RU

Україні показали приклад: газ в обмін на трубу

16.08.2011, 11:32
Україні показали приклад: газ в обмін на трубу - Фото
1d0ac69d6bdc803d9c025248916cb142.jpg

Уряд Азарова продовжує спроби виторгувати у Росії знижку на газ. У свою чергу російська сторона на прикладі Білорусі знов нагадала офіційному Києву, що задарма знижки надавати не збирається

Уряд Азарова продовжує спроби виторгувати у Росії знижку на газ. Вчора міністр енергетики і вугільної промисловості України Юрій Бойко зустрівся з президентом Росії Дмитром Медведєвим та головою ВАТ Газпром Олексієм Міллером.

У Москві український чиновник представив пропозиції з розвитку газотранспортної співпраці між Росією та Україною, що охоплюють "не тільки співпрацю в газотранспортній сфері, але й співпрацю в інших напрямках".

"Ми вивчимо ці пропозиції і дамо їм оцінку і направимо відповідь українським друзям", - пообіцяв Міллер. У той же час він зазначив, що "на думку Газпрома, розвиток співпраці в газовій сфері міг би будуватися за тією ж моделлю, за якою Газпром працює з "білоруськими друзями".

Варто зазначити, що дана модель зводиться до обміну газової знижки на трубопроводи. З 2010 року Газпром є власником 50% акцій Білтрансгазу. Більш того, білоруська компанія може бути і зовсім поглинена російським монополістом. Учора Міллер доповів Медведєву, що угода про купівлю Білтрансгазу знаходиться на "високому ступені готовності".

Росіяни пообіцяли врахувати дані обставини при підписанні нового контракту щодо поставок російського газу до Білорусі (термін діючого контракту завершується 31 грудня 2011 року). "Звичайно, це (купівля Білтрансгазу, - ред.) створює трохи інші умови перебування Росії, Газпрому на білоруському ринку, і при підготовці контракту, я вважаю, правильно також це враховувати", - зазначив Медведєв, говорячи про газові знижки Мінську у випадку купівлі білоруського монополіста Газпромом.

Крім того, ще одним чинником, який обіцяє врахувати Росія, є входження Білорусі до Митного союзу. "В Росії прийнято рішення з наступного року ввести в газову формулу для Білорусі "інтеграційний" понижувальний коефіцієнт", - заявив Путін.

Зрозуміло, така постановка питання не влаштовує офіційний Київ. "Про це й мови не може бути, це питання нашого суверенітету", - прокоментував перспективу позбавитися газової труби Віктор Янукович.

На думку політолога Вадима Карасьова, у відносинах між Україною і Росією виникла певна криза. Такої ж думки дотримуються багато західних ЗМІ. На їх думку, назріває чергова російсько-українська газова війна, і Європі треба готуватися до холодної зими. "При першому ж відтермінуванні платежів Росія припинить поставки. І у Києва залишиться єдиний вихід, щоб не заморозити своїх громадян і не допустити паралічу промисловості: відводити в національні трубопроводи газ, призначений для інших клієнтів Росії - Німеччини, Польщі, Чехії та Італії", - пише газета La Repubblica.

Водночас, за повідомленнями джерел, діючий газовий договір з Україною повністю влаштовує російське керівництво. На думку голови правління альянсу "Нова енергія України" Валерія Боровика, Кремль умисно затягує розгляд української пропозиції про перегляд формули утворення ціни на газ. Таким чином Росія, на його думку, хоче перешкодити Києву подати позов до міжнародного арбітражу.

Очевидно, на наполегливе прагнення Києва зберегти Нафтогаз і водночас добитися здешевлення газу Москва й надалі відповідатиме традиційно - ігноруванням.

Україно-російські відносини: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини