RU

$2 млрд за шість років. "Підозрілі" перекази Ахметова з FinCEN Files

24.09.2020, 13:36
$2 млрд за шість років.
Рінат Ахметов, фото: EPA

Один із найбільших банків Британії Barclays надіслав до бюро Міністерства фінансів США FinCEN звіт про підозрілу діяльність, в якому документально зафіксував рух грошей до/з компаній українського бізнесмена Ріната Ахметова. Про це повідомляє міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів ICIJ із посиланням на файли FinCEN спеціального підрозділу з боротьби з фінансовими злочинами в складі міністерства фінансів США.

Згідно з повідомленнями, компанії Ахметова в період з 2009 до 2016 року через Barclays здійснювали "підозрілі" грошові перекази майже на $2 млрд.

Файли FinCEN це більше 2500 документів, більша частина яких звіти, які банки відповідно до закону відправляли Міністерству фінансів США в період з 2000 до 2017 року. У цих звітах банки повідомляють про підозрілі дії своїх клієнтів, проте самі собою ці документи не є доказом порушення закону.

Документи FinCEN отримали журналісти Buzzfeed, які потім передали їх Міжнародному консорціуму журналістів-розслідувачів (ICIJ). Ця група об'єднує представників 108 організацій новин у 88 країнах світу.

Згідно зі звітом Barclays, у вересні 1999-го в звіті МВС України, Ахметов був названий лідером організованого злочинного синдикату. ICIJ вивчив звіт Міністерства внутрішніх справ за 2005 рік, в якому містилося те ж твердження.

У звітах Barclays також посилалися на дипломатичну телеграму США 2006 року, де згадується, що "Ахметов колись очолював Партію регіонів та продовжує її фінансувати, як "певний притулок бандитів і олігархів". Але ці побоювання не завадили банку переводити гроші для промислових і фінансових холдингових компаній Ахметова, йдеться в розслідуванні ICIJ.

Компанія Ріната Ахметова System Capital Management (далі SCM) згадала у відповідь коментар колишнього посла США в Україні Вільяма Тейлора, опублікований у журналі Providence Journal.

"Посольство США та інші урядові агентства США у Вашингтоні, округ Колумбія, провели перевірку, в ході якої з'ясувалося, що немає нічого, що вказувало на те, що людям буде складно мати справу з Ахметовим", відзначав Тейлор.

Проте, в жовтні 2014 року швейцарська філія Barclays заблокувала рахунки пов'язаних компаній Ріната Ахметова System Capital і System Family Management Ltd. Ахметова, випливає зі звіту. Тоді банк заявляв, що припиняє з ними відносини. Але рахунки залишалися відкритими і активними.

У лютому 2015-го американська філія Barclays New York заявила, що на тлі нинішнього економічного і політичного клімату в Україні та Росії банк "зберігає побоювання", що гроші, переведені з рахунків компаній Ахметова, "містять незаконні доходи".

У відповідь на це, компанія Ахметова SCM заявила, що "ні Ахметов, ні SCM ніколи не звинувачувалися і не засуджувалися за будь-який злочин жодним правоохоронним органом США, України або будь-якої іншої юрисдикції".

"Протягом восьмирічних банківських відносин Barclays не піднімав ніяких питань або побоювань щодо джерела коштів", відзначили в SCM.

Незважаючи на побоювання Barclays New York, тоді мало що змінилося, відзначають у розслідуванні ICIJ. У період з червня до липня 2015-го, на рахунок Barclays Switzerland компанії System Family Management, яку, за даними банку, прямо чи непрямо контролює Ахметов, надійшло/відправлено майже $9 млн.

"Після цього Barclays New York вирішила агресивно перекрити приплив грошей", відзначають у розслідуванні ICIJ.

В кінці липня 2015-го Ахметов і три його компанії System Family Management, System Capital Management і гірничодобувна компанія Metinvest International SA потрапили під дію, так званого, "фільтра відхилення платежів", випливає з файлів FinCEN.

У компанії Ахметова трактують ці події інакше. "У листі від 11 травня 2015 року Barclays поінформував компанію SCM про те, що банк "припиняє всі відносини, пов'язані з українськими клієнтами", і не згадав ніяких питань, що стосуються банківської діяльності Ахметова або SCM", заявили у відповідь у SCM.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини