Новий стартап. Конкурент Google - український голосовий помічник

25.07.2019, 16:00
Новий стартап. Конкурент Google - український голосовий помічник - Фото
Фото - коллаж Liga.net

Український розумний віртуальний помічник готовий позмагатися з Google за рахунок орієнтації на локальний ринок

Україна вже встигла прославитися на весь світ парочкою стартапів. Так що за кордоном про нас знають і говорять. Наприклад, президент міжнародної організації Startup Genome Дейн Станглер  сказав журналісту Liga.Tech, що вважає наш ринок перспективним і не проти знайти тут партнера.

В Україні проводять безліч програм для стартапів. І там зустрічаються досить цікаві проекти. Liga.Tech вирішила почати про них розповідати в форматі досьє на випадок, якщо ви захочете з ними співпрацювати або допомогти з фінансуванням.

Публікуємо перше - про український голосовий і текстовий помічник, який розробив 18-річний студент з Одеси.

Знайомтесь – Jarvis

Це розумний асистент у текстовій та голосовій версіях. З ним можна спілкуватися текстом в месенджерах Telegram і Viber. Пізніше він запрацює в Facebook Messenger. Ідея в тому, щоб користувач звертався до нього за допомогою, як до ботів. Jarvis допоможе знайти потрібну інформацію, місце розташування, меню закладу, квитки на літак, потяг і автобус. Розробники хочуть також підключити до нього державні сервіси і дозволити українцям сплачувати через Jarvis комунальні послуги, наприклад.

Не потрібно довго вгадувати джерело натхнення. Фанати Marvel знають, що Джарвіс - робот-асистент Тоні Старка, він же Залізна Людина. Правда, творці кажуть, що назва неостаточна. При створенні ж текстової версії помічника розробники надихалися функціоналом китайського месенджера WeChat, який дозволяє китайцям закривати більшість своїх потреб аж до проведення фінансових операцій і запису до лікаря.

Особливість Jarvis в тому, що він буде підключений до локальних українських сервісів, на зразок платформи для пошуку квитків на автобус Busfor і квиткового оператора Karabas. І користувачам не потрібно зберігати на телефоні безліч додатків, а достатньо буде звернутися до помічника в месенджері, щоб скористатися одним із сервісів.

Голосова версія зашита в розумну колонку, аналогічну Google і Amazon.

Команда

Творець Jarvis - Микита Сиромятников. Йому 18 років і він тільки закінчив другий курс Одеського політеху за спеціальністю "Інженерія програмного забезпечення". З ним в команді працюють ще три людини: розробник розумної колонки Андрій Майдан, дизайнер Євген Яцишин та web-розробник Денис Негіпа. До кінця літа Микита планує найняти ще одного фахівця.

Готовність

У серпні розробники вже відкриють доступ до текстового помічника в Telegram. Голосова версія живе поки лише на прототипі колонки. Однак у хлопців є все, щоб виробляти вміст колонки самостійно, в тому числі - 3D-принтер. Зараз команда зайнята розробкою повноцінного hardware-продукту, який можна буде сертифікувати і продавати. Для більш широкого виробництва команда планує співпрацювати з компанією з промислового дизайну. Микита каже, так буде дешевше, ніж створювати власну виробничу лабораторію.

Конкуренти

У світі існує безліч голосових помічників - Google Assistant, Siri від Apple, Alexa від Amazon, Аліса від Яндекс. Останній в Україні не працює через санкції відносно Яндекса. Решта з російськомовним сегментом працюють набагато гірше, ніж з англомовним. Тому розробники Jarvis бачать потенціал в помічника, який добре знає саме український ринок. До слова, турецький мобільний оператор Turkcell також помітив, що існуючі голосові асистенти погано працюють з місцевим ринком. Тому в квітні цього року оператор випустив власний асистент для турецького ринку - Yaani.

Гроші

У вересні минулого року команда Jarvis взяла участь у CIG R & D LAB - освітньо-стипендіальній програмі Chernovetsky Investment Group і Одеського національного політехнічного університету. І зайняла призове місце, яке передбачає 500 000 грн інвестицій. Вони будуть розподілені на кілька траншів. Ці гроші дозволять Jarvis розширити команду і закласти бюджет на просування першої версії асистента, докупити обладнання для виробництва колонки і вдосконалення помічника.

Бізнес-модель

Загалом команда планує заробляти на контрактах із сервісами, які будуть підключатися до Jarvis. Запуск першої версії помічника відбудеться лише в наступному місяці, але команда вже підписала дві угоди. Сервіси будуть відраховувати від 1% до 5% від суми продажів, зроблених через Jarvis.

Ще одне потенційне джерело заробітку - реклама в текстовій версії помічника.

Ринки

Головний ринок - Україна. Спочатку помічник буде працювати російською, оскільки датасети цією мовою є у відкритому доступі і це значно полегшує навчання голосового асистента. Пізніше команда хоче створити україномовну версію, усвідомлюючи, як складно буде зібрати датасет з різними акцентами, вимовою та особливостями мови.

Якщо Jarvis буде успішним в Україні, команда буде дивитися також на інші ринки СНД.

Маша Ксендзик
Маша Ксендзик
корреспондент ЛІГА.Tech
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини