RU

Діалоги про податки

29.11.2010, 12:10
Діалоги про податки - Фото
2dbf656a994db16aa36726ad7ebd18da.jpg

Президенту вдалося домовитися з мітингувальниками про те, що разом із представниками уряду вони спробують знайти взаємовигідний варіант Податкового кодексу. Але бізнесменів вистачило лише на один день обговорення, після чого вони знову вимагають вето

Весь тиждень до наметового містечка на майдані Незалежності, яке розбили пікетувальники підприємці, підтягалися люди. Хтось приєднувався до мітингувальників, хтось їх підгодовував. Але в суботу вранці там з'явився несподіваний гість - Президент України Віктор Янукович, який вирішив особисто вислухати претензії народу.

Президент приїхав не один, а в компанії прем'єр-міністра Миколи Азарова. Мітингувальники таких гостей не чекали і до візиту не готувалися, тому здивувалися. Але не розгубилися - запропонували Президенту і Прем'єру чаю і спробували пояснити, що саме у Податковому кодексі викликало їхнє обурення. У результаті вирішили: підприємці делегують своїх фахівців, уряд - своїх, всі разом вони обмінюються думками щодо Податкового кодексу, детально його аналізують, після чого вирішують, що з ним робити далі.

До того ж глава держави заявив, що "ймовірність прийняття вето – велика". "Але ми про це зможемо сказати після того, як разом з вами розглянемо питання Податкового кодексу", - сказав Президент. Він також пообіцяв, що зробить так, "як краще для держави, для економіки і для бізнесу, але не для податкової".

Підприємці вирішили не затягувати і тут же делегували на зустріч у Мінфін 14 осіб, яким ставала зустріч з урядовою групою під керівництвом Міністра фінансів Федора Ярошенка.

Поки делегації радилися щодо долі спірного документа, на Майдані заявили, що влада злякалася суспільного опору, до якого вона не готова. У мітингувальників зміцніла впевненість у тому, що на кодекс буде накладено вето. Проте це не перешкодило підприємцям після візиту високопоставлених гостей демонстративно вимити Майдан з милом. Цей вчинок, до речі, щиро здивував депутата Олега Ляшка. За його словами, це було, по-перше, неввічливо, а по-друге, – неконструктивно. "Здається, ці люди хочуть, щоб Податковий кодекс таки був підписаний Януковичем", - зазначив він.

Водночас у Мінфіні йшли перемовини. Представники підприємців наполягали на ветуванні Податкового кодексу. Представники влади у свою чергу намагалися відрадити їх від такого варіанту розвитку подій, мотивуючи необхідністю вступу кодексу в силу з 1 січня 2011 року – все-таки держбюджет приймати треба. А він має бути сформований на новій податковій базі і про це є чітка домовленість із МВФ. Перемовини розкидалися на два дні. Однак вже у неділю координаційна рада пікетувальників прийняла рішення не обговорювати з Кабінетом Міністром жодних поправок до Податкового кодексу і вимагати виключно вето Президента. Крім того, вони знову закликали все свідоме населення підтримати загальнонаціональну акцію протесту підприємців, призначену на сьогодні.

Водночас М.Азаров пообіцяв, що розгляне пропозиції пікетувальників до Податкового кодексу в понеділок, тобто сьогодні. "У понеділок з робочою групою ми зустрічаємося на моєму рівні - рівні Прем'єр-міністра - і детально розглядаємо всі пропозиції. Я сподіваюся, що за більшістю позицій ми знайдемо загальний підхід. Якщо неузгодженими залишаться декілька позицій, ми їх винесемо на розгляд у Президента", - наголосив він.

До того ж, за словами Прем'єра, є два варіанти розвитку подій. "Або вето на кодекс і відразу пропозиції, які ми напрацюємо, у Верховну Раду у вигляді законодавчих пропозицій. Щоб Рада негайно розглянула і внесла поправки до Податкового кодексу. І Податковий кодекс у такому випадку приймається", - сказав М.Азаров. Але, за його словами, бюджетний процес затримується.

"Другий варіант більш переважний з мого погляду. Податковий кодекс підписується, але набуває чинності тільки після внесення до нього тих змін, про яких ми домовимося. І таким чином бюджетний процес не затримується", - наголосив Прем'єр.

До того ж, за його словами, державний бюджет при будь-якому розкладі має бути прийнятий до 20 грудня.

Водночас, він визнав, що у Податковому кодексі є серйозне недоопрацювання. Але, за його словами, тільки одне. "Президент сказав, якщо у кодексі містяться моменти з посиленням фіскального тиску, то це неприйнятно. І до речі, це позиція уряду. У нас загальні позиції тут", - сказав Прем'єр.

Водночас Віце-прем'єр-міністр України Сергій Тігіпко заявив, що якщо зараз влада "включить задній хід", то подальші п'ять років Україна втратить в економічному розвитку. "Я переконаний, що цього не буде. Ми повинні йти вперед, слухаючи певні моменти, виправляючи їх. Але говорити про те, що на певні речі ми піти не можемо", - сказав він.

До того ж політик наголосив, що заради прийняття Податкового кодексу він готовий пожертвувати власними рейтингами. "Якщо треба, то спалю рейтинг до нуля. Нехай він буде нуль, але справа буде зроблена", - сказав С.Тігіпко.

Тепер рішення за Президентом. Поки що однозначно він пообіцяв тільки одне: якщо виявляться грубі порушення, пов'язані з підготовкою Податкового кодексу - будуть зроблені відповідні кадрові рішення.

Підприємництво в Україні: добірка новин>>>
Оподаткування: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини