RU

Радники для підприємців: для кого і як працюють Центри інформаційної підтримки бізнесу

Радники для підприємців: для кого і як працюють Центри інформаційної підтримки бізнесу - Фото
Фото з заходу Центру інформаційної підтримки бізнесу. Джерело - пресслужба ЄБРР
27.11.2020, 12:00

Або де український бізнес може знайти підтримку під час коронакризи

Коронакриза продовжує ставити перед підприємцями нові завдання. Більшість з них щодня ризикують втратити клієнтів, співробітників, зрештою – вигідні контракти. Найскладнішою є ситуація для малих та середніх компаній. За даними Європейської бізнес асоціації, більше 40% малих підприємців в Україні не готові до посилення карантину. 

Проте криза – це не завжди виклики, але й можливості. Вона оголює найбільш проблемні зони в компанії, фокусує увагу на головному і змушує власників рухатися швидше, ніж в умовах стабільності. Кризу можна перетворити на можливості в умовах повного доступу до інформації та наявності професійних консультацій. Вже сьогодні українські підприємці можуть отримати таку допомогу в Центрах інформаційної підтримки бізнесу, які працюють в усіх регіонах України. Їх основна мета – підтримка зростання малого бізнесу. Як вони працюють та які послуги надають – з’ясовувала LIGA.net у партнерському проєкті. 

Що таке мережа Центрів інформаційної підтримки бізнесу?

Це платформа, що сприяє розвитку малого та середнього бізнесу через надання доступу до ділових контактів, досвіду та якісних консультацій. 

Центри інформаційної підтримки бізнесу проводять велику кількість секторальних бізнес-заходів та бізнес-семінарів різноманітного формату, базуючись при виборі тематики на регіональному попиті, даних бізнесу та надаючи йому доступ до фахових спікерів, експертів, консультацій та інформації для розвитку бізнесу, а також можливості професійного нетворкінгу для покращення взаємодії і створення нових можливостей. Фактично центри мають широку лінійку продуктів – від індивідуальних консультацій до галузевих форумів.

Які консультації надають Центри інформаційної підтримки бізнесу?

Мережа ЦІПБ є платформою для нетворкінгу, обміну експертизою та інформацією, діалогу бізнесу із консультантами та владою. Тут можна отримати актуальну інформацію щодо можливостей, які є на ринку, грантових та кредитних програм, адже нестача фінансових ресурсів наразі – одна з ключових проблем підприємців. Також центри надають швидку бізнес-допомогу – 30-хвилинні консультації з експертами, проводять бізнес-діагностику – це 2-годинна консультація. Фахівці центрів мають всю інформацію про галузеві та кластерні програми, форуми, семінари, тренінги в усіх регіонах країни. Крім того, центри допомагають власникам та менеджерам малого та середнього бізнесу встановлювати корисні ділові контакти. 

Куди підприємцю звертатися по консультацію?

Наразі діяльність мережі Центрів інформаційної підтримки бізнесу охоплює всю територію України. Перелік центрів можна знайти за посиланням і обрати найближчий для вас. 

"Ми працюємо у регіонах. Знаємо та відчуваємо на власному досвіді чим живуть підприємці регіону. Тому наша стратегія співпраці відкрита і прозора – ми так само вболіваємо за зростання малого та середнього бізнесу в регіоні і докладаємо зусиль, щоб знайти наефективніше рішення для наших колег. Ми запроваджуємо різні формати співпраці, щоб кожен підприємець зміг отримати корисні і практичні відповіді на свої питання" – розповідає Надія Лисецька, виконавчий директор мережі ЦІПБ.

Як бізнесу отримати консультацію і скільки це коштує для підприємця?

Цінова політика мережі – це якість за доступну ціну. Швидку бізнес-допомогу можна отримати безкоштовно, вартість бізнес-діагностики залежить уже від потреби підприємства. 

Якими є найбільш успішно реалізовані проєкти центрів?

Кожен центр проводив заходи і надавав послуги, які користуються постійним попитом. Зокрема, з огляду на ситуацію цього року і сталого запиту на пошук синергії бізнесів на регіональному рівні центри започаткували ряд успішних секторальних ініціатив. Вінниця впізнавана за форумами VinLadyFest, HoReCa.ReStart, Експортним і Агрофорумами та навчальними програмами Агролідерство та Школа Гостинності. У Хмельницькому - Школа зеленого туризму. В Миколаєві та Запоріжжі вдалося створити галузеві кластери. 

У Миколаєві Центр інформаційної підтримки бізнесу став ініціатором створення морського кластеру України. 

"У місті є три суднобудівних підприємства, інжинірингові та судноремонтні компанії, професійні кадри, які мають досвід роботи за кордоном. Тут знаходяться кілька великих портів України. Скористатися такими умовами вигідно всім гравцям, а завдання Центру – пояснити переваги кооперацій підприємцям морської сфери економіки. Це відкриває більше переваг, ніж в умовах конкуренції, адже дозволяє обмінюватися досвідом, кооперуватися для відстоювання спільних інтересів, просувати галузь за кордоном. У 2019 році гравці ринку підписали кластерну ініціативу, а в 2020 зареєстрували морський кластер як організацію", — розповідає Артем Ващиленко, Голова Наглядової Ради мережі ЦІПБ.

В Івано-Франківську та Львові центри співпрацюють із West Ukrainian Fashion Industry Cluster, кластером деревообробки та меблевого виробництва, Прикарпатським еко-енергетичним кластером, кластером видавничої діяльності та поліграфії, кластером медичного туризму, в Запоріжжі – регіональним кластером "Інжиніринг. Автоматизація. Машинобудування", в Харкові – Kharkiv Fashion Cluster, AgroFood Cluster, IT-cluster, у Краматорську – Донбас Фешен кластер, у Хмельницькому – Podillya Women Apparel Cluster, у Чернігові – кластером легкої промисловості та Chernihiv.IT.

Скільки подій вже проведено Центрами інформаційної підтримки бізнесу і скільки компаній скористалися їх послугами?

Всього з 2017 року проведено більше 200 заходів для малого та середнього бізнесу та майже таку ж кількість тренінгів і секторальних програм, оброблено близько 6 тисяч запитів від підприємців. У заходах та тренінгах взяло участь майже 25 тисяч учасників. 

Хто фінансує діяльність центрів? 

Мережа Центрів інформаційної підтримки бізнесу заснована у 2016 році та діє за підтримки ЄБРР в рамках ініціативи ЄС EU4Business до кінця 2020 року. В 2016 році були відібрані 15 операторів на ринку надання консультативних послуг для малого та середнього бізнесу, які пройшли додаткове навчання та підвищення кваліфікації для своїх співробітників, щоб мати високі стандарти якості надання послуг та стандарти управління процесами. 

Серед цих операторів були регіональні відділення Торгово-промислової палати України, приватні консалтингові компанії, громадські організації – ГО "Вінницький Клуб Ділових Людей", Дніпропетровська торгово-промислова палата, Запорізька торгово-промислова палата, ГО "Клуб ділових людей Україна", Київська торгово-промислова палата, Донецька торгово-промислова палата, ТОВ "ППВ мережі знань", ТОВ "Центр підтримки бізнесу", ГО "Рада молодих вчених", Харківська торгово-промислова палата, ГО "Агенція сталого розвитку "АСТАР", Чернігівська регіональна торгово-промислова палата.

Як працюватимуть центри у 2021 році?

"Тісна співпраця центрів за останні два роки та у часи коронакризи виводить діяльність центрів на новий рівень. Ми утворюємо єдину мережу ЦІПБ з єдиною Наглядовою радою, стратегією, спільною комунікацією. Об’єднана мережа не тільки акумулює увесь найкращий досвід з регіонів, консолідує ресурси центрів, але й дозволить нам працювати ще інтенсивніше, зважаючи на постійний запит з боку підприємств у регіонах за рахунок обміну досвідом, обміну найбільш ефективними перевіреними практиками та прикладами", – зазначив Артем Ващиленко, Голова Наглядової Ради мережі ЦІПБ.

Попереду – впровадження нових флагманських продуктів, запуск онлайн-тренінгів, консультацій на постійній основі. Кожен центр проведе не менше ніж три потужні і важливі заходи для свого регіону. Такі заходи важливі, щоб посилити кожен регіон і виокремити індивідуальні тематичні переваги з акцентом на його географічні та економічні особливості.

Наскільки актуальними є консультації центрів у кризу і які послуги найбільш популярні?

Бізнес потребує конкретних рішень, розширення контактів і актуальної інформації щодо покращення бізнес-процесів і розвитку.

"Найактуальнішими послугами наразі є консультації з упровадження цифрових інструментів під час карантину. Підприємців, зокрема, цікавить, як управляти персоналом під час дистанційної роботи. Ключовими залишалися питання з антикризового маркетингу, інновацій та  менеджменту", – додає Надія Лисецька, виконавчий директор мережі ЦІПБ.

Центри від початку працювали відповідно до високих стандартів, тому за 4 роки роботи мають лояльну клієнтську аудиторію, упізнаваний бренд і флагманські продукти. Фахівці центрів ведуть постійний діалог з підприємцями і шукають точки росту разом. Найбільшим є попит на заходи з практичною основою у форматі навчальних програм і кейс-стаді.

 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини