RU

Прийшов, побачив, вивчив: кому і навіщо варто пройти Big Data School 5.0 від Київстар

02.10.2020, 16:11
Прийшов, побачив, вивчив: кому і навіщо варто пройти Big Data School 5.0 від Київстар - Фото
Фото - Київстар

Розібратися в аналітиці великих даних можна безкоштовно. В цьому році Big Data School від Київстар – школа з підготовки фахівців пройде онлайн

Коли де-небудь відкривається новий магазин, про це потрібно повідомити всіх потенційних покупців. Роздавати листівки на вулицях можна, але є більш сучасні інструменти оповіщення – таргетована розсилка SMS з використанням технологій Big Data від Київстар. Тільки уявіть: аналітики мобільного оператора аналізують обрані клієнтом локації з точки зору покриття, після чого разом визначають цільові групи для розсилки. Після глибокого аналізу запускається рекламна кампанія, і абоненти з цільової групи, які потрапляли в радіус покриття базових станцій мобільного зв'язку в обраних місцях, отримують SMS з персональним промокодом для отримання знижки або запрошенням відвідати магазин.

Це – приклад використання аналітики великих даних (Big Data) в сфері бізнесу. За допомогою Big Data можна визначити цільову аудиторію бренду, розділити своїх покупців на вузькі сегменти або, наприклад, точно зорієнтувати рекламу, щоб не витрачати бюджети на нецільових користувачів. Можна визначити, де живе найбільше власників iPhone, або кому варто відправити розсилку про знижки на товари. Алгоритми машинного навчання з досить високою точністю можуть передбачити, хто з бази абонентів мобільного оператора – автовласник, а у кого високий дохід.

З великими даними і алгоритмами Big Data працюють аналітики і Data Scientist. Попит на таких фахівців росте з кожним роком.

Разом з компанією "Київстар" розповідаємо, кому варто повчитися аналітиці Big Data, які перспективи відкриває такі знання і як потрапити в Big Data School від Київстар на безкоштовне навчання.

Як з'явилася Big Data School

Перший курс Big Data School відбувся в 2016 році з метою підготувати фахівців для себе, тому що в компанії розуміли, що в Big Data потенціал.

"Багато компаній, коли готують кадри для себе, навчають 4-8 людей, яких беруть на роботу. Ми в Київстар вирішили: чому б не навчити більше? Так з'явилася Big Data School. Це наш внесок у розвиток напрямку біг-дата в країні" , – говорить куратор Big Data School від Київстар Олег Волошко.

14 вересня стартував набір на вже п'яту Big Data School. Цього року школа вперше проводиться в онлайн-форматі через карантинні обмеження, програма курсу триває 2 місяці замість 10 днів, а студентів буде майже вдвічі більше, ніж зазвичай – 50 осіб, замість 30.

Кому корисно знати Big Data

У числі студентів Big Data School – випускники технічних вузів, аналітики, математики, програмісти, IT-фахівці з досвідом роботи з даними і навичками програмування, які прийшли за новими знаннями.

"Припустимо, аналітик компанії хоче розвиватися, і йому вже недостатньо знати SQL або Excel, – розповідає Олег Волошко, – В нашій школі він може підтягнути свої знання з предиктивної аналітики, машинного навчання та біг-дати. В результаті – професійно виросте і буде більше цінуватися на ринку праці ".

Вміти аналізувати великі дані корисно власникам і менеджерам бізнесу і навіть журналістам. Розслідування, вироблені на основі Big Data – світовий тренд."До нас приходили вчитися студенти юридичного факультету, викладачі вузів, декани і кандидати наук, – розповідає Олег Волошко. – Всього за 4 попередніх школи ми випустили 110 готових дата-саєнтістов. 14 з них ми взяли на роботу в Київстар".

За статистикою школи, протягом півроку після навчання в Big Data School багато студентів змінюють місце роботи. Хтось із аналітика став дата-саєнтіст, хтось був програмістом або проджект-менеджером, але пішов в іншу компанію і зайнявся аналітикою великих даних.

Один зі студентів незабаром після курсу отримав запрошення на тримісячне стажування в Google, інший – почав працювати в Facebook.

Чим курс цього року відрізняється від попередніх

Через карантинні обмеження курс навчання Big Data School 5.0 в цьому році буде проходити в онлайн-форматі. Таким чином, курс можуть пройти студенти з будь-якого міста України і не тільки.

Завдяки партнерству з Microsoft Україна програму цього року доповнили розділом про хмарні середовища й інструменти Microsoft Azure. І, звичайно, на курсі залишаються блоки по роботі з аналітикою великих даних і машинним навчанням.

"Наша мета – розвивати молоді таланти в сфері Data Science і ринок України в цілому. Big Data, аналітичні і хмарні продукти залишаються пріоритетними напрямками бізнесу Київстар. Щоб забезпечити ринок експертами, ми ростимо і виховуємо професіоналів", – говорить Андрій Железняк, директор по аналітичним продуктам і сервісам Київстар.

Організатори Big Data School – співробітники Київстар, а менторами є запрошені практикуючі експерти в області Big Data і хмарних технологій. Під час лекцій та воркшопів ментори покажуть практичні приклади використання Big Data в бізнесі і телеком-галузі.

Курс завершиться захистом курсового проекту 19 грудня. Для захисту проекту студенти отримають реальне бізнес-завдання і матимуть доступ до бази знеособлених і агрегованих даних Київстар. Наприклад, на навчальній вибірці абонентів потрібно буде визначити, хто з них автолюбитель, а хто – пенсіонер.

Як подати заявку

У минулому році в Big Data School подали заявки 3000 студентів, з них відібрали 30. Навчання пройдуть ті, хто вже знає основи машинного навчання і мову програмування. Друга важлива вимога – серйозна мотивація.

Щоб потрапити на відбір, потрібно заповнити реєстраційну форму та надіслати мотиваційний лист. З усіх бажаючих виберуть кандидатів, які пройдуть тестове завдання онлайн. На курс в цьому році потраплять 50 осіб.

Щоб пройти тестування, потрібно знати статистику, мати навички роботи з мовами програмування Pyton або R і знати хоч один алгоритм машинного навчання.

"Без цього пройти тестове завдання буде складно, – каже Олег Волошко, – Ми беремо в школу підготовлених людей, допомагаємо їм систематизувати і розширити свої знання, заповнити прогалини і зрозуміти, куди потрібно рухатися. Це допомагає їм протягом півроку вирости до дата-саєнтістов ".

Набір триватиме до 7 жовтня, а програма стартує 24 жовтня. Навчання буде проходити 2-3 рази в тиждень по вечорах. Отримання нових знань можна поєднувати з основним навчанням або роботою. Подати заявку і дізнатися більше можна тут. Курс навчання Big Data School безкоштовний.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини