RU

Витратний Держбюджет

15.12.2010, 12:10
Витратний Держбюджет - Фото
83f2426539bcbb5aff8c6f9628e97969.jpg

У вівторок Верховна Рада прийняла за основу проект Держбюджету на 2011 рік. Фракція БЮТ заявила, що документ "прирікає 46 мільйонів звичайних українців на бідність і зубожіння". Бютівці прийняли категоричне рішення не підтримувати цей держбюджет

У вівторок, 14 грудня, Верховна Рада прийняла за основу проект закону "Про Державний бюджет України на 2011 рік". За відповідну постанову N7000-п проголосували 275 народних депутатів. Проект з парламентської трибуни представляв Міністр фінансів Федір Ярошенко.

Міністр наголосив, що у 2011 році уряд йде на жорсткі обмеження витрат для скорочення дефіциту державного бюджету. Зокрема, за словами Ф.Ярошенка, у проекті держбюджету на 2011 рік витрати на утримання органів державної влади скорочені на 1,6 млрд. грн.

Водночас на 7,5 млрд. грн. збільшені витрати на економічну діяльність. "Отже, зростає ресурс, який спрямований на розвиток економіки", - зазначив глава Мінфіну. Крім того, за словами Ф.Ярошенка, витрати на охорону здоров'я планується збільшити на 700 млн. грн., на соціальні субвенції, які прямують до місцевих бюджетів - на 7,1 млрд. грн. Також передбачається збільшення мінімальної зарплати і прожиткового мінімуму на 8,9%.

Незважаючи на перераховані Міністром Ф.Ярошенком плюси проекту держбюджету, фракція БЮТ назвала прийнятий проект найбільш корупційним за всю історію незалежної України. "Цей бюджет повністю побудований на масштабній корупції. До дерибану державних коштів, системи "відкатів" допущені декілька сімей", - зазначено у заяві БЮТ.

У фракції наголосили, що такий бюджет "прирікає 46 мільйонів звичайних українців на бідність і зубожіння". У результаті БЮТ прийняв категоричне рішення не підтримувати цей держбюджет.

Багато критики звучало конкретно на адресу Президента. Зокрема народний депутат від БЮТ Остап Семерак заявив, що Віктор Янукович увійшов в історію як перший глава держави, який на своє утримання витрачає більше одного мільярда гривень.

У свою чергу, позафракційний народний депутат Олег Ляшко підрахував, що на утримання Президента, Кабінету Міністрів і Верховної Ради у бюджеті передбачені 2,5 млрд. грн. "Зокрема, за розділом "Президент" зростання витрат порівняно з нинішнім роком - на 400 млн. грн.", - зазначив О.Ляшко.

Крім того, О.Семерак зазначив, що витрати на органи прокуратури наступного року запропоновано збільшити більш ніж на 70%, на держуправління справами - більш ніж на 27%, на лікарню "Феофанія" - більш ніж на 45%, на поліклінічне обслуговування чиновників вищого рангу - на 15%.

Лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов пояснив необхідність збільшення фінансування прокуратури тим, що "свідомим недофінансуванням цих установ багато років ми штовхаємо людей, які працюють у силовому блоці, на неправові дії".

Водночас, на думку депутата О.Ляшка, є інші причини збільшення витрат на Генеральну прокуратуру. "Абсолютно очевидно, що це розплата влади Генеральній прокуратурі за кримінальне переслідування політичних опонентів, за порушення кримінальних справ. Я не думаю, що хтось у країні повірить, що таке істотне збільшення витрат на Генеральну прокуратуру пов'язане з поліпшенням захисту прав громадян України", - наголосив депутат.

У свою чергу, народний депутат від БЮТ Андрій Сенченко впевнений, що збільшення фінансування Генпрокуратури, СБУ і МВС свідчить про будівництво в Україні поліцейської держави.

Ще один цікавий факт у проекті держбюджету знайшов лідер партії "Фронт змін" Арсеній Яценюк. За його словами, згідно з документом, лікування одного члена уряду обійдеться Україні у суму, яка передбачена на лікування 4026 українців.

Робота над проектом держбюджету в комітетах і фракціях, а також подача пропозицій народних депутатів триватиме до 19 грудня включно.

Бюджетний комітет разом з уповноваженими представниками Кабінету Міністрів повинен буде відпрацювати пропозиції народних депутатів і представити проект бюджету на розгляд Верховною Радою у другому читанні до 22 грудня, а прийняти у другому читанні і загалом разом з проектом закону "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України та інших законодавчих актів України" N7450 до 24 грудня.

Голова Верховної Ради Володимир Литвин попросив Бюджетний комітет разом з урядом уважно підійти до підготовки проекту державного бюджету до другого читання, звернути увагу на найактуальніші потреби у сфері освіти, культури, охорони здоров'я, а також соціально незахищених верств населення.

"Виступи народних депутатів підтвердили очевидне: бюджет непростий. Проте, як і всі попередні бюджети", - визнав В.Литвин.

Держбюджет України: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини