RU

Інвестиції в українські IT-компанії в 2019 році склали більше $500 млн - звіт

23.04.2020, 14:37
Інвестиції в українські IT-компанії в 2019 році склали більше $500 млн - звіт - Фото
Фото: unsplash.com

Лідерами за кількістю угод і їх обсягом стали компанії, що розробляють програмне забезпечення

Приватні та венчурні інвестиції в українські IT-компанії в 2019 році зросли в 1,5 рази в порівнянні з 2018 роком і досягли показника в $510 млн, повідомляється у звіті Української асоціації міжнародних інвесторів (UVCA).

У UVCA відзначають стабільне зростання українського інвестиційного ринку протягом останніх років. У порівнянні з 2015 роком сума інвестицій зросла майже в чотири рази - зі $132 млн до більш ніж півмільярда доларів.

За даними асоціації, всього в 2019 році було укладено 115 угод. Цей показник майже не змінився з 2018 року. Тоді було укладено 111 угод. Середній чек угоди склав $5,7 млн.

Лідерами за кількістю угод і їх обсягом стали компанії, що розробляють програмне забезпечення, посунувши онлайновий сервіс на друге місце.

2019 рік продемонстрував тенденцію до злиття і поглинання компаній. За підсумками року відбулося 15 угод зі злиття і поглинання на загальну суму $460 млн. Для порівняння, в 2018 році було 7 таких угод на загальну суму $252 млн.

Ще однією важливою тенденцією є збільшення угод, в яких взяли участь бізнес-ангели. У 2019 вони вклали в стартапи $6,1 млн - у 7 разів більше, ніж у 2018 році ($0,9 млн).

У 2019 UVCA вперше проаналізували ситуацію гендерної різноманітності засновників стартапів, які залучили фінансування.

"У 26% компаній серед засновників є жінки. В середньому у світі цей показник становить 19%. Я сподіваюся, що ця тенденція гендерної рівності в Україні зміцниться і жінки покажуть себе також ефективними антикризовими менеджерами", - заявила виконавчий директор асоціації Ольга Афанасьєва.

Очікування приватного капіталу і венчурних фондів залишаються високими і в 2020 році. Майже 70% венчурних фондів очікують, що в цьому році рівень інвестицій збільшиться. Цієї ж думки дотримуються і 50% приватних інвесторів.

"Хоча 2020 вносить свої корективи, в Україні дійсно є значний потенціал для інвестування. Як тільки економічна ситуація в світі стабілізується, Україна зможе похвалитися новим зростанням інвестицій", - зазначила Афанасьєва.

UVCA - Українська асоціація міжнародних інвесторів, створена за зразком Європейської асоціації венчурного і приватного капіталу (EVCA).

UVCA формує майбутній напрямок розвитку індустрії прямих інвестицій шляхом сприяння інвестиційним можливостям в Україні, представляє інтереси інвесторів перед політичними діячами і сприяє поліпшенню інвестиційного та бізнес-клімату України.

Сьогодні в асоціацію входять 40 членів - провідних гравців інвестиційного ринку України, а також міжнародні фонди.

Читайте матеріал російською: Инвестиции в украинские IT-компании в 2019 году составили более $500 млн - отчет

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини