RU

Податкова блокада: Президент здригнувся?

24.11.2010, 09:30
Податкова блокада: Президент здригнувся? - Фото
7c38dcdc987f36c9597afb5025284bee.jpg

Пікетувальники, які проти прийняття Податкового кодексу, з Майдана не пішли. І сказали, що не підуть. Доти, поки Віктор Янукович не ветує документ. І ось напередодні джерела в Адміністрації Президента заявили, що він таки планує застосувати право вето

Співробітники правоохоронних органів і представники влади дуже старалися переконати пікетувальників на Майдані Незалежності підприємців залишити акції протесту і розійтися. Але вони не пішли. І сказали, що не підуть. Принаймні, доти, поки Президент Віктор Янукович не ветує Податковий кодекс.

Організатори акції протесту підприємців на Майдані закликають її учасників не розходитися у тому випадку, якщо Президент України поверне Податковий кодекс у парламент на доопрацювання. Словом, підприємці налаштовані рішуче. Настільки, що навіть не розглядають пропозицію представників влади перенести акцію в якесь інше місце, наприклад, на Контрактову площу. "Площа Незалежності - це для нас принципово", - заявляють пікетувальники.

До того ж перший заступник Голови Верховної Ради України Адам Мартинюк вважає, що народ мітингує марно і В.Янукович не може виконати його волю. Навіть якщо захоче. "Не може він цього зробити, оскільки у Президента немає законопроекту, до якого він може застосувати право вето", - сказав А.Мартинюк.

Водночас директор Центру соціальних досліджень "Софія", політолог Володимир Лупаций вважає, що глава держави вже зробив один із конструктивних кроків - виявив бажання зустрітися з підприємцями і обговорити їхнє питання. "Водночас я так розумію, навряд чи Янукович відмовиться від підписання кодексу. Єдине, що можливо, це корекція і оптимізація кодексу вже після підписання документа", - сказав політолог.

"У влади є ще люфт для зняття гостроти з цієї теми і переведення її в конструктивне річище. Зрештою, потрібен компроміс, тому що частина правди присутня у постановці проблемних питань з обох сторін. Так що тут не може і не має бути переможених або переможців", - переконаний В.Лупаций.

Влада, в свою чергу, пообіцяла підприємцям, що вимоги протестуючих проти прийняття Податкового кодексу, будуть відпрацьовані. "Депутати Партії регіонів зустрілися з представниками координаційної ради підприємців, що мітингуюють. Після цього я ініціював зустріч з Першим віце-прем'єр-міністром Андрієм Клюєвим щодо можливих кроків назустріч їхнім вимогам. Сьогодні протягом дня будуть проходити робочі зустрічі з координаційною радою підприємців, на яких повинні розглядатися можливі корективи до Податкового кодексу. У середу, 24 листопада, ці напрацювання будуть затверджуватися в Кабінеті Міністрів, – "заявив народний депутат від Партії регіонів, голова парламентського Комітету з питань податкової і митної політики Віталій Хомутинник.

Він також висловив впевненість у можливості досягнути компромісу і внести до кодексу поправки, які задовольнили б представників малого і середнього бізнесу.

Водночас сам А.Клюєв не уточнює, які саме пропозиції уряд вважає розумними, але вірить у те, що компроміс буде знайдений.

А.Мартинюк вже встиг повідомити, що Податковий кодекс буде у парламенті ще декілька днів для доопрацювання – "тому що це надзвичайно серйозний документ". І підходити до нього треба зважено. За словами першого віце-спікера, основний тягар роботи зараз припадає на Головне юридичне управління апарату Верховної Ради, яке "працює цілодобово".

Однак, незважаючи на категоричні заяви про необхідність прийняття Податкового кодексу і готовності правити його навіть після підписання його Президентом, сам глава держави, здається, почав вагатися. Принаймні, напередодні у ЗМІ з'явилася інформація, що, за словами джерела в Адміністрації Президента, наближеного до спеціальної робочої групи, В.Янукович збирається ветувати гучний документ. "Президент збирається повернути Податковий кодекс у парламент з власними зауваженнями. Відповідний проект має з'явитися до кінця тижня", - повідомило джерело.

Непрямо цю інформацію підтверджує і заява віце-спікера Миколи Томенко. Він вважає, що влада виявилася не готова до суспільного протесту проти нового Податкового кодексу, який направив свій "головний удар" проти малого бізнесу і фактично залишив податковий статус-кво для великого.

Віце-спікер зазначив, що спроба через "псевдопрофесійні дискусії" переконати, що це - реформаторський документ в інтересах громадян, і одночасно "повне ігнорування очевидних пропозицій і поправок", які пропонувала опозиція під час розгляду документа у другому читанні, залишає Президенту "тільки один реальний варіант дій". "Після того, як документ надійде до Президента, він поверне його у Верховну Раду з рядом обмовок, які будуть стосуватися більш ліберальних підходів щодо пільгового оподаткування тих, хто працює на єдиному податку", - заявив М.Томенко.

Оподаткування: добірка новин>>>
Підприємництво в Україні: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини