RU

Зібрати вершки: на які дивіденди розраховують інвестори в "Сімейні Молочні Ферми"

Зібрати вершки: на які дивіденди розраховують інвестори в
Фото - Віталій Головін для Liga.net
03.12.2020, 12:00

Хто може вкладатися у молочні ферми та що це дає інвесторам

Проєкт "Сімейні молочні ферми" застосовує одразу два унікальні способи фінансування – імпакт інвестування та краудфандинг. Імпакт інвестування передбачає, що ваша інвестиція, окрім прибутку для інвестора, також приносить ширший соціальний ефект. В той час як краудфандинг передбачає залучення в проєкт інвесторів з порогом внеску від $200. На яку окупність можна розраховувати, вкладаючи в молоко, і чому не тільки інвестори обирають проєкт, але й проєкт ретельно вибирає собі інвесторів?

"Інвестор має вірити не лише в проєкт, але й в його ініціаторів", — переконана директорка з персоналу одного з рівненських підприємств Олена Могилевська, яка кілька місяців тому стала інвестором масштабної ініціативи з розвитку сімейних молочних ферм. Наразі її інвестиція склала $500, і інвесторка дуже вірить в те, що ці кошти допоможуть відродити українське молочарство та однозначно примножаться завдяки великій спільній меті інвесторів, аграріїв та засновників ініціативи.

Спеціально для LIGA.net, в рамках партнерського проєкту з СМФ, Олена розповіла про свій шлях до інвестування у сімейні молочні ферми, мотиви, які нею рухали, та фінансові очікування.

Довіра понад усе

Рішення вкластися у проєкт "Сімейні молочні ферми" (детальніше про нього можна прочитати тут) з розвитку сімейного фермерства в Україні стало для Олени Могилевської не випадковим. Кілька років тому вона працювала в компанії засновника проєкту – Михайла Корилкевича директоркою з персоналу, і попри те, що з Корилкевичем Олена вже не співпрацює, жінка переконана, що колишньому роботодавцю можна довіряти і допомагати у справі відродження молочних ферм у селах.

"Коли ми працювали разом, про проєкт ще не йшлося. Проте стан українського молочарства Михайла Корилкевича хвилював і 5 років тому", — розповідає інвесторка. В той же час Олена має досвід роботи на молокозаводі в Шостці, тому всі проблеми молочної галузі для неї добре відомі.

"Я знаю, що сировина для молокозаводів — проблема. І як тільки проєкт було започатковано, я зрозуміла, що він має великі шанси на становлення і розвиток", — розповідає вона. Вивчивши попереднє дослідження молочного сектору, зроблене компанією Baker Tilly, в якому детально розраховані та оцінені перспективи інвестування у створення сімейних ферм, Могилевська вирішила інвестувати.

"Я зрозуміла, що проєкт вартує того, щоб в нього вкластися. Та в першу чергу інвесторів цікавлять строки повернення та примноження вкладених коштів. Тому я не просто вірила у благородну мету, але й уважно вивчила умови інвестування", — попереджає вона.

Як це працює

Інвестором у сімейні молочні ферми може стати кожен, пояснює Олена. Наразі створений спеціальний онлайн-ресурс, де інвестор може ознайомитися з усіма аспектами інвестування в сімейні ферми та вирішити, чи хоче він стати частиною цього проєкту. Якщо рішення позитивне, достатньо залишити заявку на сайті, і з майбутнім інвестором зв’яжеться менеджер СМФ.

Згідно бізнес-плану, розробленого компанією Baker Tilly, проєкт планує виплачувати своїм інвесторам дивіденди починаючи з 2026 року, також очікується мультиплікація вкладених коштів у кілька разів у найближчі 5 років. 

Але інвестувати в проєкт може геть не кожен охочий — співінвесторів ретельно відбирають. "Після того, як я подала заявку, зі мною зв'язалися представники проєкту, які запитували про мою мотивацію та очікування від інвестування", — згадує Олена Могилевська.

Мінімальна інвестиція у проєкт — $200, але кількість траншів не обмежується, як і верхня межа суми вкладень. Олена вклала $500. Оцінити дохідність інвестицій ще не встигла — адже приєдналась до  інвестування лише кілька місяців тому. Проте, розповідає Могилевська, до 2026 року її кошти можуть мультиплікуватися у 8 разів. Принаймні так написано у плані розвитку проєкту.

Ефект масштабу

Наразі до проєкту доєднались уже 40 приватних інвесторів. Також проєкт підтримали поважні інституції, такі як Посольство Швеції, Канади та програма розвитку ООН. Олена активно поширює інформацію про можливість долучитись до кола співінвесторів серед своїх знайомих та у соцмережах, адже Сімейні Молочні Ферми хочуть створити для своїх інвесторів окреме ком’юніті однодумців – людей, для яких важливе імпакт інвестування. Планується, що проєкт буде створювати спеціальні нетворкінг-події для своїх інвесторів, щоб ті могли спілкуватись, обмінюватись думками та ідеями.

Могилевська додає: інвестувати завжди приємніше в те, що надихає. Розвиток переробного молочного напрямку, нові можливості для сільських жителів створити прибутковий бізнес, не тікаючи з України, за словами Могилевської, є саме тим стимулом, що спонукає до інвестицій.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини