RU

20 млрд грн боргів. В Енергоатомі придумали, як вирішувати проблему неплатежів

08.07.2020, 12:15
20 млрд грн боргів. В Енергоатомі придумали, як вирішувати проблему неплатежів - Фото
Хмельницька АЕС (Фото: прес-служба Енергоатому)

НАЕК "Енергоатом" виступив із пропозиціями, які допоможуть впоратися із кризовою ситуацією на ринку електроенергії України, що призвела до накопичення рекордних боргів. Про це повідомляє прес-служба компанії.

За даними "Енергоатому", загальний обсяг боргів перед компанією за відпущену атомними електростанціями (АЕС) електроенергію досяг майже 20 млрд грн (з урахуванням боргу за попередній період із боку ДП "Енергоринок"). Це призвело до того, що компанія не може розрахуватися з підрядниками, які, в свою чергу, нагромаджують борги із зарплати перед своїми працівниками.

"Розуміючи критичну важливість якнайшвидшого погашення боргів із заробітної платні перед персоналом підприємств, що обслуговують окремі види обладнання АЕС, керівництво Енергоатому вважає за необхідне найближчим часом почати виконання пропозицій компанії, спрямованих на вирішення цієї проблеми", - йдеться в повідомленні.

Зокрема, Енергоатом пропонує:

- щотижня переглядати прогнозний баланс і збільшення частки Енергоатому в структурі виробництва електроенергії до рівня, відповідного фактичного споживання в режимі "базового графіка" (як мінімум - на 1000 МВт · год);

- змінити поточну модель ПСО (покладання спеціальних зобов'язань) і виключити участь ДП "Гарантований покупець" у якості посередника при продажах електроенергії АЕС побутовим споживачам;

- скоротити обов'язкову частку продажу електроенергії на ринку "на добу вперед" виробниками з 15% до 5%. Для цього внести зміни до Закону України "Про ринок електричної енергії" (законопроект №3657);

- збільшити частку продажу електроенергії АЕС на ринку двосторонніх договорів до 40%.

В Енергоатомі називають ці кроки обов'язковими і вважають, що вони дозволять оздоровити ринок електроенергії в цілому і налагодити продуктивну роботу компанії.

  • Через балансові обмеження в енергосистемі Енергоатом змушений обмежувати навантаження енергоблоків. Введення балансових обмежень пов'язане з падінням споживання електроенергії через карантин і збільшенням більш ніж у два рази виробництва електроенергії вітрових і сонячних електростанцій.
  • 20 травня Кабінет міністрів дозволив Енергоатому проводити спеціальні сесії з продажу частини виробленої на АЕС електроенергії за двосторонніми договорами.
  • Перші торги відбулися 25 червня. На Українській енергетичній біржі продані 300 лотів при стартовій ціні лота 1500 грн/МВт.год.

Підписуйтесь на розсилки Liga.net - тільки головне у вашій пошті

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини