RU

День гніву підприємців

05.11.2010, 10:41
День гніву підприємців - Фото
8342fec5631cccd76038b4dbe6bc4763.jpg

4 листопада представники малого та середнього бізнесу знов довели народним обранцям, що "місце зустрічі змінити не можна". Красномовна назва маніфестації - "День гніву" - звучала як грізне попередження

В останні місяці українські підприємці з різних регіонів України добре вивчили місцезнаходження Верховної Ради у Києві. Під парламентом вони вимушені регулярно влаштовувати протести проти урядового проекту Податкового кодексу. 4 листопада представники малого та середнього бізнесу знову довели народним обранцям, що "місце зустрічі змінити не можна". Красномовна назва маніфестації - "День гніву" - звучала як грізне попередження.

Масові акції протесту анонсувала народний депутат від НУНС Ксенія Ляпіна. За її словами, маніфестації, заплановані на 4 листопада, відбудуться, незважаючи на те, що уряд переніс розгляд документа. "Підприємці вимагатимуть від Верховної Ради визнання недійсним голосування за Податковий кодекс у першому читанні та прийняття законопроекту N7212, який ми внесли з лідером партії "За Україну!" В’ячеславом Кириленко, який стосується скасування спецпенсій та захисту підприємців від додаткового податкового навантаження", - розповіла вона.

Пізніше керівник Всеукраїнського центру сприяння підприємницькій діяльності Олександр Данилюк заявив, що до загальнонаціонального страйку підприємців приєднаються галузеві профспілки. "Підприємці та профспілки оголосили 4 листопада Днем гніву в Україні. Враховуючи те, що уряд зайняв надто некомпромісну позицію і відмовляється від будь-якого діалогу, ця акція також оголошена безстроковою", - зазначив активіст. При цьому, за його інформацією, політичні партії поки що не мають відношення до акції, а подібні пропозиції відкидаються її організаторами.

І ось настав судний день. Декілька тисяч представників малого і середнього бізнесу з різних регіонів країни зібралися біля Верховної Ради на акцію протесту з вимогами ввести мораторій на розгляд урядового проекту Податкового кодексу. У руках підприємці тримали плакати: "Ні азаровщині", "Податковому свавіллю - ні", "Замість податкових канікул - податкова зона", "Азаров, руки геть від базару", "Знищення середнього класу - це і є ваші реформи?, "Зроби подарунок Пенсійному фонду - помри молодим", "Верховна Рада проти народу - хто виграє?", "Українці за розумні податки", "Великим вареником можна подавитися" та інш. Учасники акції барабанили в металеві відра, дуділи в дудки, закидали площу перед будівлею парламента рулонами туалетного паперу.

До підприємців вийшла К.Ляпіна. Вони були готові закидати територію Верховної Ради яйцями, але депутат закликала пікетників не робити цього, оскільки за це правоохоронці можуть притягти до карної відповідальності.

Вона попередила власті, що 16 листопада на вуличні акції протесту по всій Україні вийдуть сотні тисяч підприємців, якщо не будуть враховані їхні пропозиції до Податкового кодексу.

За її словами, зараз підприємці платять 200 грн. єдиного податку на місяць, а Податковий кодекс пропонує їм платити 600, що є для них непосильною сумою. "Підприємці трохи відрізняються від членів уряду. Для підприємців 300 грн. - це не один раз поснідати, це зароблені гроші", - зазначила вона.

Депутат також підкреслила, що уряд хоче нав'язати дрібним підприємцям облік, з яким вони не зможуть справитися. "Поки підприємцям будуть нав'язувати облік, поки їм будуть підвищувати податки, вони будуть виходити на вулиці і протестувати", - попередила К.Ляпіна.

У той же час самі представники бізнесу під час зустрічі з головою Комітету Верховної Ради з питань податкової і митної політики Віталієм Хомутинником та головою Ради підприємців при Кабінеті Міністрів Леонідом Козаченко озвучили свої вимоги до урядового проекту Податкового кодексу. Зокрема, підприємці зажадали залишити кількість найманих працівників у "спрощенців" до 10 чоловік, а також не виключати зі спрощеної системи оподаткування юридичних осіб.

Також серед вимог підприємців - збільшення мінімального річного обігу для "спрощенців" до 700 тис.грн. У цей час при доопрацюванні проекту Податкового кодексу до другого читання зафіксована пропозиція залишити цей поріг на рівні 300 тис.грн. для тих, хто працює без касового апарату, і підняти до 500 тис.грн. для тих, хто встановить касовий апарат. Причому, як підкреслив В.Хомутинник, касові апарати планується встановлювати за рахунок держави і заздалегідь в держбюджеті на це планується виділити близько 300 млн.грн.

Ще одна вимога - залишити на спрощеній системі оподаткування підприємців, які займаються такими видами діяльності, як реклама, консалтинг, діяльність в сфері бухгалтерського обліку, права, транспортних послуг, оптової торгівлі та посередництва.

І якщо В.Хомутинник висловив готовність йти на переговори, то голова Держкомпідприємництва Михайло Бродський одразу заявив, що люди, що прийшли під парламент, не хочуть платити податки. Однак, як вважає чиновник, треба пам'ятати і про країну, в якій живуть 46 мільйонів людей. "І вони також мають право на життя, на гідні зарплати і пенсії. А то у нас говорять: "Ой-ой-ой, яка у нас маленька пенсія в країні - 700 гривень" або "Ой-ой-ой, яка маленька зарплата - 1200 гривень". Так, панове, а за рахунок чого вона буде більше, якщо у нас підприємці віддають 200 грн. і не хочуть платити навіть в Пенсійний фонд? Хоча, по суті, цього також мало", - зазначив він.

"Тому одні люди мають право на пікети, а інші мають право на життя. Хлоп'ята, поступово звикайте до нормальної країни", - написав М.Бродський.

Ще більш різко відреагував на акцію Віце-прем'єр-міністр Сергій Тігіпко. Пристрасті навколо проекту Податкового кодексу він назвав політичною грою. "Коли збираємося конкретно, то конкретних розмов немає проти Податкового кодексу. А я - за Податковий кодекс. Чому? Оскільки залишатися на 181-й позиції податкового законодавства, яка сьогодні у нас є, з 183 країн - я проти такого місця", - сказав чиновник. "Йде чисто політична гра, яка призводить до того, що просто хтось намагається заробити бали - політичні бали", - додав він.

Однак найближчим часом Віце-прем'єру, напевно, доведеться пом'якшити свою позицію, оскільки саме йому Прем'єр-міністр Микола Азаров доручив провести зустрічі з керівниками і представниками громадських об'єднань малого і середнього бізнесу, щоб обговорити й систематизувати пропозиції та зауваження до Податкового кодексу з боку підприємців і представити їх на розгляд уряду.

Таким чином, обидві сторони налаштовані більш ніж рішуче. Але домовлятися, вочевидь, все одно доведеться. Питання тільки в тому, коли буде досягнуто компроміс.

Підприємництво в Україні: добірка новин>>>

Оподаткування: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини