RU

Рада прийняла пенсійну реформу: дожити до пенсії стало складніше

08.07.2011, 10:32
Рада прийняла пенсійну реформу: дожити до пенсії стало складніше - Фото
3557778010d9db289962a2023358d3c2.jpg

Віктор Янукович стримав свою обіцянку піддати Україну шоковій терапії. Сьогодні вночі Верховна Рада прийняла одну з найбільш болючих для населення реформ - пенсійну

Віктор Янукович стримав обіцянку піддати Україну шоковій терапії. Сьогодні вночі Верховна Рада прийняла одну з найбільш болючих для населення реформ - пенсійну. Законопроект N7455, що неоднозначно сприймається в суспільстві, став тим яблуком розбрату, яке навіть змогло ситуативно розколоти коаліцію - комуністи в нічному голосуванні участі не брали. Їх можна зрозуміти - положення документу важко назвати корисними для електорального рейтингу.

Зокрема, законопроект передбачає поетапне підвищення пенсійного віку для жінок до 60 років і чоловіків-держслужбовців до 62. Також на десять років збільшується страховий стаж. З 20 до 30 років для жінок, і з 25 до 35 років - для чоловіків. Крім того, передбачається поступово, протягом 10 років, збільшити необхідну вислугу для призначення пенсії військовослужбовцям і деяким іншим особам з 20 до 25 років, впровадивши при цьому її календарне числення.

Документом також визначаються параметри функціонування II рівня (накопичувального) пенсійної системи. Перелік страхових внесків до накопичувального пенсійного фонду пропонується впровадити, починаючи з року, коли буде забезпечена бездефицитність бюджету Пенсійного фонду.

У БЮТ пенсійну реформу назвали геноцидом. "Завтра вранці ви прокинетеся, і у вас буде пенсійний вік, підвищений на п'ять років, і ви будете працювати на десять років більше, щоб отримати право на свою маленьку пенсію", - прокоментував урядову ініціативу представник блоку Андрій Павловський. Крім того, на його думку, незважаючи на систему недержавного пенсійного забезпечення, пенсії не будуть збільшені, оскільки пенсійні фонди будуть тримати олігархи, які зароблять на них додаткові мільярди, а коли громадяни прийдуть до них за своїми пенсіями, виявиться, що приватні пенсійні фонди були черговим трастом, і їх кошти розкрадені.

Не менш жорстко про реформу висловилися і комуністи. Так, народний депутат від Компартії України Алла Александровська назвала її псевдореформою, значення якої - економія коштів Пенсійного фонду за рахунок скорочення кількості пенсіонерів.

Експерти також невисоко оцінили труди віце-прем'єра Сергія Тігіпка. Зокрема, економіст Олександр Пасхавер заявив, що пенсійну реформу треба було починати зі створення накопичувальної системи, а вже після цього реформувати солідарну. "Мені незрозуміло, чому Сергій Тігіпко зосередився на пропаганді змін в солідарній системі. Населення не розуміє, що таке накопичувальна система, і якби йому роз'яснили її переваги, то пенсійна реформа не була б такою незрозумілою та неприємною", - заявив Пасхавер.

Незважаючи на зауваження скептиків, вчора підтримати позицію віце-прем'єра під стіни парламенту прийшли декілька тисяч людей. В опозиції цю групу підтримки сприйняли з іронією - заявили, що "прихильникам" реформи платять 100 грн. на годину і закликали Тігіпка не "кинути" мітингувальників.

В свою чергу, сам ідеолог шокової пенсійної терапії ще напередодні необхідність впровадження свого дітища пояснював небезпекою зупинки співпраці України з Міжнародним валютним фондом. "Я думаю, що без прийняття пенсійної реформи Міжнародний валютний фонд не буде виділяти гроші. Я не думаю, що це буде трактуватися як зупинка програми, і мені здається, що така поведінка МВФ буде абсолютно зрозумілою, тому що дефіцит бюджету Пенсійного фонду склав у 2010 році майже 3%. Це величезні гроші, і якщо ми не дамо відповідь на те, яким чином ми скоротимо ці витрати, цю дотацію з бюджету, ніхто нас не зрозуміє, ніхто в кредит давати не буде", - сказав Тігіпко. Більше того, за словами чиновника, українська пенсійна реформа - найбільш ліберальна в Європі, оскільки передбачає поступове підвищення пенсійного віку.

Крім того, чиновник висловив упевненість в тому, що без його реформи пенсіонери будуть страждати. За словами Тігіпка, без пенсійної реформи пенсіонери не змогли б розраховувати на гідні пенсії в майбутньому. "Людина і далі буде виходити на пенсію і отримувати 48% від заробітної плати, тобто вона за один день буде ставати вдвічі біднішою", - заявив він.

Можливо, чиновник і правий, тільки лікарі вважають, що більшість українців до пенсії просто не доживуть. Але працювати на неї будуть.

Пенсійна реформа: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини