RU

Наше цифрове майбутнє. Яке раптом настало

22.05.2020, 15:12
Наше цифрове майбутнє. Яке раптом настало - Фото
Фото - by Robynne Hu on Unsplash

Більше немає можливості ігнорувати онлайн

Хто вийде з карантину з меншими втратами і потрясіннями? Компанії, які на момент його початку вже були в онлайні хоча б однією ногою. Багато років ЗМІ писали про важливість присутності в онлайні для бізнесу, про зручність професійних інструментів для віддаленої роботи та обміну документами, про гнучкість і економію, які надають такі інструменти. Але до "смаженого півня", в ролі якого виступила пандемія коронавірусу і введений через неї карантин, для багатьох це залишалося "цифровим майбутнім", до якого ми доживемо колись.

Два місяці тому ігнорувати технічний прогрес стало рівносильно вбивству бізнесу.

Вимушена цифровізація

З моменту загострення пандемії в березні в США закрилося понад 100 000 малих підприємств. У Великобританії прогнозують, що після кризи більше 20 000 вуличних магазинів так і не відкриються. В Україні, за даними СУП, закрилося 6% підприємств, ще 29% просто призупинили свою роботу. І це тільки початок - найбільші випробування чекають як український, так і світовий бізнес в червні, коли доведеться "бігти в два рази швидше", щоб надолужити згаяне за карантин, і утриматися на ринку в нових умовах роботи.

Так, усіх нас чекають саме нові умови роботи і життя, тому що "на своє місце" нічого вже не повернеться і просто перечекати цей складний період не вийде. А якщо врахувати похмурі прогнози про другу хвилю епідемії, яка може накрити світ вже в кінці цього року, то цілковита невизначеність і готовність до негайної трансформації процесів, очевидно, повинні стати бізнесовим "новим чорним".

Розуміючи це багато підприємців зайнялися швидкою цифровізацією свого бізнесу, так як діджитал сьогодні - найкраща подушка безпеки від всіляких форс-мажорів (хоч і не від усіх). Мережі супермаркетів почали співпрацювати з сервісами доставки, хтось запустив власний інтернет-магазин, тренери почали проводити тренування по відеозв'язку, фермери - приймати онлайн замовлення на овочі та доставляти їх прямо з грядки, а одне з українських івент-агентств встигло навіть весілля провести по відеозв'язку на карантині.

Крім того, що бізнесам довелося запускати нові послуги і формати для своїх клієнтів, їм потрібно було також перебудовувати роботу зсередини.

Так, у всьому світі просто неймовірно зросла кількість відеодзвінків. Наприклад, в одному тільки Microsoft Teams 16 березня було проведено 900 млн хвилин відеозустрічей, а вже 31 березня в сервісі провели 2,7 млрд хвилин. За один день.

Статистика українських технологічних компаній теж показова. У компанії "Київстар" за перший місяць карантину в кілька разів зросла кількість підключень різних сервісів для віддаленої роботи: спільної роботи над проектами, електронного документообігу, перенесення дзвінків з фіксованого номера в офісі на мобільні співробітників.

Може, не повертатися в офлайн?

Коли карантин закінчиться, підприємці, що оперативно впровадили інновації, залишаться в плюсі. Адже цифровізація бізнесу - це не тимчасове рішення на період локдауна, а вимога часу. По-перше, ніхто не знає, чи не повернеться карантин в наше життя вже восени. А по-друге, багато і, ймовірно, ваші співробітники теж, звикли за цей час купувати, працювати і вчитися онлайн. І захочуть продовжувати так робити, просто тому, що це зручно і ефективно.

До того ж, деякі бізнесмени замислюються, чи варто взагалі повертатися в офіс і витрачати гроші на оренду квадратних метрів, якщо навіть штат в тисячу співробітників може добре працювати віддалено.

Якщо ви думаєте про те ж саме, якщо ви похапцем освоїли разом з командою декілька не пов'язаних між собою, але безкоштовних інструментів, то Liga.net у спільному проекті з компанією "Київстар" пропонує вам звернути увагу на кілька рішень для ефективної і безпечної віддаленої роботи малого і середнього бізнесу.

Протягом найближчих декількох тижнів ми будемо публікувати кейси компаній, бізнес яких в прямому сенсі врятували технології. Тим більше, що з деякими сервісами можна встигнути попрацювати безкоштовно - якщо підключити їх до 31 травня.

Зробіть свій бізнес ще зручніше для співробітників, клієнтів, партнерів і себе. Ви можете зробити його адаптивним під будь-які умови. Оскільки експерти прогнозують ще не одну таку катастрофу в майбутньому.

А поки ви можете ознайомитися з коротким описом інструментів, про які ми будемо розповідати в спільному проекті Liga.net і Київстар.

Віддалені робочі місця для співробітників

 • Exchange. Електронна пошта бізнес-рівня. Сервіс дозволяє збільшити обсяг поштових скриньок співробітників до 50-100 ГБ в стандартних версіях підписок.

 • SharePoint. Платформа для організації корпоративного порталу (новини, бібліотека проектів, зберігання файлів і т.д.).

 • OneDrive - індивідуальне сховище для кожного користувача обсягом від 1 ТБ з можливістю спільного доступу до файлів і роботи з ними.

 • Teams, доповнений сервісом StarTeams. Спільна робота над документами або проектами в голосових і відео чатах, а також за допомогою дзвінків з фіксованих номерів - на будь-якому пристрої і без додаткового навантаження на корпоративну мережу.

Комунікації з клієнтами онлайн

 • Віртуальна мобільна АТС. Організація віддаленого колл-центру або відділу продажів на мобільних номерах співробітників. Сервіс розгортається на обладнанні мобільного оператора і не вимагає витрат на покупку або оренду додаткового. Управління мережею відбувається через веб-портал. Додаткові зручні функції: запис розмов, статистика викликів, інтеграція мобільних номерів телефонів в CRM-системи, сервіс Smart Сonference для дистанційних нарад за участю до 128 чоловік.

 • SMS-розсилка і Business Data Solution. Таргетована розсилка. Сервіси дозволяють швидко повідомляти важливі новини співробітникам і інформувати клієнтів з певної вибірки щодо режиму роботи магазинів, офісів, спеціальних пропозицій та ін.

 • Номер 0-800 - безкоштовні дзвінки для клієнтів на території України.

 • Сервіси Office 365. Електронна пошта для листування з клієнтами, збільшений об'єм поштової скриньки, просте управління, корпоративна безпека, використання звичних офісних додатків на будь-якому пристрої.

Безперебійна робота IT-систем компанії

 • Корпоративна VPN-мережа. Безпечний і захищений віддалений доступ працівників до внутрішніх інформаційних систем компанії - CRM, ERP, BPM;

 • Хмарні сервіси Azure with Kyivstar і Azure Stack with Kyivstar. Дозволяють автоматизувати і гнучко управляти ресурсами, необхідними для безперервності бізнес-процесів компанії, розробляти програмні продукти або мобільні додатки, вести бухгалтерський і складський облік, зберігати великі обсяги інформації, аналізувати дані і формувати аналітичні звіти, забезпечувати належний рівень безпеки і безперебійність роботи IT-систем, стійкість до перевантажень мережі.

 • Друга SIM-карта для модему, планшета або ноутбука для використання мобільного інтернету від Київстар одночасно зі дзвінками на телефон;

Організація документообігу

 • Star.Docs. Система електронного документообігу, що дозволяє працювати з документами віддалено, спільно редагувати, коментувати, узгоджувати і підписувати їх онлайн, зберігати все в хмарному сховищі в електронних реєстрах, мати доступ до документів 24/7. Допомагає позбутися від паперового документообігу як всередині компанії, так і у співпраці із зовнішніми контрагентами.

 • Mobile ID - кваліфікований електронний підпис, який зберігається на SIM-карті мобільного телефону і дозволяє підписувати документи онлайн за кілька секунд. Підключення та користування сервісом безкоштовне для всіх контрактних та корпоративних клієнтів Київстар.

 • Teams. Сервіс дозволяє організовувати онлайн конференції і групові відеодзвінки, завантажувати і надавати всім учасникам доступ до документів або матеріалів у режимі реального часу, дозволяти спільну роботу з ними.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини