RU

Як на практиці отримати пільговий кредит за програмою «5-7-9%» від Банку Альянс p

19.03.2020, 12:05
Як на практиці отримати пільговий кредит за програмою «5-7-9%» від Банку Альянс - Фото

Програма "5-7-9" - нові можливості для малих підприємців разом з Банком Альянс

На правах спонсорства

Знайти гроші на розвиток - давня проблема українського малого бізнесу. За даними опитування підприємців, проведеного в 2019 році в Україні проектом USAID КЕУ, майже 40% опитаних вважає нестачу фінансових ресурсів одним з основних перешкод для подальшого розвитку. Поточних доходів ледве вистачає на покриття основних витрат, і ні про яке розширення бізнесу не йдеться.

Одним з основних варіантів для розвитку бізнесу в Україні та світі як і раніше залишається банківське кредитування. До сьогоднішнього дня вкрай мало підприємств брали кредити для нових напрямків або на розвиток своєї справи, модернізацію і підвищення енергоефективності.

Низька закредитованність малого і середнього бізнесу пояснюється дуже просто - високі процентні ставки. Попросту бізнес не міг платити дорого за інвестиції, це нормально і зрозуміло.

Виправити таку ситуацію покликана державна програма "Доступні кредити 5-7-9%". Згідно з оновленими умовами з 18 березня 2020 року, за даною програмою малий бізнес або навіть стартап (новостворене підприємство або зареєстрований ФОП, у якого є бізнес-план) може отримати кредит на суму до 2 млн грн під ставку 5%, 7% або 9% річних, залежно від розміру бізнесу і виконання умов програми. Найнижча ставка зарезервована для найменших (оборот до 25 млн грн на рік) за умови двох співробітників протягом кварталу після отримання кредиту. Для останньої категорії зі ставкою 9%, додатково може бути знижена ставка на 0,5 процентного пункту за кожне створене робоче місце, але мінімально, в будь-якому випадку, 5%.

Кредити надаються на термін до 5 років і повинні бути спрямовані на:

  • покупку основних фондів - наприклад, на покупку транспортних засобів або обладнання; для будівництва, ремонту або реконструкції торгових і виробничих приміщень; придбання нежитлової нерухомості без права передачі в платне або безкоштовне користування третім особам;
  • придбання об'єктів права інтелектуальної власності за договорами комерційної концесії (франчайзингу), пов'язаних з реалізацією суб'єктом підприємництва інвестиційного проекту;
  • поповнення оборотних коштів суб'єктів підприємництва в розмірі не більше 25% від загальної вартості інвестиційного проекту, що фінансується за рахунок кредитних коштів.

Отримати фінансування можуть існуючі компанії або ті, що знаходяться тільки на початку підприємницького шляху, - в такому випадку банк аналізує бізнес-проект. Підприємці фінансують самостійно частину свого проекту - мінімум 20% для діючого і 30% для нового бізнесу, решту суми оформлюють в кредит.

Одним з перших уповноважених комерційних банків на участь в державній програмі «5-7-9%» став Банк Альянс, запропонувавши своїм МСБ-клієнтам кредити на термін до 5 років на суму від 200 000 до 2 000 000 грн за пільговими ставками.

"Ми кредитуємо як фізосіб-підприємців, так і юросіб, але власником яких є громадяни України. Клієнти отримають кредити, якщо їхня діяльність відповідає параметру "50-50" - їхній дохід за останні 4 квартали не повинен бути більше 50 млн грн і середньорічна кількість співробітників не повинна перевищувати 50 осіб ", - розповідає Юлія Фролова, глава правління Банку Альянс. Для діючого бізнесу дана програма ставить параметр прибуткової діяльності останні 6 місяців.

У бізнес-плані необхідно чітко викласти, на що будуть витрачені кредитні гроші - рахунок на операцію, кошторис на ремонт, рахунок на поставку котла і так далі.

Для отримання кредиту необхідно звернутися до відділення Банку Альянс і мати з собою звітність за 2019 рік, а компаніям з яскраво вираженою сезонною діяльністю, таким як агро, за останні 4 квартали накопичувально, декларацію за рік для ФОП і чіткий бізнес-план.

У програмі пільгового кредитування беруть участь такі кредитні програми банку як "Альянс Бізнес Авто", "Альянс Бізнес Нерухомість" і "Стабільний розвиток".

"Ми віримо, що програма запустить повноцінне кредитування в країні, без якого неможливий економічний ріст, а також дозволить нашим клієнтам модернізувати виробництва, створювати нові робочі місця, і в підсумку зробити український мікро- і малий бізнес стійким як мінімум на внутрішньому ринку. А це все, в свою чергу, дозволить повернути в Україну наших мігрантів, що, без сумніву, є нехай і не основний, але також одним із важливих завдань державної програми пільгового кредитування ", - резюмує Юлія Фролова.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини