RU

Україна і МВФ: важкий компроміс

15.02.2011, 09:25
Україна і МВФ: важкий компроміс - Фото
2549d3efa8ef4e15a37ec84b2d41dbed.jpg

Питання надання чергового траншу кредиту Україні поки що остаточно не вирішено. Однак Прем'єр-міністр М. Азаров повідомив, що між Україною і МВФ досягнуть компроміс з більшості пунктів меморандуму

Незважаючи на те, що Міжнародний валютний фонд демонструє задоволення виконанням Україною більшості показників, передбачених програмою "stand-by", питання надання чергового траншу кредиту поки що остаточно не вирішено.

Водночас ще під час роботи місії МВФ в Україні Прем'єр-міністр України Микола Азаров висловив надію на те, що умови продовження співпраці України з фондом за програмою будуть переглянуті.

До того ж глава уряду зазначив, що мета реалізації програми співпраці з МВФ полягає у збільшенні темпів розвитку економіки. "Все, що перешкоджає цьому, має бути переглянуто і вирішено на користь високих темпів зростання", - наголосив Прем'єр-міністр.

Однак, як зазначив глава уряду, в України є власне бачення ситуації, зокрема, у питанні приведення тарифів на тепло енергоносії до рівня ринкових цін. "Ми доводимо, що у поточному році немає потреби і економічного значення різко збільшувати тарифи. Ми наполягаємо на поетапній зміні тарифів протягом 2011 року залежно від реалій ринку", - сказав він.

З іншого боку, наголосив М.Азаров, фінансові ресурси МВФ в умовах фінансової невизначеності зовнішніх ринків - надто важливий чинник стабільності фінансової ситуації в Україні. "Я акцентую на тому, що всі члени уряду, які беруть участь у перемовинах із МВФ, повинні вийти з балансу двох названих сторін цього питання", - додав він.

Вчора ж глава уряду повідомив, що на перемовинах вдалося досягнути компромісу з більшості пунктів меморандуму між обома сторонами.

Також він повідомив, що місія МВФ із розумінням сприйняла аргументи уряду на користь поетапного збільшення тарифів і проведення пенсійної реформи. "Вони з розумінням прийняли мої доводи переходу і реалізації запланованих у літньому меморандумі цілей, за тарифами зокрема, а також з поетапної реалізації пенсійної реформи. Я думаю, що той компроміс, який у нас досягнуть під час цих перемовин, дасть змогу нам менш хворобливо для людей пройти через необхідний етап реформування всієї нашої системи і ціноутворення, і тарифоутворення", - сказав М.Азаров.

Крім того, Прем'єр наголосив, що під час перемовин досягнута домовленість про те, що у процесі перетворень будуть прийняті всі заходи соціального захисту людей.

За його словами, меморандум, за підсумками перегляду програми співпраці, вже підготовлено. До того ж М.Азаров висловив надію, що коментарі МВФ за результатами роботи місії в Україні з'являться у найближчі дні.

Уряд Азарова: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини