RU

Як зробити технологічне агро ще більш технологічним: кейс "Агро КМР"

26.08.2020, 13:10
Як зробити технологічне агро ще більш технологічним: кейс
Фото - Depositphotos.com

Чому не можна пропускати дзвінки пайовиків і як цього не робити

Французько-українське сільгосппідприємство "Агро КМР" вирощує пшеницю, ріпак і соняшник на 16 тисячах гектарів. Землю взяли в оренду у понад 3 тисячі пайовиків. Коли ті дзвонили на підприємство з питаннями, їм доводилося чекати в черзі на лінії і по два рази розповідати одне й те саме - спочатку секретарю, а потім профільному спеціалісту.

Однак ефективне обслуговування пайовиків - гарантія збереження земельного банку компанії. Тому питання виключення пропущених дзвінків виявилося вкрай важливим. Технічний директор "Агро КМР" Олег Плахін розповів, як в компанії вирішили цю проблему.

Дуже технологічне агро 

Компанію «Агро КМР» 14 років тому заснували четверо французів. У сільгосппідприємство на території Дніпропетровської області (Павлоградський район) вони інвестували 2 млн євро. «Агро КМР» вирощує три культури: пшеницю, ріпак і соняшник. Основна частина врожаю йде на експорт. 

«Наш земельний банк - 16 тисяч гектар - обслуговують всього 77 осіб. Це весь штат, включно з дирекцією та охоронцями, - розповідає технічний директор "Агро КМР" Олег Плахін. - Якщо проаналізувати практики великих агрохолдингів України, для такої кількості землі це дуже мало. Оптимізувати штат нам вдалося за допомогою використання новітніх технологій». 

Компанія працює за принципом інтенсивного землеробства. Тобто не збільшує площі посівів, а максимізує кількість врожаю, що збирається з існуючих земельних ділянок. У цьому «Агро КМР» допомагають системи обробітку грунту, що не виснажують землю (no-till, а також mini-till) і технології.

Наприклад, в компанії активно використовують М2М, тобто технологію міжмашинної взаємодії. Так, трактори і комбайни компанії обладнані GPS з М2М сім-картою, що дозволяє визначати координати техніки з точністю до сантиметрів, в той час як у стандартного GPS, за словами Олега Плахіна, може бути похибка в пару метрів.

Така точність необхідна, щоб максимально ефективно працювати з землею - поміщати насіння точно в потрібне, вже удобрене, місце при засіву, не залишати зайве при збиранні поля і т.д.

Крім того, М2М сім-карти допомагають збирати дані з різних датчиків. В «Агро КМР» до мережі підключали метеостанції, розставлені по полях, а також обладнання, яке допомагало визначати наявність і концентрацію шкідників на полі.

Олег Плахін каже, що в 21 столітті без технологій залишатися успішною компанією в агросекторі - складно. Можна, звичайно, збільшувати кількість врожаю, збільшуючи кількість землі, а можна просто більш ефективно працювати на своєму полі. Для цього потрібні технології. І не тільки такі, що допомагають на посівних, а й ті, що дозволяють ефективніше працювати з людьми, адже частина успіху агрокомпанії залежить не тільки від відносин з землею і шкідниками. 

Чому не можна пропускати дзвінки пайовиків

Основна частина земельного банку «Агро КМР» складається з орендованих земельних ділянок - паїв. У компанії більше 3000 пайовиків, які щодня телефонують з питаннями про те, коли будуть нарахування, як отримати пшеницю, як здати в оренду свою ділянку і як подати заявку на матеріальну допомогу. Таких дзвінків може бути близько 50 в день. І раніше всі вони надходили на одну лінію, за яку відповідав один секретар.

Людина дзвонила, пояснювала свій запит до секретаря, потім секретар перемикав дзвінок на потрібного йому спеціаліста і пайовику доводилося пояснювати все ще раз. Тим часом інші люди чекали, коли звільниться лінія.

"Нам важливо швидко задовольняти потреби пайовиків. Якщо людина не буде задоволена умовами нашої роботи і якістю обслуговування, вона може піти до конкурента і у нас буде менше землі. Ми намагалися мінімізувати пропущені дзвінки, передзвонювати, але це займало додатковий час", - пояснює Олег Плахін.

Крім пайовиків, в «Агро КМР» дзвонять торгові представники виробників техніки, продавці добрив і посівного матеріалу.

Компанія шукала рішення, щоб розвантажити секретаря і якомога швидше відповідати на потреби тих, що дзвонять. В результаті вибрала Віртуальну мобільну АТС від Київстар. 

«Ми давно співпрацюємо з Київстар. У 2018 році підключили номер 0-800, щоб пайовикам було легше його запам'ятати. А ще користуємося інтернет-каналом "Київстар", - говорить Олег Плахін. - Інтернет для нас важливий, всі наші трактори і комбайни підключені до цифрових систем і отримують GPS-дані, щоб прокладати в поле маршрути з точністю до двох сантиметрів». Всі М2М сім-карти в обладнанні компанії також від Київстар. 

Переваги підключення 0-800

  • зручність: єдиний безкоштовний номер в межах всієї країни для всіх підрозділів підприємства;

  • доступність: здійснювати дзвінки можна з усіх телефонних номерів будь-яких мереж;

  • гнучкість: можна встановити індивідуальний графік роботи телефонної лінії, а при необхідності - навіть цілодобовий;

  • економічність: всі дзвінки на такий номер для партнерів або клієнтів компанії будуть безкоштовними, а значить, вони будуть дзвонити частіше і з великим бажанням.

Віртуальну мобільну АТС з підключеним IVR (інтерактивним голосовим меню) в «Агро КМР» налаштували в минулому році. Тепер людина, що двонить, в цьому меню чує корисну інформацію, вибирає із запропонованих потрібний їй пункт і система відразу направляє її до відповідного відділу. 

«Час обробки дзвінка знизився вдвічі. Тепер людині не треба розповідати двічі одне й те саме, і стояти в черзі, якщо лінія зайнята, - говорить Олег Плахін. - До того ж, ми змогли оптимізувати кадри. Людина, яка приймала дзвінки, тепер працює в земельному відділі. Нам більше не потрібен окремий секретар, який весь свій робочий час відповідає на дзвінки і перенаправляє їх на різних фахівців». 

Віртуальна мобільна АТС - хмарна платформа від Київстар, яка дозволяє всі фіксовані і мобільні номери компанії об'єднати в єдину корпоративну мережу. Сервіс розгортається на обладнанні мобільного оператора - компанії не потрібно витрачати кошти на покупку або оренду додаткового.


«Наші співробітники вже звикли, що ми постійно впроваджуємо інновації, тому вони позитивно прийняли впровадження Віртуальної мобільної АТС», - каже Олег Плахін. 

Курс на цифровізацію

Стратегічна мета «Агро КМР» - стати лідером на ринку Дніпропетровської області та серйозним гравцем в агросфері України. У компанію вже зараз приїжджають на екскурсії з різних сільгоспорганізацій, щоб перейняти досвід роботи з сучасними технологіями. 

«Навесні до нас приїжджав Майкл Хорш - засновник німецького бренду сільгосптехніки Horsch. Він привозив до нас аграріїв з Канади, щоб показати, як можна оптимізувати роботу за допомогою його техніки, - каже Олег Плахін. - Це так, ніби Білл Гейтс приїхав в українську IT-компанію, щоб продемонструвати приклад роботи з продуктами Windows».

Щоб досягти своєї мети, в «Агро КМР» планують організувати ще сильніший інтернет-канал на своїх полях. Це потрібно, щоб впровадити додаткові технологічні рішення - наприклад, організовувати відеоcтріми з тракторів і налагодити роботу IP-рацій, збільшити кількість метеостанцій, дати можливість механізаторам отримати доступ до онлайн-бази знань. 

«У нас в планах багато цифрових рішень. Ми навіть готові вкластися в установку додаткового обладнання. Сподіваємося, що Київстар допоможе нам в цьому питанні», - каже Олег Плахін.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини