RU

Податковий кодекс: підсумки влади

06.12.2010, 10:45
Податковий кодекс: підсумки влади - Фото
cddfb19d5349f3b372dce42f1b5b01cc.jpg

Телесеріал за назвою "Податковий кодекс" закінчився. Підбити його підсумки взялися перші особи держави - Президент України Віктор Янукович і Прем'єр-міністр Микола Азаров

Телесеріал з назвою "Податковий кодекс" закінчився. Верховна Рада затвердила всі пропозиції Президента, сам Віктор Янукович оперативно це завізував, наметове містечко на Майдані розігнали. Деякі групи маніфестантів збираються протестувати і далі, але, очевидно, до Податкового кодексу це вже не матиме стосунку, оскільки нові вимоги переважно політичні. Підбити підсумки ситуації взялися перші особи держави - Президент і Прем'єр-міністр.

Наступного дня після оновлення документа у парламенті Президент В.Янукович підписав Податковий кодекс України з урахуванням своїх пропозицій. Також він підписав закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Податкового кодексу України".

Але глава держави не просто поставив підпис, а ще й пообіцяв звільнити недбайливих розробників документа, через яких все і заварилося. "Швидше, наступного тижня я прийму рішення кадрові щодо деяких чиновників у зв'язку з тим, що у цьому процесі ми побачили людей, які, за великим рахунком, підходили до цього Податкового кодексу з особистого погляду, а не державного", - сказав він.

"Я хочу, з одного боку, висловити обурення тим, що я змушений був піти на вето, завдяки тому, що ці люди - чиновники, які несуть відповідальність за своєчасний і якісний документ, у цьому випадку Податковий кодекс, - не відпрацювали це питання належно ", - зазначив В.Янукович.

"Вони нехтували думкою громадянського суспільства, яке є вже досить зрілим у нашій країні. І цей процес, я вважатиму, переконав всіх, тому що люди були насторожі; вони дуже уважно стежили за тим, за яким Податковим кодексом житиме країна", - сказав Президент.

За словами В.Януковича, ситуація навколо процесу підготовки і прийняття Податкового кодексу "була прикладом того, як не можна робити". "За моїм глибоким переконанням, цей процес дав нам у черговий раз досвід. Для нас дуже важливо, щоб підтримка суспільства при прийнятті таких документів була закладена в основу прийняття рішення", - наголосив глава держави.

Свою обіцянку Президент стримав того ж дня. Зокрема він звільнив з посади заступника Міністра фінансів Тетяну Єфименко, яку називали одним із розробників документа і яка була однією із найзатятіших його захисників на всіляких ток-шоу. До того ж за добросовісну працю і у зв'язку з виходом на пенсію Т.Єфименко В.Янукович присвоїв їй другий ранг державного службовця.

До того ж заступник Глави Верховної Ради, представник БЮТ Микола Томенко висловив думку, що за підсумками історії з прийняттям кодексу Президент звільнить ще максимум кількох заступників деяких керівників. "Буде, очевидно, звільнений один або два заступники податкової. Як максимум - глава податкової", - передбачив політик.

Однак, незважаючи на обіцяні звільнення, В.Янукович визнав, що Податковий кодекс навіть після оновлення не можна вважати ідеальним. "Документи такого рівня – це тиск певною мірою на суспільство, на бізнес. І бути задоволеним тим, що на тебе тисне держава, не можна", - додав він.

"Можна сказати так: якоюсь мірою можна з чимось погодитися. За рахунок Податкового кодексу чого ми досягли: прозорості витрат, оптимізації підрахунку ведення бізнесу, тобто детінізації економіки, ну і, безумовно, мотивації зростання економіки", - наголосив він.

За його словами, людей найбільше стурбувала не детенізація бізнесу, а "принцип, який пропонувався, - безапеляційного адміністративного тиску на бізнес". До того ж В.Янукович запевнив, що для нього "дуже важливо, щоб підтримка суспільства при прийнятті таких документів була закладена в основу прийняття рішень".

Розробники документа висловлювалися більш радикально. Так, Прем'єр-міністр Микола Азаров виключив, що влада пішла на поступки протестуючим підприємцям. "Ні про які поступки нікому не йдеться", - наголосив він.

"Йдеться про те, що прийнято рішення балансувати частину позицій. І друга дуже важлива частина - доти, поки ми не знайдемо компромісу ось з цим сотнями тисяч людей, не змінювати систему спрощеного оподаткування", - сказав глава уряду.

До того ж він заявив, що вважає протести громадян нормальним явищем для демократичної країни. "Ми його почули, цей протест. Прислухалися і зробили висновки. Це свідчить, що ми ведемо діалог з людьми, і результат очевидний", - зазначив М.Азаров.

Він наголосив, що на сьогодні економічні питання положень Податкового кодексу зняті, а залишилися політичні. "Для таких питань є прийняті нормальні процедури. Будь ласка, входьте у ці процедури і працюйте. Ніхто вам не заперечує", - сказав М.Азаров.

Його підтримала перший заступник глави Адміністрації Президента Олена Лукаш. "У цьому випадку Президент діяв як гарант захисту прав і свобод громадян, гарант Конституції. Він прийняв єдино правильне рішення, змінивши всі одіозні норми Податкового кодексу, які заважали б розвитку підприємницької діяльності, не давали б розвиватися бізнесу, посилювали б податковий тиск, позбавляли громадян права на звернення до суду і так далі", – наголосила чиновниця.

4 грудня текст Податкового кодексу було опубліковано в офіційному виданні Верховної Ради "Голос України". Саме тоді він набув законної чинності. До того ж діяти документ почне з 1 січня 2011 року.

Однак повністю історія з Податковим кодексом закінчиться, очевидно, не скоро, оскільки представники влади неодноразово натякали, що багато спірних норм не скасовані, а просто відстрочені і до них ще доведеться повернутися. Чи буде дискусія тривати на Майдані, стане ясно вже через пару місяців.

Оподаткування: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини