RU

Підприємців тягнуть на Майдан

01.02.2011, 15:00
Підприємців тягнуть на Майдан - Фото
d2d98de92e03356ea5022d45ee7843cc.jpg

На сьогодні у Києві запланована акція протесту підприємницьких організацій. Однак не всі представники малого і середнього бізнесу підтримують цю ініціативу. Експерти вважають, що нового "податкового Майдана" не буде

Минулого тижня Асамблея громадських організацій малого і середнього бізнесу заявила, що з 1 лютого по всіх містах України буде оголошено безстрокову акцію непокори підприємців. У підприємницьких колах не всі підтримують цю ініціативу. Експерти вважають, що заплановані протести не зможуть стати новим "податковим Майданом".

Асамблея організацій малого і середнього бізнесу України, Конфедерація вільних профспілок України, Київська міська профспілка вільних підприємців, Громадський рух "Спільна справа" запланували на сьогодні - з 15:00 до 16:00 - акцію протесту на вулиці Банковій у Києві (біля Адміністрації Президента України).

Основні вимоги протестуючих: скасування Податкового кодексу; припинення переслідування учасників осінніх протестів; припинення втручання контролюючих і правоохоронних органів у підприємницьку діяльність і скасування конфіскаційних рейдів. Також озвучувалися вимоги з відставки уряду, проведення парламентських виборів у 2011 році і неприйняття Трудового кодексу.

Коментуючи ініціативу, голова координаційної ради Асамблеї громадських організацій малого і середнього бізнесу в Україні Ігор Гурняк заявив, що майже у кожній області відзначені постійні виклики у міліцію представників Асамблеї, які були учасниками осіннього "податкового Майдана". "Частина членів координаційної ради Асамблеї перебуває в умовах судового переслідування", - зазначив він. На думку І.Гурняка, підприємців викликають на допити, щоб зібрати інформацію і спробувати зародити у суспільстві страх.

Крім того, громадський активіст зазначив, що є проблеми з порушеннями законодавства під час проведення перевірок органами контролювання.

Як повідомила кореспонденту ЛІГАБізнесІнформ лідер Всеукраїнського об'єднання малого та середнього бізнесу "Фортеця" Оксана Продан, її об'єднання не братиме участі в анонсованих на 1 лютого акціях.

"Ті вимоги, які виставляє Асамблея (йдеться, зокрема, про відставку уряду, парламентські вибори у 2011 році) на сьогодні для бізнесу неактуальні. У підприємців є більш важливі проблеми, які необхідно вирішувати. Ми сьогодні максимально конструктивно намагаємося разом із владою відпрацювати питання реформування спрощеної системи оподаткування, перевірок органами контролювання, питання, пов'язані з єдиним соціальним внеском. Якщо це не буде вирішуватися, тоді підприємці будуть застосовувати інші механізми впливу на органи влади. Поки ми не використовуємо всіх можливих механізмів перемовного процесу, ні на які акції не вийдемо", - зазначила О.Продан.

Глава правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко не вірить, що заплановані акції матимуть широкий резонанс у суспільстві. "Якщо йдеться про політику, то я не думаю, що протести можуть перерости в новий "податковий Майдан". Підприємців можуть об'єднати тільки економічні інтереси. Там, де починається політика, - починається відмінність інтересів. За масштабом і за ступенем резонансу анонсовані акції протесту не зможуть порівнятися з акціями на Майдані у листопаді минулого року", - вважає політолог.

Екс-глава Держкомпідприємництва, глава правління громадської організації "Аналітичний центр "Академія" Олександра Кужель, вважає, що найбільша проблема підприємців у тому, що їх розділяють. "У цьому середовищі декілька центрів впливу: на одну булаву - три гетьмани. Це до результату не приведе. Всім так званим організаторам "податкових Майданів" я раджу припинити робити з себе лідерів. Багато з тих, хто оголосив себе "лідерами", - люди, з яких я у свій час знімала повноваження, тому що вони не здатні були у регіоні виконувати функції з захисту підприємництва. Це люди, які не написали жодної сторінки пропозицій щодо змін законодавства. Кому потрібен протест заради протесту? Якщо ми протестуємо, то повинні зрозуміти, чого хочемо у кінцевому результаті", - зазначила О.Кужель.

Незважаючи на це, О.Кужель заявляє, що на сьогодні у підприємців справді є проблеми, які влада повинна вирішувати в терміновому порядку. "Владі треба серйозно замислитися і звернути увагу на те, що відбувається у країні: йдеться про тиск на бізнес. Ми бачили, як по київських ринках пройшли контролюючі і правоохоронні органи, які згідно із законом не мають права без причини перевіряти підприємців", - зазначила вона.

"І Президент, і Прем'єр-міністр повинні дати сигнал, що за це будуть жорстко карати. Мені бізнес скаржиться: "ми всі розпродуємо і тікаємо". Просто обдирають на місцях, прикриваючись ніби вказівками зверху. Ці сигнали набагато жахливіші за ті, які виставили ініціатори протестів. Якщо не вирішити цих проблем, то нікого не треба буде збирати - люди вийдуть з протестом самі", - додав екс-глава Держкомпідприємництва.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини