RU

День Податкового кодексу

16.11.2010, 09:20
День Податкового кодексу - Фото
6fdc83acbae0e22c9bfb1e525ad4ea25.jpg

16 листопада у парламенті планують почати розгляд проекту Податкового кодексу. Прем'єр-міністр Микола Азаров допускає можливість прийняття кодексу у другому читанні вже сьогодні. Водночас у БЮТ заявили, що не підтримають законопроект

Сьогодні, 16 листопада, у парламенті планують почати розгляд проекту Податкового кодексу. У понеділок на сайті Верховної Ради з'явився текст проекту N7101-1, підготовлений до другого читання. Прем'єр-міністр Микола Азаров допускає можливість прийняття Податкового кодексу у другому читанні вже сьогодні.

Щоб завершити розгляд Податкового кодексу у вівторок, глава Комітету Верховної Ради з питань податкової і митної політики Віталій Хомутинник запропонував продовжити робочий день. Реагуючи на цю пропозицію, спікер Володимир Литвин сказав: "Ми будемо працювати рівно стільки, скільки треба, для того, щоб відповідно до Регламенту забезпечити розгляд цього законопроекту у другому читанні". До речі, до проекту Податкового кодексу було подано 4800 поправок.

У свою чергу, лідер фракції БЮТ Іван Кириленко заявив, що Блок Юлії Тимошенко не підтримає урядовий проект Податкового кодексу. І.Кириленко зазначив, що враховуючи обсяг документа, його навряд чи можна буде розглянути за один день. "Це не той документ, який може бути "на автоматі" проголосований. Тому, напевно, цей тиждень переважно буде присвячений Податковому кодексу", - сказав політик.

Водночас глава Комітету Верховної Ради з питань промислової і регуляторної політики і підприємництва, народний депутат від БЮТ Наталія Королевська наголосила, що не можна приймати за місяць до вступу закон, який повністю змінює фінансово-економічну систему країни.

Проте лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов заявив, що якщо опозиція заблокує прийняття Податкового кодексу, документ може бути проголосований у пришвидшеному режимі. Правда, народний депутат від Партії регіонів, представник Президента у Верховній Раді Юрій Мірошниченко впевнений, що розгляд кодексу в пришвидшеному режимі або голосування загалом без обговорення кожної статті неможливо. Але при цьому Ю. Мірошніченко додав, що "пришвидшений режим не означає розгляд без вникнення у зміст кожної статті".

Водночас щодо проекту кодексу звучить ряд зауважень. Зокрема глава Українського союзу промисловців і підприємців Анатолій Кінах вважає, що в остаточному варіанті проекту Податкового кодексу залишається ряд статей, які повністю знищать напрацьовану систему малого і середнього бізнесу.

"Фахівці економічної ради, представники підприємництва висловлюють глибоку стурбованість щодо недотримання узгоджених питань у робочих групах, відсутність діалогу між владою і бізнесом, послідовності кроків влади", - зазначив А.Кінах.

За його словами, незважаючи на позитив, який на першому етапі спостерігався при доопрацюванні проекту Податкового кодексу, і на те, що ряд пропозиції УСПП були враховані, в його остаточному варіанті залишається ряд статей, який повністю знищить напрацьовану сторіччями систему малого і середнього бізнесу, примусить бізнес піти в тінь, скорочувати робочі місця і платити заробітну плату в конвертах.

У свою чергу, Н.Королевська заявила, що новий Податковий кодекс буде вигідним для чиновників і олігархів. "Запропонована податкова система знищує малий і середній бізнес у країні. Найближчим часом два мільйони робочих місць будуть ліквідовані. Кому потрібен такий Податковий кодекс? Чиновникам - тому що це прекрасне поле для корупції. Олігархам…", - зазначив глава комітету.

Водночас Ю.Мірошниченко визнав, що "ми не можемо говорити, що народився ідеальний документ". Політик назвав проект кодексу тим, який може "сьогодні бути поданим на друге читання з ідеологією - податки повинні платити менше, але все".

У свою чергу, Прем'єр М.Азаров висловив розуміння того, що кодекс не може не викликати протести у певної частини підприємців. "Певна частина людей, зайнятих у бізнесі, аплодувати Податковому кодексу не будуть. Вони будуть виходити, протестувати, а ми будемо намагатися знайти компроміси", - зазначив Прем'єр.

За словами спікера В.Литвина, навіть після прийняття Податкового кодексу у другому читанні є можливість згідно з Законом "Про Регламент Верховної Ради України" внести до цього документа уточнення і після цього направити його на розгляд Президента.

"Це має бути документ, гідний підпису", - наголосив В.Литвин.

Оподаткування: добірка новин>>>
Підприємництво в Україні: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини