RU

Експерти: відставка Азарова не приведе до зміни економічної політики

15.06.2011, 09:25
Експерти: відставка Азарова не приведе до зміни економічної політики - Фото
36934db032f3ace72f79ade43b9c7337.jpg

Як ротації в уряді і вірогідна відставка прем'єр-міністра Азарова можуть позначитися на економіці країни? Кореспондент ЛІГАБізнесІнформ спитав про це в експертів

Можлива відставка Кабміну Миколи Азарова вже декілька тижнів є однією з топ-тем у медіапросторі. Звільнення міністра ЖКГ, а також газове фіаско у Москві тільки підлили масла у вогонь. Поки ясно одне - у владі пролунали кадрові зміни. Чи зуміють нові назначенці змінити соціально-економічну ситуацію у країні? Яким буде економічний курс нового Кабміну? Чи загрожує Україні зростання цін і знецінення національної валюти у зв'язку з ротаціями в уряді?

Очевидно, що нинішнім прем'єр-міністром можуть пожертвувати, щоб зняти соціальну напруженість у суспільстві. Але можлива відставка Азарова не позначиться загалом на економічній ситуації в Україні, вважають експерти. Тенденції в економіці переважно залежать від зовнішніх чинників і кон'юнктури, зазначає керівник інформаційно-аналітичного центру Forex Club в Україні Микола Івченко. Експерт спростовує думку про те, що відставка Кабміну може привести до ажіотажного попиту на валюту або девальвацію гривні. Не бачить він і причин для різких позитивних зсувів. "Чекати істотних коливань курсу долара на внутрішньому ринку не варто, оскільки економічна ситуація у світі і в Україні порівняно стабільна, а у НБУ є достатньо коштів для підтримки курсу національної валюти", - зазначає Івченко.

Економісти вважають, що загалом макроекономічна ситуація у країні не спричиняє хвилювання: держборг зростає, але у безпечних межах, оживає промисловість і будівництво, показує позитивні результати сільське господарство і роздрібна торгівля. А зростання негативного сальдо у зовнішній торгівлі, на думку самого глави уряду - це результат зростання купівельної здатності громадян.

Відхід Азарова не вплине і на інфляційні процеси. "Інфляція у найближчій перспективі Україні не загрожує, - вважає аналітик Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь. - Літні місяці звичайно є дефляційними і цей рік не виняток", - зазначив він. За словами експерта, влітку річна інфляція буде на рівні 11%, а починаючи з вересня, прогнозується її уповільнення.

Більшість експертів схиляються до думки про те, що оновлений Кабмін не змінюватиме стратегії і економічного курсу країни. Як стверджує джерело агентства близьке до уряду, стратегічний курс уряду навіть після кадрових перестановок і відставки самого Азарова не зміниться. "Просто змінять "менш бажаних" на "більш бажаних", - вважає він. - Більшості міністрів, зокрема, в економічному блоці Кабміну Азарова вдасться всидіти на займаних кріслах. Боротьба очікується саме за пост голови уряду. І, зрештою , Азарову доведеться піти. Коли це трапиться спрогнозувати важко, але ймовірність того, що це станеться цього року досить висока".

Одним із головних мотивів відставки прем'єра вважається провал газових перемовин у Москві. Російське керівництво не піддається, а ціна на газ до кінця року для України може перевищити $400 за тисячу кубометрів. Така перспектива не радує президента, про що він вже говорив особисто прем'єру. Як відомо, високі ціни на газ для промисловості знижують конкурентоздатність українського експорту. Але експерти не бачать причин для паніки - зростання ціни на газ не стане доленосним для вітчизняної промисловості. На думку експертів, Україна вже закупила досить газу за нинішньою порівняно невисокою ціною, і тепер зможе компенсувати можливі ризики.

Примітно, що сам Азаров впевнено заявляє - російський прем'єр Володимир Путін почув аргументи української сторони і перегляд газових контрактів - справа часу. Якщо це станеться, шанси Азарова залишитися у кріслі прем'єра значно зростуть, вважає глава Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко. - Крісло під Азаровим похитнулося ще до перемовин з Путіним. Але якщо йому вдасться до осені домовитися, то це збільшить його шанси на те, щоб залишитися главою уряду".

Експерт не вірить, що зміна глави уряду спричинить кардинальну зміну соціально-економічного курсу влади. "Це залежить не від особистості прем'єр-міністра. Прем'єр впливає на стилістику і характер роботи уряду, не він визначає економічний курс", - наголосив Фесенко. Зміна уряду повинна привести до певної нейтралізації і розрядки соціальної напруженості, але кардинальних змін від нового Кабміну у соціально-економічному напрямі чекати не треба, додав Фесенко.

Уряд Азарова: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини