RU

31 млрд грн за рік. Що і за скільки купували через ProZorro для боротьби з COVID-19

22.03.2021, 17:35
31 млрд грн за рік. Що і за скільки купували через ProZorro для боротьби з COVID-19 - Фото
Ілюстративне фото: EPA

З 18 березня 2020 року до 18 березня 2021 року в системі ProZorro за процедурою COVID-19 було проведено 148 500 держзакупівель на суму 30,9 млрд грн. Про це повідомляється в блозі Dozorro з посиланням на дані Transparency International Ukraine.

Найбільшим замовником за процедурою було ДП "Медзакупівлі України" (8 млрд грн). Підприємство купувало тести на COVID-19, 1,9 млн доз вакцини Sinovac Biotech (964 млн) грн і апарати ШВЛ (840 млн грн). На другому місці – Київська МДА, яка провела закупівель на 1,7 млрд грн. Третє місце посіло МВС з витратами в 1,3 млрд грн. На цих трьох замовників припадає 35% суми всіх договорів щодо COVID-19 (10,8 млрд грн).

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook: головні бізнес-новини

За коронавірусною процедурою купували товари та послуги, спрямовані на боротьбу з COVID-19, які зазначені в переліку Кабміну. У Дозорро зазначають взаємозв'язок між зростанням кількості хворих на коронавірус і кількістю відповідних тендерів.

Структура витрат виглядає так:

– 14,7 млрд грн – закупівлі медобладнання (апарати ШВЛ, ультразвукової діагностики, рентгенівське обладнання, томографи та кисневі концентратори);
– 7 млрд грн – лікарські засоби;
– 2,4 млрд грн – автомобілі швидкої допомоги;
– 1,4 млрд грн – тести для виявлення COVID-19;
– 1,3 млрд грн – засоби індивідуального захисту.

Серед порушень у Transparency International Ukraine зазначили переплати замовників. Вартість деяких закупівель була вдвічі-втричі вищою за ринкову ціну. Також під виглядом боротьби з COVID-19 купували товари, яких не було в затвердженому переліку Кабміну. Серед останніх –  меблі, побутова техніка та продукти харчування.

"Цікаво, що головним постачальником індивідуальних засобів захисту МВС стало казенне підприємство "Форт". Воно підпорядковане МВС. До пандемії Форт спеціалізувався на розробці і виготовленні вогнепальної зброї та спецзасобів для правоохоронних органів. З появою коронавирусу в Україні підприємство почало постачати імпортні засоби підпорядкованим міністерству структурам", – заявили в Dozorro.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Александр Мясищев
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини