RU

300 законодавців всього світу закликали МВФ і СБ списати борги найбідніших країн

14.05.2020, 16:45
300 законодавців всього світу закликали МВФ і СБ списати борги найбідніших країн - Фото
Сенатор Берні Сандерс (Фото: Michael Reynolds/ЕРА)

Понад 300 законодавців зі всього світу 13 травня закликали Міжнародний валютний фонд (МВФ) і Світовий банк (СБ) списати борги найбідніших країн і збільшити фінансування для запобігання глобального економічного спаду. Про це повідомляє  Reuters.

Читайте нас у Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Ініціативу очолив колишній кандидат у президенти США сенатор Берні Сандерс. Він заявив, що бідним країнам потрібен кожен цент, щоб піклуватися про свій народ, замість того щоб обслуговувати "непосильні борги" перед великими міжнародними фінансовими організаціями.

Списання боргів таким країнам - це "найменше, що Світовий банк, МВФ та інші міжнародні фінансові інститути повинні зробити для запобігання неймовірного зростання бідності, голоду і хвороб, що загрожують сотням мільйонів людей", вважає Сандерс.

Законодавці вітали рішення МВФ про покриття платежів з обслуговування боргу 25 найбідніших країн протягом шести місяців. При цьому заявили, що необхідні подальші дії.

Законодавці вважають, якщо борги не буде списано, то найбідніші країни не зможуть визначити пріоритетність витрат, необхідних для боротьби з вірусом. А це може призвести до подальших збоїв у глобальних ланцюжках поставок і на фінансових ринках.

У листі також закликають президента МВФ Крісталіну Георгієву і президента СБ Девіда Малпаса підтримати випуск нових спеціальних прав запозичення (SDR - валюта МВФ) на $1 трлн.

Світовий банк заявив, що шукатиме способи розширити підтримку найбіднішим країнам, але попередив, що відмова від виплат за боргами може пошкодити його кредитному рейтингу і підірвати здатність надавати дешеве фінансування членам.

Підписуйтесь на розсилки Liga.net - тільки головне у вашій пошті

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини