RU

Як SIM-карти допомагають в ДТП. Кейс INSCOR

30.06.2020, 15:25
Як SIM-карти допомагають в ДТП. Кейс INSCOR - Фото
Фото - Lucian Alexe on Unsplash

Як Inscor допомагає страховим компаніям точно відновити картину ДТП, а лізинговим - стежити за якістю поводження з технікою, взятої в оренду

SIM-карти давно вже не тільки дають можливість абонентам спілкуватися між собою. SIM-карти тепер допомагають боротися з крадіжками в агрокомпаніях, контролювати переміщення фур, автоматично передавати показання лічильників, вчасно дізнаватися про проблеми на виробництві, відстежувати кількість грошей в банкоматах і прояснювати деталі ДТП. Загалом, вони допомагають компаніям контролювати роботу різних об'єктів бізнесу.

У партнерській статті разом з Київстар ми розповімо, як це робить компанія Inscor, яка розвиває технології "розумного" автострахування на основі страхової телематики в різних країнах світу. Вона допомагає страховим компаніям точно відновити картину ДТП, а лізинговим - стежити за якістю поводження з технікою, взятої в оренду. Детальніше - в матеріалі.

Хто винен в ДТП?

Головний продукт компанії - це GPS-трекери, які кріпляться під капотом авто і підключаються до його мережі. За допомогою SIM-карти трекер передає інформацію на спеціальну інтернет-платформу, де збирається велика кількість даних про манеру їзди водія і всіх дорожньо-транспортних пригодах, у яких брав участь автомобіль.

"Оскільки сам пристрій знаходиться в агресивному середовищі - під капотом автомобіля, де високі температури, вібрації і пил - ми рекомендуємо використовувати SIM-чіпи розміром 5х6 мм. Вони впаюються в мікросхему самого пристрою і так краще захищені. SIM-карта же вставляється в картоприймач, в який може забитися пил, а високі температури можуть впливати на контакти між картоприймачем і SIM-картою. У випадку з SIM-чіпом зовнішні фактори впливу зведені до мінімуму ", - пояснює Євген Берус, менеджер з розвитку IoT напрямку Київстар.

Головними споживачами цього рішення є страхові компанії. Їм важливо знати, скільки у них "токсичних" клієнтів. До цього переліку потрапляють всі, хто отримував страхові виплати після ДТП. Найчастіше в страхових немає ні часу, ні фахівців, які могли б визначити, винен клієнт в ДТП чи ні, тому компанії просто підвищують ставку страхових платежів всім, хто потрапляв в дорожню пригоду. Клієнти з цим не погоджуються і дуже часто йдуть.

"Наша компанія дає страховим можливість визначити винуватця ДТП. Устаткування Inscor дозволяє зробити реконструкцію події аж до мілісекунд. Вже через 3-5 секунд після ДТП до страхової компанії надходить сигнал. Оператор може зв'язатися з водієм і надати всю необхідну допомогу, а також дізнатися всі подробиці аварії ", - пояснює менеджер з розвитку Inscor Оксана Тепляшина.

Виходячи з цих даних, а також історії водіння автомобіля, страхова компанія вирішує, чи потрібно підвищити страхові виплати або надати знижку. Це допомагає зменшити плинність клієнтів.

Лізинг і ТО

Ще один важливий напрямок для Inscor - співпраця з лізинговими компаніями.

Лізинг - це довгострокова оренда майна з подальшим правом викупу. Клієнт має право повернути або купити майно, узяте в лізинг. У цьому полягає головна відмінність лізингу від кредиту.

Inscor ставить своє обладнання на автомобілі, які віддаються в лізинг. Завдяки цьому лізингова компанія має гарантію, що користувач буде акуратніше поводитися з автомобілем, поверне його в хорошому стані і авто потім можна буде продати за хороші гроші.

Крім того, додаткову вигоду від обережного поводження з авто може отримати і сам водій. Якщо лізингова компанія бачить, що він водить машину обережно і не порушує правил дорожнього руху, не перевищує швидкість, то в такому випадку лізингодавець може надати знижку на лізингову ставку.

Часто в лізинг беруть агротехніку, яка працює в полях, віддалених від вишок. Так що передача даних з SIM-чіпів може перериватися. Але на цей випадок в пристроях Inscor передбачена комірка пам'яті, яка все записує. І як тільки відновлюється зв'язок, всі дані, включаючи часові мітки, передаються на сервер.

Крім того, зараз велика трійка українських операторів проводить рефармінг - перерозподіл частот - щоб запустити 4G в діапазоні 900 МГц і забезпечити максимальне покриття території України швидкісним мобільним інтернетом. За словами Євгена Беруса, Київстар зможе ввести LTE-900 в комерційну експлуатацію вже цієї осені. Це означає, що і на полях, і на трасах завжди буде зв'язок.

Inscor виділяє ще одну важливий для себе напрямок - співпраця з автодилерами. Останнім важливо, щоб клієнти вчасно проходили технічне обслуговування (ТО) автомобіля. Для цього, на основі вже існуючого продукту, Inscor планує розробити систему, яка буде сигналити водію, що пробіг підходить до граничного показника і необхідно пройти ТО.

Inscor і співпраця з Київстар

Устаткування Inscor підключається до інтернету завдяки SIM-карті. Оператором вибрали Київстар - найбільшого в Україні.

"Для нашого обладнання було важливо, щоб у оператора було краще покриття мережі. Ми звернулися в компанію Київстар, оскільки вони відповідали всім нашим запитам. Ми також зараз ведемо переговори з Київстаром про запуск ще декількох послуг та поглиблення співпраці ", - розповідає менеджер з розвитку.

Крім покриття і SIM-чіпів Київстар надає клієнтам платформу для автоматизованого управління підключеннями розроблену Cisco. З її допомогою можна цілодобово моніторити трафік SIM-карт і вчасно відслідковувати аномалії і збої, блокувати послугу зв'язку, змінювати тарифні плани.

У планах у Київстар і Inscor - розвиток співпраці і створення партнерських продуктів, які зможуть бути корисними для оцінки конкретних ситуацій, що потрапляють під страхові випадки, а також для визначення страхових ставок.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини