RU

Допоможи собі сам: спрощенка розколола захисників підприємців

28.10.2011, 13:50
Допоможи собі сам: спрощенка розколола захисників підприємців - Фото
558dd6c847c751cb83c8926300975e3a.jpg

Представники громадських організацій, що відстоюють права малого і середнього бізнесу, не можуть виробити загальну позицію: одні просять президента підписати зміни, внесені в спрощену систему оподаткування, інші - ветувати

Представники малого і середнього бізнесу не можуть виробити загальну позицію щодо прийнятих змін в законодавство про спрощену систему оподаткування. Напередодні Всеукраїнська громадська акція "Вперед!" вимагала вето президента України на прийнятий парламентом 20 жовтня документ. До цього Всеукраїнське об'єднання малого і середнього бізнесу "Фортеця", навпаки, закликало главу держави схвалити новації.

Учора оргкомітет ВГА "Вперед!" заявив, що, розглянувши можливі наслідки прийняття закону N8521, вирішив звернутися до народного депутата від БЮТ, голови комітету з питань промислової та регуляторної політики і підприємництва Наталії Королевської з проханням допомогти підприємцям добитися вето президента Віктора Януковича.

Крім того, "Вперед!" закликала всіх "небайдужих громадян України" вийти 3 листопада до Верховної Ради і вимагати її саморозпуску, оскільки парламент і далі ігнорує вимоги підприємців про скасування спрощеної системи оподаткування.

Напередодні в ефірі 5 каналу Королевська повідомила, що 3 листопада підприємці будуть протестувати проти закону про спрощену систему оподаткування. За її словами, в акції візьмуть участь більше 200 громадських організацій. "Цей закон створює систему, за якої підприємець - або раб, або ворог. Ухвалений закон спрощує процедуру репресій контролюючих і силових органів проти бізнесу", - зазначила нардеп.

При роботі над законопроектом по спрощенцях депутатам вдалося врахувати позиції уряду, Верховної Ради, а також інтереси представників малого і середнього бізнесу, заявив після прийняття закону голова парламентського комітету з питань фінансів, банківської діяльності, податкової і митної політики, регіонал Віталій Хомутинник. "Нам вдалося підготувати збалансований документ, в якому врахована позиція всіх сторін", - сказав політик.

У свою чергу, лідер Всеукраїнського об'єднання малого і середнього бізнесу "Фортеця" Оксана Продан в інтерв'ю ЛІГАБізнесІнформ заявила, що кращого закону в найближчі роки чекати не доводиться. "Ухвалений закон дійсно розширює можливості для роботи. Я особисто і представники бізнесу, з якими ми працювали (а це десятки організацій з усієї України), задоволені прийнятим проектом. Ми вважаємо, що і обіг, і ставка для всіх категорій - адекватні і відповідають сьогоднішнім реаліям. Крім того, ухвалений закон повинен запобігти використанню схем мінімізації податків і разом з тим дати можливість працювати на спрощеній системі", - заявила Продан.

Законом єдинщики розділені по категоріях. Перша - підприємці з річним обігом до 150 тис.грн., для них передбачений єдиний податок в розмірі від 10 до 100 грн. на місяць. Друга група: обіг до 1 млн.грн. при 10 найманих працівниках, податок - від 20 до 200 грн. До третьої групи віднесені фізособи з обігом до 3 млн.грн. при 20 найманих працівниках, податок для них становитиме 3% від прибутку при сплаті ПДВ, і 5% - при включенні ПДВ до складу єдиного податку. І четверта група - юрособи з обігом до 5 млн.грн. при 50 найманих працівниках. Ставка для них визначається так само, як і для третьої групи.

Коментуючи заяву Королевської, Продан зазначила, що, за її даними, на початок листопада запланована інша - політична акція, яка не має ні найменшого відношення до підприємців.

Раніше, 14 жовтня, близько двох десятків громадських організацій, серед яких організація ветеранів-афганців "Ніхто крім нас", суспільний комітет "Наступ" і "Коаліція учасників помаранчевої революції" вимагали розпуску Верховної Ради. Відповідну декларацію вони прийняли на Всеукраїнському форумі громадських організацій, який відбувся в столичному Будинку письменників.

На думку учасників форуму, парламент став нелегітимним і не відображає інтересів суспільства, він "не відповідає спектру політичних вподобань народу України". На заході було вирішено провести 3 листопада всеукраїнську акцію протесту під стінами обласних держадміністрацій з вимогою визнати нелегітимність парламенту.

Як повідомив ЛІГАБізнесІнформ координатор руху "Спільна справа" Олександр Данилюк, на порядку денному акцій протесту, які планується провести 3 листопада в обласних центрах і великих містах України, питання спрощенки не стоїть.

Оподаткування: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини