RU

Долар продовжить дешевшати. Є три причини. Прогноз курсу до 14 травня

Долар продовжить дешевшати. Є три причини. Прогноз курсу до 14 травня - Фото
Колаж: Євген Адаменков/LIGA.net
11.05.2021, 10:41

Курс долара на міжбанку плавно знижується. Чому й чи продовжиться ревальвація гривні? Щотижневий прогноз

Новий орієнтир для українського валютного ринку – 27,5 грн/$. Міжбанк поступово забуває про військово-політичну напруженість, яка тиснула на гривню в квітні. Гривня налаштовується на ревальвацію.

Як сильно подешевшає долар? Це залежить від двох чинників – швидкості закупівлі вакцин українським урядом і бажанням НБУ обмежувати зміцнення гривні.

Як це буде впливати на курс в найближчі тижні? Подробиці – в щотижневому курсовому огляді  LIGA.net.

Три тижні плавної ревальвації. Що відбувається на міжбанку

Суперкороткий робочий тиждень з 5 по 7 травня закінчився мінімальним зміцненням гривні з 27,81 (станом на останній перед святами робочий день 30 квітня) до 27,76 грн/$.

Це – третій тиждень поспіль, коли долар на міжбанку дешевшає: ревальвація почалася 21 квітня (в цей день російська влада оголосила про відвід військ від кордонів з Україною). Тоді курс досяг рівня 28,09 грн/$ – одного з найвищих значень в цьому році.

Зараз тренд розвернувся: в 2021-му гривня кілька разів наближалася до позначки в 27,6 грн/$ (в останній раз долар коштував дешевше в кінці літа 2020-го), але так і не перетинала її. Зараз у гривні є шанси подолати цей рівень, відзначають опитані  LIGA.net фінансисти.

Роздрібний ринок також рухається в цей бік. Вранці у вівторок, 11 травня, долар в банках можна було купити по 27,75-27,9 грн/$, євро – по 33,5-33,9 грн €.

Вакцина, довгі вихідні і дивіденди. Що впливає на курс

Незважаючи на міжсвяткові робочий тиждень, торги на валютному міжбанку були досить активними, відзначають опитані банкіри. Причин декілька.

По-перше, на ринку з'явилася валютна виручка експортерів, що надійшла на їхні рахунки за перші дні травня (угоди і розрахунки проходили незалежно від вихідних в Україні). У компаній була додаткова мотивація для продажу валюти – виплата зарплат, яка затягнулася через свята.

По-друге, фінансисти відзначають активність в купівлі валюти дочок іноземних компаній (багато зараз виплачують дивіденди за підсумками 2020 року). Банкіри впевнені, що цей фактор протримається до кінця травня.

По-третє, було і незвичайне джерело попиту на долар – держбанки. Тільки в четвер вони купили додатково $100 млн (добою раніше весь міжбанк вписувався в порівнянну суму)

Відразу декілька учасників ринку допустили в коментарі LIGA.net, що це пов'язано із закупівлями вакцини проти COVID-19. Якщо ця тенденція збережеться і уряд продовжить нарощувати темпи вакцинації, фактор купівель з боку держбанків може пригальмувати сезонне зміцнення гривні.

Надії гривні – на ОВДП і нерезидентів

Гарна новина для курсу – учасники валютного ринку обережно прогнозують повернення до України іноземних інвесторів, які купують гривневі борги уряду (ОВДП), продаючи для цього валюту.

Цей фактор економісти називали одним з головних для зміцнення гривні в першому півріччі 2021-го. Нерезиденти активно заходили в українські активи до початку ескалації на Сході з боку Росії (з тих пір їх портфель в ОВДП скоротився на $300 млн). Повернення іноземців здатне вплинути на ринок і допомогти гривні нарешті зміститися в діапазон 27-27,5 грн/$, допускають співрозмовники LIGA.net.

НБУ може відновити купівлю валюти

Вихід курсу до позначки 27,5 грн/$ і нижче – ймовірний сценарій на міжбанку в травні-початку червня, вважають опитані банкіри. Чи відбудеться це в найближчий тиждень?

Можливо, але гривні можуть завадити вже згадані закупівлі валюти держбанками під купівлі вакцини, а також попит на долар з боку імпортерів, які поступово відновлюють ділову активність після півторамісячного локдауну.

Ще один фактор – НБУ. Регулятор майже місяць не втручався в ситуацію на валютному ринку (навіть коли на міжбанку була мініпаніка через агресивну поведінку Росії). Зі зміцненням гривні Нацбанк може відновити купівлю валюти для поповнення золотовалютних резервів, допускають фінансисти. Деякі банкіри очікують побачити НБУ на ринку, коли курс опуститься до 27,6-27,65 грн/$.

Що далі. Прогноз до 14 травня

Опитані  LIGA.net фінансисти очікують, що в другій половині травня курс остаточно відсунеться від рівня 28 грн/$ і продовжить рух в сторону 27,5 грн/$.

Прогноз до 14 травня: 27,6-27,9 грн/$.

У складанні огляду  LIGA.net  допомагали Юрій Гриненко (банк Кредит Дніпро), Ярослав Кабін (Ідея банк), Василь Невмержицький (Кредитвест банк), аналітики ОТП Банку та Райффайзен Банк Аваль.

Читайте російською: Доллар продолжит дешеветь. Есть три причины. Прогноз курса до 14 мая

Сергей Шевчук
Сергей Шевчук
корреспондент отдела "Финансы"
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини