RU

Марш незгодних підприємців

22.10.2010, 14:20
Марш незгодних підприємців - Фото
cceb68ca40d7215b51d9baf3a4bec484.jpg

Напередодні близько тисячі підприємців у Києві прийшли до Верховної Ради, щоб висловити протест проти окремих норм проекту Податкового кодексу. В обласних центрах - Донецьку, Луганську, Тернополі, Чернівцях - їхні колеги протестували під будівлями обладмін

У четвер близько тисячі підприємців прийшли під стіни Верховної Ради України, щоб висловити протест проти окремих норм проекту Податкового кодексу. Вони вважають їх вбивчими для свого бізнесу. Зокрема мітингувальники виступали проти відмови від спрощеної системи оподаткування. Подібні акції протесту пройшли також в обласних центрах України.

"Нам хочуть накинути петлю на шию - Кодекс Азарова і Тігіпка (КАТ), за яким необмежені права має лише податкова, а ми повинні віддати останнє", - скаржаться підприємці.

Організатори акції звернули увагу на те, що після прийняття проекту Податкового кодексу з 1 січня 2011 року спрощена система для юридичних осіб скасовується взагалі, а для фізичних осіб-підприємців єдиний податок зросте.

Також підприємці зазначили, що скасовується можливість роботи на єдиному податку для таких видів діяльності, як реклама, операція з нерухомості, оптова торгівля, торгівля дорогоцінними металами, охоронна діяльність, юридичні і аудиторські послуги, декілька видів роздрібної торгівлі тощо.

В обласних центрах України - Донецьку, Луганську, Тернополі, Чернівцях - у четвер підприємці також протестували проти Податкового кодексу - під будівлями облдержадміністрацій.

Народний депутат від БЮТ Наталія Королевська підтвердила, що проект Податкового кодексу передбачає ліквідацію спрощеної системи оподаткування.

За словами депутата, на спрощеній системі сьогодні працюють понад 1 млн. підприємців. "Якщо у тому вигляді, в якому він сьогодні запропонований, буде прийнято Податковий кодекс, то Україна втратить понад 200 тис. робочих місць, а малий бізнес змушений буде, або піти у тінь, або закритися", - зазначила Н. Королевська.

За її словами, Податковий кодекс - "справжній геноцид для малого і середнього бізнесу".

Водночас Прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що після прийняття Податкового кодексу ніхто з підприємців не втратить роботу, оскільки документ не містить таких норм.

"Податковий кодекс не містить норм, які передбачали б скорочення чотирьох мільйонів людей", - наголосив Прем'єр-міністр. Він зазначив, що "якщо щось і скорочується, то це - фіскальний тиск".

"Кодекс спрямований на те, щоб у нас у країні податки були нижче, але щоб ці знижені податки платили всі", - заявив М.Азаров.

Спробував заспокоїти протестувальників і Голова Верховної Ради Володимир Литвин. Він запропонував підприємцям вибрати групу представників, які в парламентському комітеті з питань податкової і митної політики ознайомилися б з пропозиціями і змінами до проекту Податкового кодексу, "а також висловили свої пропозиції для того, щоб у процесі прийняття рішення ми вийшли на той варіант, який буде сприйнятий суспільством і знайде підтримку".

Під стінами Верховної Ради протестували також і в середу - проти заборони "секонд-хенду", яка передбачена у Податковому кодексі. На думку Віце-прем'єр-міністра Бориса Колеснікова, цю заборону введуть з благородною метою - він сприятиме розвитку вітчизняної легкої промисловості.

Водночас глава парламентського Комітету з питань промислової, регуляторної політики і підприємництва Наталія Королевська вважає, що проблему "секонд-хенду" потрібно розглядати окремо, а не у контексті відродження вітчизняної легкої промисловості.

Крапку у Податковому кодексі Верховна Рада збирається поставити 18 листопада. Правда, віце-спікер парламенту Микола Томенко вважає, що слід зупинити тривалий процес прийняття Податкового кодексу і подати нарешті у Верховну Раду проект державного бюджету на 2011 рік.

За словами М.Томенка, на сьогоднішній день в очікуванні Податкового кодексу зривається бюджетний процес, і ніхто не розуміє, яких податків наступного року чекати малому і середньому бізнесу.

Оподаткування: добірка новин>>>
Підприємництво в Україні: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини