RU

Розплата по боргах

01.12.2010, 10:20
Розплата по боргах - Фото
f0c65991c659f99d982971aed32eb9ac.jpg

"Нафтогаз України" поверне "Росукренерго" весь газ, який у 2009-ому у нього відібрали як державний, а сам газовий трейдер розрахується з "Нафтогазом" і "Газпромом". Передбачається, що знайдене рішення допоможе зближенню Києва і Москви у газовій сфері

Український національний монополіст "Нафтогаз України" буде поетапно повертати газовому трейдеру "Росукренерго" весь об'єм газу, який у 2009-ому Юлія Тимошенко відібрала як державний, куплений за гроші "Нафтогазу". У свою чергу "Росукренерго" продасть його в Євросоюзі і погасить $1,7 млрд. боргу перед "Нафтогазом". Ще $810 млн. компанія-посередник перерахує російському "Газпрому".

Згідно з пакетом домовленостей між НАК "Нафтогаз України" і компанією "Росукренерго", передача 12,1 млрд. кубометрів газу буде проходити поетапно. Це дасть змогу, як заявляють у Мінпаливенерго України, зберегти газовий баланс України і не допустити виникнення непередбачених ситуацій при проведенні опалювального сезону 2010-2011 рр.

Водночас повернення "Нафтогазу" боргу з боку "Росукренерго" у сумі $1,7 млрд. буде проведено вже найближчим часом. "Це дасть змогу балансувати фінансове становище компанії і акумулювати необхідні об'єми газу для повернення "Росукренерго" у наступні періоди", - сказано у роз'ясненні Мінпаливенерго.

Отже, компанія "Росукренерго", в якій 50% належить "Газпрому", може зітхнути з полегшенням. Вона не тільки відновила свої права на газовому ринку України після руйнівної атаки уряду Ю.Тимошенко, але й істотно укріпила позиції. Все це стало можливим внаслідок недавніх домовленостей "Нафтогазу" і "Газпрому", що дозволили врегулювати відносини, пов'язані з постачанням газу в 2008-2009 рр. Передбачається, що рішення з газового боргу допоможе зближенню позицій Києва і Москви у газовій сфері і сприятиме просуванню перемовин про створення СП "Газпрому" і "Нафтогазу", запропонованого російською стороною.

За планами "Газпрому", співпраця з "Нафтогазом України" має завершитися створенням сильного спільного підприємства. Очевидно, робота зі створення СП йде. Свідченням тому є зустріч днями голови правління "Газпрому" Олексія Міллера і Міністра з питань палива і енергетики України Юрія Бойка. На ній йшлося про ресурсну базу, яка може бути передана російською стороною у спільне підприємство з "Нафтогазом України". На цій зустрічі сторони розглянули конкретні родовища, зокрема в Астраханській області. Раніше, у листопаді, О. Міллер і Ю.Бойко домовилися приступити до оцінки активів, які можуть бути внесені у СП.

У Москві вважають, що об'єднання "Газпрому" і "Нафтогазу" дасть змогу відновити те, що існувала у часи СРСР єдина експортна газотранспортна система, що забезпечувала постачання газу з сибірських родовищ у країни Європи. Під час недавніх перемовин глав держави РФ і України, російський президент Дмитро Медведєв зазначив, що і сьогодні багато підприємств двох країн продовжують працювати як єдиний технологічний комплекс, і закликав у повному обсязі використати ці конкурентні переваги.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини