RU

10 млрд втратили держпідприємства після кадрових реформ уряду Зеленського – Тексти

11.11.2020, 12:44
10 млрд втратили держпідприємства після кадрових реформ уряду Зеленського – Тексти - Фото
Ілюстративне фото: depositphotos.com

Після зміни урядом президента  Володимира Зеленського керівників держпідприємств останні сумарно втратили 10 млрд грн. Про це йдеться в спільному проєкті видання Тексти і аналітиків системи YouControl.

Автори проєкту взяли 100 найбільших держпідприємств, вибрали з них ті, де після обрання Зеленського президентом уряд змінив керівників, і проаналізували, зріс їх прибуток чи впав, порівнявши показники 2018 і докризового 2019 років.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Серед топ-5 компаній, які отримали найбільші збитки після зміни керівника (прибуток в 2019 році впав порівняно з 2018) – Аграрний фонд (-3,4 млрд грн),  Центренерго (-2,479 млрд грн) і ДП "Завод ім. Малишева" (-915 млн грн), ДП "Обслуговування повітряного руху України"(-828 млн грн) та ДП "Вугільна компанія "Краснолиманська" (-234 млн грн).

Натисніть, щоб збільшити:

"Якщо відкинути суперприбутковий  Нафтогаз, то сумарні збитки всіх компаній в 2019 році склали 13,2 млрд порівняно з 2018 роком. З них 10 млрд припадають на підприємства, де ЗЕвлада замінила керівників, –  йдеться в статті.

Читайте також: Велика чистка Зеленського. Кого призначають керувати найбільшими держкомпаніями країни

Також до підприємств, доходи яких впали більш ніж на 30% після зміни керівників, відносяться ДП Артемсоль (-103 млн грн), ДП Завод Електроважмаш (-82 млн грн), ПАТ Українське Дунайське пароплавство (-16 млн грн) та ДП Конярство України (-8 млн грн).

Натисніть, щоб збільшити:

Тексти відзначають, що на деяких підприємствах в 2019-му після зміни керівників прибуток виріс більш ніж на 30%  порівняно з 2018-м: йдеться про Укрінмаш (4 млн грн),  Укрспирт (19 млн грн), ДП Новатор (21 млн грн ), Спецтехноекспорт (28 млн грн), АТ Херсонська Теплоцентраль (73 млн грн) і ДП НВК Газотурбобудування Зоря-Машпроєкт (262 млн грн).

"Проблема з нашою держвласністю полягає не в наявності державних підприємств як таких, а в тому, що у них до сих пір стара радянська структура управління, створена так, ніби манить менеджера вкрасти. Щоб її зламати, і народилася ідея незалежних наглядових рад з іноземцями в складі, яку зараз критикує Зеленський.

Першочерговим завданням адекватної і раціональної влади є не продати працюючі підприємства якомога швидше... а налагодити ефективну роботу, щоб управління здійснювалось за сучасними принципами, які мінімізують корупційні ризики. А далі треба дивитися, що продавати, а що залишити державі повністю або частково", – підсумували автори проєкту.


Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини