Бізнес відмовляється від звичних новорічних корпоративів. Причини – пандемія COVID-19 або економія витрат.
Щоправда, йдеться скоріше про традиційні свята, характерні для "доковідних" часів. Багато компаній упевнені, що святкувати Новий рік разом – важливо і потрібно. Головне, вибрати правильний формат.
Івент-агентства готові їм допомогти: надають лояльні умови, знижки та проявляють максимальну гнучкість. Назустріч ідуть усі: ресторани, артисти, ведучі.
LIGA.net поспілкувалася з десятком організаторів заходів і з'ясувала, що вони можуть запропонувати.
Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе
З офлайну в онлайн і назад
"Із середини літа наша команда брала участь у близько 15 тендерах на новорічні корпоративи для великих компаній", – розповідає Юлія Гулевич, партнерка і директорка з маркетингу та продажу агентства Arena CS.
Її ситуація – швидше виняток. Багато компаній у 2020 році до останнього відмовлялися від проведення новорічних корпоративів.
"Якщо раніше ми починали підготовку до грудневих заходів уже у вересні, то перші звернення цього року почали надходити від клієнтів лише пару тижнів тому", – розповідає Олександра Галецька, керуюча партнерка агентства Стильне Весілля і Need Event.
Новий рік онлайн. Фото – depositphotos.com
Більшість зірок до цього часу не знають, де вони співають, оскільки немає розуміння того, наскільки жорсткими будуть карантинні обмеження, підтверджує CEO B&M Event Company Олександр Матковський.
На цей момент, за правилами помаранчевої карантинної зони, допускаються заходи в приміщенні, де не більше 20 осіб. Обов'язково дотримуватися дистанції й інші правила – маски, антисептики, наявність хорошої вентиляції або можливість провітрювання. "У зв'язку з цим деякі заходи ми проводимо на вулиці, і клієнти охоче на це йдуть навіть у холодний період", – говорить Галецька.
Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook: головні бізнес новини
Такий варіант підходить не всім. Учасники ринку констатують: свята йдуть в онлайн. "Його роль зросла в рази, як і можливості, які дає такий формат, – розповідає директорка компанії Ambient Event House Альона Люшневська.
Сучасний онлайн-івент, за її словами, – це не спілкування в zoom. Окрім необхідності знаходитися в рамках бюджету, клієнт вимагає більшого опрацювання сценарних і режисерських ходів.
Будь-яка нова історія вимагає адаптації поведінкових звичок виконавця і замовників, – зазначає організатор корпоративних заходів Павло Ковчег.
З послабленням карантину популярним стало поєднання онлайн і офлайн форматів.
Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Telegram: тільки важливе
Корпоративи у ковідній реальності
Івент-агентства у всьому світі вигадують свої фішки й адаптують їх до кожного конкретного випадку.
Якими будуть корпоративи-2020? Ось 5 найпоширеніших форматів, що є актуальними і для України.
Звітна конференція у комбінованому форматі (онлайн + офлайн). "Наприклад, ми збираємо топменеджмент компанії до 20 осіб в одній локації, де обладнано спеціальну студію з високоякісним інтернетом і технічним забезпеченням", – розповідає Олександра Галецька з Need Event. Усі інші працівники можуть у цей час перебувати вдома перед комп'ютером.
Конференція Nestle. Фото – Facebook Володимира Співака
Телемости. Це більш складний в організації формат, але ним часто користуються міжнародні корпорації, щоб вийти на зв'язок із глобальним офісом або ж підключити до "свята" колег із різних точок планети. Сюди можна додати виступи артистів, інтерактиви з працівниками. Участь зірок у таких заходах коштує дорого – селебріті просять $3000-10 000 за захід.
Віртуальні квести. Спеціально розроблена гра, в якій кожен учасник може вибрати собі аватар, приєднатися до команди або пройти онлайн-завдання самостійно.
Це – непростий квест. Він ускладнюється недосконалістю технічних (програмних) рішень, дорожнечею устаткування, необхідного для повноцінного занурення у віртуальний простір, і відсутністю досвіду в аудиторії. Читання геймерських інструкцій перед початком – розвага не для всіх.
Корпоратив The Aspen Institute Kyiv. Фото – facebook.com AspenKyiv
Створення корпоративних медіа: теле- і радіоканалів, що транслюють фільми, адаптовані шоу популярних форматів, випуски новин. "10 років тому в Американської торгової палати був корпоративний канал Chamber TV, який із часом став неактуальним. Сьогодні ж цей вид зв'язку і проведення часу, зокрема, для корпоративних заходів членів палати, буде відроджуватися", – говорить Матковський.
Деякі клієнти його агентства також відроджують корпоративне ТБ. "Ми створюємо для них телеканали, що можуть починатися зі звичайних інтерв'ю і кулінарних шоу з топами або тематичних програм", – розповідає він.
Виїзні офлайн-ретрити для обраних. Невеликі заходи на закритій території для обмеженої кількості учасників з обов'язковим тестуванням усіх залучених працівників. Мінус такого формату – кількісне обмеження й ізоляція у замкнутому просторі. Він оптимальний для невеликих компаній, але кількість локацій, що готові прийняти такий корпоратив у зимовий період, сильно обмежена.
Незважаючи на зміну попиту, ціни на обслуговування та виступ артистів залишилися на рівні минулого року, як і комісія агентств – 10% від кошторису заходу, говорить співвласник івент-компанії Joy Event Дмитро Жембоцький.
Ви вважаєте цей текст важливим? Підтримайте нашу роботу будь-яким щомісячним внеском (liga.net/donation). Ми продовжимо працювати для вас і створимо ще більше важливих історій.
Приєднуйтесь до Instagram LIGA.net – тут тільки те, про що ви не можете не знати
Читайте матеріал російською: Новый год | Частное ТВ, аватары и реалити-шоу: вся правда о новогодних корпоративах-2020 (они будут!)
Коментарі