І коні дохнуть. Забудовник Войцеховський побудував величезний маєток. Зараз він вмирає

І коні дохнуть. Забудовник Войцеховський побудував величезний маєток. Зараз він вмирає - Фото
База відпочинку "Натураліст", селище Красне-1, фото: funtime.kyiv.ua
17.01.2020, 10:29

Історія елітного комплексу Анатолія Войцеховського. Тут велися переговори, губилися сумки з грошима і відпочивали зірки політики та бізнесу

5 грудня в приватному міні-зоопарку в селі Красне-1, в Обухівському районі від голоду помер жеребець Округ. "Господар залишив чотири десятки тварин без їжі і поїхав, їх потрібно рятувати", – написала 7 грудня на своїй сторінці в Facebook співробітниця бази відпочинку "Натураліст" Ксенія Шуплик.

Через два дні поліція Київської області відкрила кримінальну справу проти господаря зоопарку. За жорстоке поводження з тваринами йому загрожує арешт від шести місяців до трьох років.

Як з'ясувала LIGA.net господар залишив не тільки міні-зоопарк, але й елітний заміський комплекс в селі Красне-1, під Києвом. Всього три роки тому під його дахом збиралися українські політики і зірки вітчизняного шоу-бізнесу. Власник "Натураліста" - Анатолій Войцеховський, відомо за даними Мін'юсту. Він же - київський забудовник, підозрюваний в організації гучної будівельної афери.

Два роки тому Войцеховський вийшов із Лук'янівського СІЗО під заставу в 14 млн грн, його звинувачували у самовільному захопленні земельних ділянок. Після цього його було не чутно, не видно. Вважалося, що він виїхав за кордон. Але ні, виявляється, останні три роки він жив, працював і проводив ділові переговори з маєтку в селі Красне-1.

Жителі селища називали його місцевим царьком, а сам він із гордістю представлявся "найбільшим забудовником України".

Але 6 грудня 2019 року база відпочинку забудовника закрилася - ввечері він зібрав співробітників "Натураліста" і оголосив про її банкрутство". Всіх звільнили, на дверях повісили замок, а біля воріт поставили охорону.

Що сталося в комплексі, де ще рік тому гості Войцеховського забували сумки, набиті пачками валюти, а сам Войцеховський переховувався від незадоволених інвесторів ЖК?

Справа Войцеховського

Бізнесмен Анатолій Войцеховський з'явився на київському ринку нерухомості в 2004 році, першим об'єктом компанії став РК Елегант на площі Перемоги.

Неформальна група компаній Укогруп, яку ЗМІ та правоохоронці пов'язують з Войцеховським, вела понад 40 об'єктів. Вони, як правило, будувалися без повного пакету документів, встановило слідство. У забудовників часто був відсутній дозвіл не тільки на будівництво, а й на право користування земельною ділянкою.

У середині липня 2017 року Печерський районний суд заарештував Войцеховського на два місяці з можливістю вийти під заставу в 14 млн грн. Двома днями раніше бізнесмена затримали співробітники Головного слідчого управління МВС та Генеральної прокуратури.

Проти Войцеховського відкрили 46 кримінальних справ, а також висунули підозру у вчиненні злочинів за фактом умисного ухилення від сплати податків на суму 12,5 млн грн, створенні організованої злочинної групи для самовільного захоплення земельної ділянки територіальної громади Києва, заволодінні коштами громадян на суму 2,6 млн. Через місяць бізнесмен вийшов під заставу, справа затихла.

У компаній, пов'язаних з Анатолієм Войцеховським, придбали житло близько 15 000 осіб. Інвестори неодноразово виходили на акції протесту під стіни мерії.

Історія продовжилася в 2019 році: Печерський суд заарештував майно 14 об'єктів і передав їх в управління Нацагентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів.

Маєток Войцеховського

Заміський комплекс "Натураліст" розташований в мальовничих краях селища Красне-1 Обухівського району, в 40 км від Києва. Починається він практично при в'їзді до селища - за озером в ряд побудовані ресторан, тризірковий готель і масивна триповерхова будівля. Раніше в ньому був зоопарк, у вольєрах мешкали переважно декоративні тварини - фазани, індики, пухнасті півні, поні і навіть левеня з ланню - так описують базу на різних сайтах онлайн-бронювання житла.

Поруч зі звіринцем – стайня. Через дорогу - вольєр, де тренувалися коні. Тут можна було замовити кінну прогулянку верхи або на кареті.

Гордістю комплексу були снігова траса довжиною 350 метрів з бугельним підйомником і відкритий басейн. "Найбільший в Україні", - говорилося в описі комплексу на сервісі Booking.com.

У п'яти кілометрах від "Натураліста", в сусідньому селищі Григорівка, на пагорбі розташовувалася ферма і магазин брендованих органічних продуктів Natural Farm. З цих двох об'єктів, в 2014 році, почалася історія бази відпочинку, пишуть на сайті турагентств (за даними Мін'юсту, будинок відпочинку "Натураліст" офіційно відкрився в 2016 році. - Ред.).

За останні п'ять років володіння Войцеховського розрослися і зайняли майже чверть селища Красне-1.

У кращі часи в "Натуралісті" можна було зустріти зірок українського шоу-бізнесу – Тіну Кароль, яка каталася на лижах, Катерину Осадчу з чоловіком Юрієм Горбуновим у кінному екіпажі, розповідає Олена Паращак, колишній кухар ресторану "Натураліст". Інструктор з верхової їзди Валерія Ставцева згадує, що вчила триматися в сідлі співака Женю Галича, представника України на Євробаченні – 2017. На території комплексу проходили зйомки шоу "Майстер Шеф".

В комплекс приїжджали не тільки артисти, але й політики. В магазині Natural Farm місцеві жителі ідентифікували Віталія Кличка, часто бачили "депутатів".

Минулого року в "Натуралісті" працювали тільки ресторан і ферма, відповідно до даних фінансової звітності, з якою ознайомилася LIGA.net. Їхня річна виручка склала 4,4 млн грн і 14 млн грн відповідно.

"Натураліст" задумувався не як бізнес, а як таємна резиденція Войцеховського, сходяться на думці чотири колишніх співробітника комплексу, з якими говорила LIGA.net.

"Войцеховський весь цей час жив у комплексі. Створив свого роду царство. Селище перебувало і, напевно, досі знаходиться під його заступництвом. Його одночасно бояться і поважають", - говорить колишня керуюча комплексу Ірина Корчинська.

Власник рідко виїжджав за кордон, згадує Ставцева. "Натураліст" - був не тільки місцем проживання, але й місцем його ділових зустрічей і переговорів. Після однієї з таких посиденьок в літній терасі кухар Олена Паращак виявила спортивну сумку, набиту пачками валюти.

"На грошах були документи на купівлю-продаж майна в Києві, чи то в Печерському, чи у Святошинському районі, - згадує вона. - Вранці до мене прийшов чоловік – білий як стіна, забрав сумку і сунув у кишеню 2000 грн".

Початок кінця

У жителів селища декілька версій причин закриття елітного комплексу "Натураліст". Помилки управління та брак фінансування – основні причини занепаду комплексу, сходяться на думці колишні співробітники.

За словами Паращак, проблеми в маєтку виникали після того, як управління передавалося дружині Войцеховського - Ірині Казнадій. Вона теж родом з Обухівського району.

"Кожного разу Войцеховський забирав у неї комплекс і кричав: де вона поділа гроші, - згадує Валерія Ставцева з кінного клубу. - Мені він говорив, з усіх питань звертатися до нього, її не слухати". За її словами, подружжя часто сварилося через бізнес.

У господарстві не дуже добре розбирався і сам Анатолій Войцеховський, він займався переважно розширенням комплексу, каже Ставцева.

Войцеховський часто планував нові проекти, як наприклад, створення реабілітаційного центру для дітей з ДЦП на базі кінного клубу. До діла не доходило - не вистачало грошей. "Просив мене закупити спеціальну амуніцію на коней, для занять з дітьми з центральним паралічем. Я склала список з цінами - на цьому все закінчилося", - згадує Ставцева.

Останнім новим об'єктом у "Натураліста" став СПА-салон, це було навесні 2018 року.

Влітку 2018-го померла практично вся худоба ферми Войцеховського в Григорівці. Причина - дефіцит їжі і ліків. Ферму вирішили закрити.

Проблеми були і в стайні. Коней доводилося годувати відходами з ресторану. "Тварини були куплені для понтів перед багатими друзями. Я звільнилася в квітні 2018 року через те, що проблема не вирішувалася - у коней почалися хвороби, - від коліків помер уже третій кінь", - розповідає Ставцева.

За шість років персонал комплексу скоротився у вісім разів - з 80 до 11 осіб. Для обслуговування комплексу не вистачало вільних рук. Керуючі змінювалися мало не кожного місяця, згадують колишні співробітники.

Ситуація в комплексі впливала на потік туристів. Останні скаржилися на якість послуг, їжі, температуру в номерах, розповідає Ксенія Шуплик. Доходило до того, що вони знаходили в зоопарку трупи декоративних птахів і білок.

Ситуація ще більше загострилися восени 2019 року. На початку листопада через борги в частині комплексу - стайні, зоопарку та ресторані - відрізали світло і воду.

"В останній місяць роботи комплексу господар поїхав за кордон, залишивши нас без фінансування", - згадує Шуплик.

Що відбувається зараз?

Анатолій Войцеховський попрощався зі співробітниками на оптимістичній ноті. Пообіцяв відкрити комплекс навесні-влітку, а до цього запропонував їм підробити в Польщі.

"Сказав, що співпрацює з якоюсь будівельною організацією, хоче там розвиватися, бо там не "давлять", як в Україні", - згадує Шуплик.

На момент розпуску персоналу там залишалося одинадцять чоловік - два інструктори з верхової їзди, адміністратор, офіціант, три прибиральниці, кілька кухарів і охоронців.

Ніхто зі співробітників комплексу "Натураліст" за всі шість років роботи не працевлаштований офіційно - це підтверджують чотири працівника, з якими розмовляв LIGA.net. Це ускладнювало розрахунок - більшість покидали комплекс так і не отримавши зарплату.

Після закриття комплексу, його кілька разів намагалися пограбувати місцеві жителі. Але їх зупинили охорона - працівники "Натураліста", які залишилися.

За тваринами доглядає колишній конюх, Ксенія Шуплик і десяток інших місцевих жителів. Після довгих телефонних переговорів вони домовилися викупити тварин у Войцеховського.

За словами персоналу, власник обіцяв повернутися до країни 20 січня, і тоді ж зайнятися продажем.

Додзвонитися до Анатолія Войцеховського не вдалося, бізнесмен не брав трубку і залишив без відповіді питання, надіслані до WhatsApp.

Читайте російською: И кони дохнут. Застройщик Войцеховский построил огромное имение. Сейчас оно умирает

Диана Манучарян
Диана Манучарян
корреспондент LIGA.net
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини