RU

Інвестбанкір і топ-менеджер Бахматюка. Хто такий новий міністр економіки Ігор Петрашко

17.03.2020, 12:25
Інвестбанкір і топ-менеджер Бахматюка. Хто такий новий міністр економіки Ігор Петрашко - Фото
Ігор Петрашко, фото - 24tv.ua

Освіта, кар'єра і погляди нового глави Мінекономіки. Експрес-досьє

Верховна Рада призначила Ігоря Петрашка міністром розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства 17 березня. "За" проголосували 243 народних депутата.

Петрашко - досвідчений топ-менеджер, він вперше в політиці і раніше не займав ніяких владних посад. Хоча передумови були: у 2015 році його назвали одним з претендентів на крісло глави Державної фіскальної служби. Але з гонки він вибув ще до фіналу.

"У Петрашка все добре, крім прив'язки до Олега Бахматюка", - зазначав тоді в розмові з ЕП один з народних депутатів з фракції БПП. У разі перемоги в конкурсі глави ДФС Петрашко планував створити систему KPI з орієнтацією на побажання бізнесу і називав своїм пріоритетом боротьбу з корупцією.

Освіта та кар'єра

За освітою Петрашко - управлінець. Закінчив Львівський національний політехнічний університет зі ступенем бакалавра бізнес-адміністрування. Навчався за програмою обміну в Великобританії, стажувався в Карловому університеті в Празі (Чехія). Потім отримав диплом MBA бізнес-школи при університеті Вандербільта в США.

У Петрашка за плечима великий досвід роботи у фінансовій сфері та аграрному бізнесі, а також досвід антикризового менеджменту в різних компаніях.

Свою кар'єру він починав як консультант з корпоративної реструктуризації в консорціумі компаній під егідою TACIS (Україна). Потім в 2001- 2002 році працював з продуктами і активами в енергетичній галузі в складі групи структурування угод компанії Enron.

Потім два роки працював старшим консультантом американської компанії GlobalSpec, провідного постачальника послуг в області інтернет-пошуку і онлайн-реклами для компаній промислового та науково-технічного сектору, де відповідав за стратегічне планування і корпоративні фінанси.

З 2004 до 2007 року керував групою з надання консультаційних послуг по M&A в московському і київському представництвах компанії "великої четвірки" Ernst&Young. Став партнером консалтингового бізнесу Ernst&Young.

Після цього протягом шести років очолював інвестиційно-банківське управління і був керуючим директором інвестиційної компанії Трійка Діалог Україна, звідки перейшов в департамент корпоративного бізнесу в Ощадбанку Росії.

У квітня 2013 року Петрашка запросив на роботу власник одного з найбільших українських агрохолдингів Укрлендфармінг Олег Бахматюк. Незважаючи на складності в бізнесі Бахматюка, Петрашко продовжував керувати операційними процесами в холдингу. У вівторок вранці, 17 березня, він як і раніше присутній серед топ-менеджменту на сайті УЛФ.

Погляди міністра

Будучи топ-менеджером агрохолдингу, Петрашко виступав за держпідтримку аграріїв. "Представники виконавчої та законодавчої влади, декларуючи всебічне сприяння для розвитку аграрної сфери, однією рукою виділяють гроші на цю підтримку, а іншою - намагаються її забрати і попутно "віджати"у бізнесу якомога більше. Як в таких умовах буде діяти дійна корова бюджету, побачимо зовсім скоро", - говорив він в коментарі сайту Latifundist.com.

Також Петрашко виступав за розширення зони вільної торгівлі для українських виробників. "Зона вільної торгівлі повинна бути розширена на всю номенклатуру товарної продукції з України... Зону вільної торгівлі треба зробити повною і всеосяжною. Крім того, слід працювати над спрощенням проходження митних процедур - декларування повинно відбуватися в автоматичному режимі, декларації - прийматися до того, як машина проходить кордон, щоб максимально скоротити втрати часу на оформлення документів - до півгодини або години", - говорив він в у коментарі AgroPolit.

Своєю головною метою на 2019 рік він називав завершення реструктуризації боргів компанії Укрлендфармінг. Але поки її не досяг.

У самого Бахматюка зараз проблеми. НАБУ підозрює його, а також топ-менеджерів VAB банку і топ-чиновників НБУ в змові заради кредиту рефінансування 1,2 млрд грн. (Подробиці ТУТ >>>>). Сам бізнесмен вже кілька місяців перебуває в Австрії і побоюється повернення в Україну.

Декларацію Ігоря Петрашка поки не опубліковано.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини