RU

Бунт малого бізнесу: що далі?

23.11.2010, 09:30
Бунт малого бізнесу: що далі? - Фото
13f3b2abecc54785998ff924037fc4a7.jpg

Президент України Віктор Янукович сказав, що збирається відреагувати на протести підприємців, пов'язані з прийняттям Податкового кодексу. Водночас організатори акції заявили, що вона продовжиться доти, поки документ не буде ветований

Невдоволення українських підприємців прийнятим Верховною Радою Податковим кодексом вчора вилилося у масштабну акцію протесту у Києві. Ще напередодні влада була попереджена про те, що якщо Президент Віктор Янукович у понеділок, 22 листопада до 18:00, не ветує Податковий кодекс, буде почата процедура референдуму з дострокового припинення повноважень Президента.

Чекати анонсованого часу "Ч" представники малого і середнього бізнесу вирішили на площі Незалежності. До того ж організаційний страйковий комітет звернувся до громадян України із закликом підтримати акції протесту, які вже декілька тижнів тривають по всій країні. "Ми повинні чітко усвідомлювати, що якщо акції захлинуться, інших акцій не буде", - заявили у комітеті.

Вже з ранку 22 листопада на Майдані зібралося декілька тисяч представників бізнесу. Пікетувальники встановили сцену під монументом Незалежності і у черговий раз вимагали ветувати скандальний документ.

Учасники акції також заявили, що акція буде безстроковою у тому випадку, якщо влада не відреагує на їхні вимоги. "Якщо влада сьогодні не відреагує на наші заклики, ми оголошуємо безстрокову акцію протесту на Майдані за нашою участю", - заявив однин з учасників акції у своєму виступі на мітингу.

Однак пізніше учасники акції вирішили не обмежувати свою присутність у центральній частині Києва. Зокрема колона пікетувальників попрямувала убік вулиці Банкової і перекрила рух по вулиці Інститутській.

Перш ніж, попрямувати на Банкову, учасники акції зачитали свої вимоги до Президента. Вони також заснували "Головну книгу чорної пошани України (ГКЧП)", в яку планують занести "найбільш гідних антинародних представників влади".

Незважаючи на те, що підхід до будівлі Адміністрації Президента України на Банковій перекрили співробітники внутрішніх військ, підприємцям за підтримки ряду народних депутатів вдалося передати В.Януковичу свої вимоги.

Прикрощі цього дня чекали столичних автомобілістів, оскільки до часу дня пікетувальники перекрили рух по вулиці Хрещатик. Підприємці вийшли безпосередньо на проїжджу частину, заявивши, що таким чином хочуть привернути увагу влади. Правоохоронці намагалися розчистити дорогу для руху транспорту, виникло навіть декілька зіткнень між пікетувальниками і міліціонерами.

Пізніше стало відомо, що Окружний адміністративний суд Києва обмежив проведення акцій з 22 до 26 листопада у центрі столиці Союзу підприємців і роботодавців Криму, Асамблеї громадських організацій малого і середнього бізнесу, а також МОО ТЕ "Медіа-простір".

Однак організатори акції попросили її учасників не розходитися, незважаючи на рішення суду. "Ми не повинні розійтися. Рішення суду є. Але рішення народу перевищує рішення суду", - звернувся до тих, що зібралися один з учасників акції, виступаючи з трибуни.

У свою чергу народний депутат від НУНС, представник "Народної самооборони" Юрій Гримчак повідомив, що подав у Київську міськадміністрацію заявку на проведення на площі Незалежності зустрічі з виборцями, тому підприємці, що протестують проти Податкового кодексу, можуть залишатися там, незважаючи на заборону суду.

Слід зазначити, що цього дня "спокуси Майданом" не подолали ряд політиків, що протестують, що з'явилися в середовищі. Наприклад, на акції "засвітилися" почесний глава Соцпартії Олександр Мороз. Також акцію вирішили відвідати екс-бютівець Олег Ляшко, бютівці Володимир Яворівський, Віктор Уколов, лідер "Народної самооборони" Юрій Луценко. Крім того, з промовою до тих, що зібралися, звернулася лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко.

З іншого боку, представники влади також відреагували на акцію протесту. Наприклад, Прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що влада не дозволить порушити досягнуту в країні стабільність під прикриттям акцій протесту проти Податкового кодексу. До того ж глава уряду ще раз висловив впевненість у тому, що "це найліберальніший Податковий кодекс в Європі". "Мені можуть поставити запитання: а як же протести, які і сьогодні і протягом минулого тижня були? Україна демократична країна. Кожний має право на протест, на висловлення незгоди дій уряду. Ми до цього абсолютно нормально ставимося", - заявив Прем'єр-міністр.

Своє слово сказав і Президент України В.Янукович - він пообіцяв, що збирається відреагувати на протести підприємців, пов'язані з прийняттям Податкового кодексу. "Я завжди реагував на будь-які питання, з приводу яких до мене зверталася громадськість. І в цьому випадку я також обов'язково відреагую", - сказав він. "Я відреагую тільки після того, як отримаю експертний висновок щодо цього закону", - додав глава держави.

Коли саме Президент збирається здійснити "розбір польотів" разом із підприємцями стосовно Податкового кодексу і супутніми його прийняттю акціями протесту, не уточнюється.

Поки ж організатори акції заявили, що вона буде безстроковою, до того моменту, поки документ не буде ветуваний. Вже 25 листопада підприємці збираються провести ще одну масштабну акцію протесту, як у Києві, так і в регіонах.

Оподаткування: добірка новин>>>
Підприємництво в Україні: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини