RU

Меркель і Саркозі рятують євро

17.08.2011, 11:19
Меркель і Саркозі рятують євро - Фото
31f137c6fa43aafd2752f5788bfde5a2.jpg

Канцлер Німеччини та президент Франції закликали до створення реальної економічної влади в рамках єврозони для боротьби з європейською борговою кризою. В той час, лідери країн відмовляються від ідеї введення євробондів, на які так сподівається Греція

Канцлер Німеччини Ангела Меркель і президент Франції Ніколя Саркозі виступили з пропозицією створити економічний уряд єврозони для боротьби з європейською борговою кризою. Лідери заявили про те, що країнам, які використовують єдину європейську валюту, необхідно значно більш тісно співпрацювати в області економічної та фіскальної політики. Крім того, запропоновано ввести податок на фінансові транзакції в межах єврозони.

Зі слів Меркель і Саркозі, до уряду повинні увійти представники всіх 17 країн єврозони, а посаду голови займе президент Європейської ради Херман ван Ромпей. Передбачається, що економічний уряд буде збиратися двічі на рік. Голова Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу вже висловився на підтримку ідеї і сподівається, що подібні перетворення повинні позитивно позначитися на стабільності економічної ситуації в Європі.

Водночас Меркель вчергове висловила сумніви в доцільності створення колективних боргових зобов'язань європейських країн, як способу виходу з кризи. Ідею євробондів активно підтримують міністр фінансів Італії Джуліо Тремонті та відомий американський фінансист Джордж Сорос, на думку якого створення колективних фінансових зобов'язань дозволить країнам Європи впоратися з борговою кризою, одночасно привівши до ладу свої бюджети. Цю ідею активно лобіювала і Греція, яка зараз перебуває в найважчому становищі серед країн єврозони. Єдині облігації могли б розмити різницю в надійності між німецькими і французькими паперами з їх найвищим кредитним рейтингом і грецькими паперами з переддефолтним рейтингом.

Напередодні зустрічі Меркель і Саркозі було оприлюднено дані, згідно яких зростання німецької економіки різко сповільнилося між квітнем і червнем. Дані про початок року також виявилися гірше за попередні оцінки. Ця інформація лише посилила занепокоєність з приводу стану європейської економіки, особливо в світлі оприлюднених на минулому тижні даних про те, що в другому кварталі цього року практично припинилося зростання економіки Франції. Раніше експерти саме з Німеччиною пов'язували надії на подолання економічної кризи в країнах єврозони.

Поки лишається констатувати, що план Меркель і Саркозі не заспокоїв світові ринки. Прес-конференція в Елісейському палаці пройшла вже після закриття торгів на фондових біржах Європи, які завершили роботу зниженням індексів. Але говорити про реакції європейських інвесторів на підсумки паризької зустрічі поки зарано, необхідно дочекатися відкриття сьогоднішніх торгів. Що ж до американських ринків, то падіння котирування в США після зустрічі в Парижі продовжилося. Євро також відповів падінням курсу на підсумки зустрічі - за один євро в ЄС давали 1,4406 долари.

Ангела Меркель: біографія, новини>>>
Ніколя Саркозі: біографія, новини>>>
Фінансова криза: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини