RU

Нове – це призабуте старе. Як маркетологи виходять на новий рівень за допомогою SMS

26.02.2021, 14:30
Нове – це призабуте старе. Як маркетологи виходять на новий рівень за допомогою SMS - Фото
Ілюстративне фото - depositphotos.com

Та з використанням Big Data

Чому маркетологи полюбили SMS? Невже це досі сучасно?

Звісно! Не думайте, якщо ви перестали писати SMS років п'ять тому і перевели всі переписки в месенджери, то цей канал помер. Навпаки, він живий, аі тепер, можна сказати, більш відкритий для маркетингових цілей, ніж інші канали. 

SMS в наших телефонах стали нечастими гостями і переважно з дійсно важливих причин: повідомлення від банку,  служби доставки або пара рядків від близького родича, що напевно привертає увагу. Канал, яким відправляли повідомлення ми, трансформувався в той, яким повідомлення більше дедалі частіше надсилають нам. 

На це звернули увагу багато бізнес-компанії. Адже телефон – найкоротший шлях до клієнта. І цим потрібно користуватися – доставляти цікаві пропозиції точно в ціль. 

У результаті сама механіка розсилок зажадала нових підходів. Їх успіх більше не залежить від чисельності бази за принципом "раптом серед тисяч номерів виявиться сотня потенційних клієнтів". Тепер ефективність SMS залежить від точності бази одержувачів. 

Як її забезпечити? Відповідь: Big Data. Завдяки Big Data-аналітиці можна за заданими параметрами визначити тих, хто найімовірніше відгукнеться на вашу пропозицію і відправити повідомлення тільки їм, не витрачаючи гроші на розсилку тим, кому зовсім нецікаво.

Таргетована SMS-розсилка – це точне попадання в ЦА, яке, за словами фахівців Київстар, дає очікуваний результат. Якщо, звичайно, додержуватися основних порад експертів. І про це розповімо далі.

Що таке Big Data?

Big Data і Big Data-аналітика – це сучасні технології, що дозволяють працювати з величезними масивами різноманітних даних, які практично нереально обробити традиційними методами – через їхній надвеликий обсяг. А Big Data-інструменти дозволяють робити це швидко і навіть в режимі реального часу. 

Аналітика великих масивів даних допомагає людям по всій планеті покращувати різні сфери життя і бізнесу. Наприклад, робити міста розумними і більш комфортними для жителів. Розуміти, які нові напрямки в аеропортах будуть затребувані. Відкривати відділення банків там, де знаходиться найбільше потенційних клієнтів. І, звичайно, спілкуватися з клієнтами, використовуючи для більш ефективних промо-кампаній розсилки повідомлень замість або разом зі звичними листівками, бордами та ін..

Як це працює?

Розглянемо цей процес на прикладі найбільшого українського мобільного оператора – Київстар. У компанії майже 26 млн абонентів. І всі вони щодня користуються мобільним зв'язком, інтернетом та іншими телеком-послугами. 

Цю інформацію про звички споживання у знеособленому й узагальненому вигляді далі можна обробити і зробити корисні висновки. Наприклад, припустити, скільки в місті N може бути чоловіків і жінок, якого вони віку, як і в який час доби вони пересуваються містом, які у них споживчі звички, чи є домашні тварини і т.д..

Ось ці дані оператор обробляє, щоб допомагати різним бізнесам та організаціям покращувати послуги для їх клієнтів. І якщо, наприклад, ресторан захоче продавати більше бізнес-ланчів, а відповідно залучити до себе більше відвідувачів в обідню пору, то йому потрібно звернутися до мобільного оператора, і той за допомогою Big Data визначить потрібну аудиторію: SMS-розсилка буде відправлена на ті номери абонентів, які п'ять днів на тиждень проводять час з 9:00 до 18:00 в районі цього ресторану.

Тобто, якщо моїй компанії потрібні такі розсилки SMS, то мені потрібно щоразу звертатися до оператора?

Скажімо так: ви можете  робити це, але наразі на ринку  вже існують рішення на основі Big Data, які дозволяють робити таргетовані розсилки самостійно. Наприклад, Business Data Solution від Київстар

На цій платформі ви можете проводити розсилки як у базі абонентів Київстар, так і за своєю власною. Просто обираєте потрібні фільтри з характеристик, таких як вік, стать, тип девайса, сімейний стан, локація, поїздки за кордон та інше, визначаєте час надсилання повідомлень, позначаєте, скільки SMS хочете відправити, пишете текст і запускаєте розсилку. 

Важливо: платформа дозволяє вам самостійно керувати рекламним бюджетом. Це не той випадок, коли для вас щось зробили і потім виставили рахунок. Ви бачите, обійдеться скільки коштуватиме розсилка ще до її запуску і можете це гнучко регулювати. 

Але потрапити в потрібну ЦА – це тільки пів справи. Як правильно оформити SMS, щоб воно спрацювало?

Ось декілька порад від фахівців з маркетингу Київстар.

1.Вказуйте в розсилці своє Альфа-ім'я, тобто назву компанії чи бренду замість номеру телефону. Адже інакше клієнти можуть вирішити,  якщо номер невизначений, відповідно йому пишуть шахраї. 

2. Уникайте абревіатур. Якщо у вашій компанії довга назва, то вкажіть її абревіатуру тільки в якості Альфа-імені, але обов'язково дайте повну назву в самому повідомленні, щоб одержувач напевно зрозумів, хто йому пише.

3. Завжди вказуйте контакти, за якими з вами можна зв'язатися. Причому добре буде, якщо ви дасте клієнтові вибір з кількох варіантів: комусь зручніше дзвонити, а комусь – залишити заявку на сайті. 

4. Не пишіть повідомлень українською мовою латинськими літерами. Це складно для сприйняття, особливо, якщо ваш клієнт вчив не англійську, а яку-небудь іншу мову, де інакше звучать деякі поєднання букв. Кирилицею повідомлення  будуть довшими і можуть через це коштувати дорожче, але і ефективність у них вища. 

5. Висловлюйтеся просто і зрозуміло. Використовуйте слова, які легкота швидко читаються. Замість "суперпропозиція" пишіть "весняні знижки". У вас дуже мало часу. Щоби зацікавити клієнта SMS-повідомленням, не потрібно витрачати його на прочитання довгих складних слів. 

Добре, а як привернути увагу клієнта?

Спробуйте так:

1. Додавайте до своїх повідомлень те, що викликає емоції і дає людям змогу відчути свою унікальність. Наприклад, робіть привабливу пропозицію "з приводу відкриття" (так, відкриття буває тільки раз, але це можливість отримати все найкраще), або спеціальну акцію "тільки для членів клубу" і т.д.. 

2. Пропонуйте щось особливе. Наприклад, нове меню або знижки на все червоне в магазині.

3. Пропонуйте зробити покупку прямо зараз. Обмежте термін дії вашої пропозиції, щоб підштовхнути покупця. Але повідомте йому про це заздалегідь – за 2-3 дні, щоб людина встигла запланувати захід. Якщо ви відправляєте повідомлення з текстом "тільки сьогодні", ризикуєте програти вже побудованим на вечір планам. 

4. Якщо є можливість вказати в реченні конкретний товар або послугу, то робіть це. Скажімо, якщо ви пропонуєте -30% на послуги стоматології, відгук, найімовірніше, буде обмежений тільки тими, у кого прямо зараз є проблема і щось болить, адже люди реагують на медичні послуги або товари тільки як на тригер. Краще запропонувати знижку, наприклад, на професійну чистку зубів, – так ви нагадаєте людям, що для профілактики теж варто відвідувати стоматолога.

5. Ставтеся до пошуку ЦА креативніше. Якщо у вас магазин техніки, то подумайте, кому може бути цікава ваша пропозиція, крім звичної аудиторії – не чекайте, поки клієнти вас знайдуть самі. Може, неподалік від вас відкривається новий ЖК і людям потрібна побутова техніка? Надішліть SMS тим, хто періодично навідується на цю локацію.

Я використовую багато каналів комунікації. Як зрозуміти, що спрацювала конкретна розсилка?

Дійсно, у вас може бути різна активність: листівки, реклама в соціальних мережах, борди та інше, але якщо всі канали ведуть на один і той самий телефонний номер або сайт, то відстежити, який канал приніс більше відгуку навряд чи вийде. Тому фахівці Київстар рекомендують використовувати UTM-мітки для посилань у повідомленнях і різні номери телефонів для різних каналів. Це дозволить вам розуміти, який інструмент привів більше клієнтів, який текст повідомлення найкраще спрацював і яка ЦА найкраще відреагувала.

А якщо я використовував усі поради, але нічого не спрацювало?

Якщо все так фатально, цьому можуть бути дві причини: ви не знаєте, хто ваш клієнт або не знаєте його потреб. Спробуйте ще раз переглянути ваші уявлення про ЦА або зверніться по допомогу до фахівців – Київстар може допомогти вам побудувати портрет ідеального клієнта і знайти схожих на нього у своїй базі, а ще – підказати, де такі клієнти бувають найчастіше, щоби ви могли в потрібному місці відкрити свою торгову точку. І що краще ви розумієте свого клієнта  та його потреби, то точніше можна визначити потрібну ЦА, розширити її і потрапити з правильною пропозицією .  Тоді ваші розсилки потраплять точно в ціль, а кількість клієнтів збільшиться. 

*Згадані в тексті сервіси та послуги на основі Big Data створені мобільним оператором Київстар. У роботі з даними компанія дотримується законів України "Про інформацію" та "Про захист персональних даних". Вона  не передає та не продає персональні дані абонентів, в тому числі записи розмов, тексти SMS / MMS чи історію браузера третім особам. Усі аналітичні моделі з використанням Big Data будуються на основі неперсоніфікованих і зашифрованих даних.

 

 

 

 

 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини