RU

Реформа року. Рада проголосувала за ринок землі. За - 259 голосів. Деталі

31.03.2020, 11:13
Реформа року. Рада проголосувала за ринок землі. За - 259 голосів. Деталі - Фото
Фото: pixabay.com

Рада проголосувала за відкриття ринку землі в Україні після багатогодинного обговорення

Верховна Рада прийняла закон про запровадження в Україні ринку землі сільськогосподарського призначення. За ухвалення законопроекту 2178-10 проголосували 259 депутатів при мінімально необхідних 226.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Депутати працювали без перерви з 16:30 30 березня до 00:43 31 березня. За цей час вони встигли розглянути усі не розглянуті раніше правки, яких налічувалося близько тисячі з 4018-ти всіх раніше поданих. До первісної редакції поправок була внесена додаткова порівняльна таблиця з поправками, озвученими президентом і погодженими парламентським комітетом з питань аграрної та земельної політики.

Президент Володимир Зеленський прийшов до парламенту і перебував у Раді під час фінального голосування.

Приєднуйтесь до Instagram Liga.net - тут тільки те, про що ви не можете не знати

Фінальна версія законопроекту передбачає такі норми.

1. КОЛИ ПОЧИНАЄ ПРАЦЮВАТИ РИНОК ЗЕМЛІ. Ринок землі в Україні впроваджується з 1 липня 2021 року.

2. ХТО МАЄ ПРАВО КУПУВАТИ ЗЕМЛЮ. Право купівлі землі мають громадяни України, юридичні особи, створені і зареєстровані в Україні без іноземних учасників, а також територіальні громади та держава.

Банки можуть стати власниками землі тільки за умови, якщо земділянка дісталася їм як заставне майно з непогашеним кредитом. Такі ділянки фінустанови повинні продати протягом двох років після отримання права власності на земельних торгах.

Не можуть стати власниками української землі компанії, власниками яких є громадяни країни-агресора - РФ, що складаються в терористичних організацій, а також компанії, що перебувають у власності іноземних держав, офшорів, або ж ті, бенефіціара яких неможливо встановити. Також власниками української сільгоспземлі не можуть бути юридичні особи, зареєстровані в країнах, які не співпрацюють у сфері протидії відмиванню доходів, одержаних злочинним шляхом, та компанії, що перебувають під санкціями.

Орендарі земель, які працюють на них і мають право користування не пізніше ніж з 2010 року, можуть викупити землю з розстрочкою до 10 років за ціною нормативної грошової оцінки таких ділянок без проведення земельних торгів. Право власності покупець отримує після першого платежу.

Читайте також: 15 осіб про 18 років мораторію: президенти і прем'єри про продаж землі в Україні

3. ЧИ МОЖУТЬ КУПУВАТИ ЗЕМЛЮ ІНОЗЕМЦІ. Іноземцям та іноземним компаніям володіти українською землею і компаніями, які є аграрними землевласниками, забороняється до проведення референдуму з цього питання. У разі, якщо земельна ділянка виявляється у власності особи, якій володіти землею за цим законом заборонено, вона зобов'язана продати ділянку протягом року. Якщо землю протягом цього терміну не продадуть, ділянка підлягає конфіскації.

4. СКІЛЬКИ ЗЕМЛІ МОЖНА КУПИТИ. Загальна площа земель у приватній власності одного громадянина або ж учасників одного підприємства не може перевищувати 10 000 га.

До 1 січня 2024 року ліміт землі в одних руках становить 100 га і право купівлі земельної ділянки мають тільки фізичні особи. Якщо концентрація земель в одних руках перевищує цей ліміт, зайва земля конфіскується і продається на торгах. Це обмеження не стосується банків.

5. ЯКА ЗЕМЛЯ НЕ ПРОДАЄТЬСЯ. Землю державної та комунальної власності не можна продавати. Також ділянки, розташовані на тимчасово окупованій території, не продаються і не купуються, їх можна тільки передати у спадок.

Не можуть бути передані в приватну власність земельні ділянки, розташовані ближче ніж за 50 км від державного кордону, крім кордону, який проходить морем.

6. ЯК МОЖНА ПЛАТИТИ ЗА ЗЕМЛЮ І СКІЛЬКИ ВОНА КОШТУЄ. Розраховуватися за землю при її купівлі можна тільки за безготівковим розрахунком. До 2030 року ціна землі не може бути нижчою її нормативної грошової оцінки.

Законом також передбачена розробка урядом порядку фінпідтримки фермерів і приватних осіб для купівлі земельних ділянок.

Читайте також: Реквієм землі. Як головна аграрна реформа стала алергеном

Підписуйтесь на розсилки Liga.net - тільки головне у вашій пошті

Читайте російською: Реформа года. Рада проголосовала за рынок земли. За - 259 голосов. Детали

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини