RU

Від падіння до зростання: світові біржі кидає то в жар, то в холод

10.08.2011, 10:33
Від падіння до зростання: світові біржі кидає то в жар, то в холод - Фото
6eb73cd848730a325926612871f2e3aa.jpg

Панічні настрої на світових біржах підхопили і українські фондові майданчики. Однак після обвального падіння більше ніж на 10% динаміка українських фондових індексів змінилася на позитивну

Напередодні торги практично на всіх світових ринках почалися в дусі панічного розпродажу або втечі від ризику в найбільш безпечні активи. На думку інвесторів, є побоювання, що другої хвилі фінансової кризи і всесвітньої рецесії уникнути не вдасться.

Панічні настрої на біржах підхопили і українські фондові майданчики, відкрившись глибоким падінням. Зокрема, індекс Української біржі UX з моменту відкриття у вівторок обвалився майже на 200 пунктів (-8,45%) до 1787,54 пунктів, а ПФТС - майже на 40 пунктів (-3,91%) до рівня 750,17 пунктів.

Однак після ранкового обвального падіння більше ніж на 10% динаміка українських фондових індексів змінилася на позитивну в очікуванні результатів засідання Федеральної резервної системи США. За підсумками торгів індекс Української біржі знизився на 1,63% до позначки 1920,73 пунктів.

Пізніше стало відомо, що Федеральна резервна служба США ухвалила рішення залишити базову процентну ставку без змін, на рівні 0-0,25% ще на два роки. Це рішення було прийнято в зв'язку із новим витком нестабільності на світових ринках, викликаним проблемами американської економіки.

Згідно із заявою ФРС, вона готова ввести в дію додаткові інструменти, якщо того вимагатиме ситуація.

Коментуючи тривожну ситуацію на ринках, прем'єр-міністр Росії Володимир Путін висловив надію на поступове поліпшення стану справ на світових ринках. "Я сподіваюся, що світова економіка буде відновлюватися. Може, не так швидко, як хотілося б, але буде поступово відновлюватися", - заявив глава російського уряду.

У свою чергу перший заступник глави Адміністрації президента України Ірина Акимова порекомендувала українцям поки утриматися від продажу іноземної валюти. "З моєї точки зору, причин боятися і передумов скидати долари або євро на сьогоднішній день немає", - сказала вона.

Потрібно зазначити, що до ранку середи, зокрема, торги на Токійській фондовій біржі почалися з великого зростання основного котирування. За перші п'ятнадцять хвилин операцій ключовий для Японії індекс Nikkei, що відображає курси акцій 225 провідних компаній країни, підвищився на 172,18 пункту (1,8%) до рівня 9115,66 пункту.

Більш широкий індекс TOPIX, який відображає ціни на всі акції в елітній першій секції біржі, також набрав 12,39 пункти і піднявся до позначки 782,78 пункту.

Фондовий ринок: всі новини>>>
Фінансова криза: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини