RU

Коронавірусні уроки найбагатших українців: Ахметов, Пінчук, Ярославський

Коронавірусні уроки найбагатших українців: Ахметов, Пінчук, Ярославський - Фото
Колаж - LIGA.net
27.05.2020, 16:21

Ми запитали як, провели карантин успішні українські бізнесмени, які уроки вони з нього винесли і скільки він їм коштував. Вони відповіли

Усі пишуть, як карантин змінив їхнє життя: навчив працювати з дому, читати книги або займатися спортом. Хтось скаржиться, що карантин здорово зіпсував плани і бізнес.

Перед коронавірусом і карантином усі стали  рівними - обмеження не оминули й найвідоміших бізнесменів, яких в Україні прийнято називати олігархами. Вони, як і мільйони українців, змушені були відмовитися від перельотів, зустрічей і переговорів.

LIGA.net  поставила п'ять питань про карантин найбагатшим людям України, яких не почитати у Фейсбуці та не подивитися в Ютюбі. До моменту публікації ми отримали відповіді від прес-служб Ріната Ахметова, Віктора Пінчука та Олександра Ярославського.

Віктор Пінчук

Коронавірусні уроки найбагатших українців: Ахметов, Пінчук, Ярославський

Віктор Пінчук. Фото - прес-служба Віктора Пінчука

Де ви провели карантин?

Звичайно, карантин ми з Оленою проводимо в Україні - вдома. Наша середня дочка, яка навчається в школі в Англії, теж приїхала додому. Ми разом, і в такій ситуації це дуже важливо. В Україні зараз троє з наших чотирьох дітей і моя внучка. Тільки син залишився на карантині у Стенфордському університеті, де навчається в бізнес-школі.

Що ви зробите в першу чергу після закінчення карантину?

Після скасування карантину, в першу чергу, я просто хочу зібрати у себе своїх близьких друзів, поставити на стіл кілька пляшок хорошого вина і нарешті поспілкуватися не телефоном. І ще дуже хочу знову зустрітися з дикою природою: пірнути з аквалангом в іншу стихію, поспілкуватися з підводним світом.

Чому карантин вас навчив?

Навряд чи правильно говорити - "карантин мене навчив". Скоріше, за цей час я краще усвідомив те, що розумів і раніше. Перш за все, те, наскільки крихка річ - життя. Наскільки є тонкою грань між нею і смертю.

Ще для мене вперше так яскраво проявилося те, наскільки величезною є у світі роль науки і знань. Усі ці місяці всі найкрутіші і наймогутніші лідери і кумири прислухалися до кожного слова вчених. Політики вводили карантини, бізнесмени зупиняли виробництва, навіть релігійні лідери скасовували служби і закривали храми. Така увага до слова науки на моїй пам'яті проявилася вперше. І це дає надію. Може, після пандемії лідери будуть уважніше слухати пропозиції та попередження науковців щодо таких ключових проблем, як зміни клімату або штучний інтелект.

І ще одну річ я відчув особливо гостро: наскільки для нас, для хомо сапієнс, є важливим соціальне спілкування. У ці місяці, коли всі ми були фізично ізольовані, я отримував сотні листів і дзвінків від моїх друзів, партнерів і просто знайомих мені людей з п'яти континентів - навіть тих, з якими я спілкувався вкрай рідко. І повірте, ніколи інтонації і слова не були більш  щирими і людяними. Сподіваюся, після карантину все це не зникне...

Скільки грошей ви витратили на боротьбу з коронавірусом?

Ми - я маю на увазі себе й Олену - коли побачили, що відбувається з вірусом у світі, почали діяти негайно, ще на початку березня. Ми розуміли, що це дійсно той випадок, коли зволікання смерті подібне. Всього ми виділили на боротьбу з коронавірусом бюджет у $10 млн. Велика частина цих коштів (від наших з Оленою фондів і компанії Інтерпайп) уже витрачена на придбання медичного обладнання для лікарень, засобів індивідуального захисту для медиків, тестів і т.інш.

Скільки вашому бізнесу буде коштувати COVID-19?

Усе ще триває, тому ніхто поки не може оцінити обсяги майбутніх втрат. Коли в світі обвалилися ціни на енергоресурси, то знизилися інвестиції в їх видобуток - і, природно, попит на труби. Коли впали обсяги перевезень - менше потреби в колесах. Це тільки приклади, але тенденції зрозумілі. Нам доведеться пережити глибоку фінансово-економічну кризу. Втрати неминучі, їх ще доведеться рахувати. Але ми багато працюємо, тому сподіваємося пройти цей період гідно.

Олександр Ярославський

Коронавірусні уроки найбагатших українців: Ахметов, Пінчук, Ярославський

Олександр Ярославський. Фото - прес-служба DCH

Де ви провели карантин?

У період офіційного карантину в Україні я був у себе на батьківщині - із сім'єю в селі під Харковом, на роботі у своєму Kharkiv Palace Hotel 5*. З того, чого ніколи не робив, на карантині я розбирався, що таке ПЛР-тести, які ми, завдяки сприянню Джека Ма, першими привезли в Україну. Розбирався, що потрібно для харківських медиків і пенсіонерів. Спілкувався з вірусологами - згадав часи, коли займався наукою. Тобто, разом з усім людством протистояв пандемії - в міру своїх можливостей, як і належить нормальній людині і громадянину.

Що ви зробите в першу чергу після закінчення карантину?

Закінчення карантину - це не закінчення пандемії. Тому буду продовжувати робити те, що робив: і в приватному житті, і в роботі.

Чому карантин вас навчив?

Свого часу я служив строкову службу в армії. Разом з усіма українцями бачив, як вибухнула Чорнобильська АЕС. І майже 30 років займаюся бізнесом у нашій країні. Як ви думаєте, чи може мене чогось ще навчити цей карантин?

Скільки грошей ви витратили на боротьбу з коронавірусом?

Поки не рахував, бо процес ще не завершено. Я весь час щось купую, якісь гроші витрачаю. Наступного тижня знову будемо передавати необхідне обладнання науковцям і медикам.

Скільки вашому бізнесу буде коштувати COVID-19?

Прийде час, мої фінансисти підрахують. А я вважаю за краще жити майбутнім і планами, а не минулим і збитками.

Рінат Ахметов

Коронавірусні уроки найбагатших українців: Ахметов, Пінчук, Ярославський

 Рінат Ахметов. Фото - ЕРА 

Прямих відповідей від Ріната Ахметова на питання отримати  LIGA.net не вдалося. Прес-секретар бізнесмена Анна Терехова повідомила, що на частину питань він уже відповідав, а збитки від епідемії в компаніях олігарха ще не рахували.

В інтерв'ю для Радіо Свобода Ахметов зізнався, що карантин провів у Києві й нікуди не виїжджав зі столиці. На боротьбу з коронавірусом витратив 300 млн грн.

А ще, що ні з ким не погоджує свої дії, тільки зі своєю совістю. І майже нічого не боїться: "В принципі, я нічого не боюся. Але є те, що  мені дуже "болить". Мені боляче, що ось уже 6 років я не був у своєму рідному Донецьку. Що я не можу пройтися рідними вулицями і поговорити з земляками. Що я не можу відвідати рідні могили, не можу сходити на могилу батька... я хочу, щоб це все скоріше сталося. І, напевно, боюся, що це не відбудеться або станеться не скоро", - сказав найбагатший українець.

Читайте матеріал російською: Миллиардеры на карантине | Коронавирусные уроки богатых. Самых богатых украинцев: Ахметов, Пинчук, Ярославский

Мария Бровинская
Мария Бровинская
журналист Liga.net
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини