RU

Болі бізнесу та обіцянки Зеленського. Як пройшла велика зустріч

21.06.2019, 15:53
Болі бізнесу та обіцянки Зеленського. Як пройшла велика зустріч - Фото
Фото - www.president.gov.ua

Про що говорили президент і бізнес-спільнота на першій зустрічі "Діалог влади і бізнесу". Репортаж

"Боже, скільки у вас айфонів! Радий, що у вас є гроші на них. Але ми зібралися тут, щоб допомогти країні", - такими словами розпочав свою промову на вчорашній зустрічі з бізнесом президент Володимир Зеленський.

Зеленський відразу сказав, що розглядає присутніх у залі підприємців як клієнтів держави Україна і замовниками держсервісів, над якими працює його команда.

Як і його попередник Петро Порошенко, новий глава держави підготував для зустрічі з бізнесом кілька хороших новин: "З сьогоднішнього дня вас більше не будуть змушувати продавати валюту. Можна аплодувати". Почувши заклик, зал вибухнув аплодисментами. 

Зеленський подякував НБУ, похвалив за макростабільність і пообіцяв захищати незалежність банківського регулятора.

Нові овації він зірвав заявою про те, що скасував укази про втручання в економіку. (Серед них скасування штрафів за порушення касової дисципліни і ще 166 застарілих указів попередників, з серії - шити шкільну форму тільки з вітчизняних тканин).

"Я вирішив інвестувати в Україну найдорожче, що у мене є - це мій час. І закликаю всіх вас зробити так само: інвестуйте в Україну", - сказав президент. І оголосив перелік пріоритетів в економіці, які при бажанні (і часточці уяви) можна вважати програмою дій на найближчі п'ять років. У "програмі" 10 основних пунктів.

Україні потрібен доступ до дешевих ресурсів. Тому співпрацю з МВФ буде продовжено, щоб в наступні п'ять років скоротити борговий тягар країни.

Україна продовжить європейський курс.

Названі Зеленським пріоритети бізнес-спільнота оцінила позитивно. Але бізнесменів цікавили й інші питання. Другу частину зустрічі - секцію питань-відповідей - проводили без преси. LIGA.net поспілкувалася з учасниками зустрічі і з'ясувала п'ять ключових проблем, з якими до Зеленського звернувся бізнес і реакцію президента на них.

  1. Макроекономічна стабільність.

"Дефолту не буде. Я сьогодні буду повторювати цю фразу".

2. Боротьба з тіньовою економікою, контрабандою і схемами на митниці.

"Ми розуміємо ці проблеми. І ми наближаємося до їх вирішення. Це стосується і митниці, і Прикордонної служби. У нас всі фахівці. Але знайти чесного фахівця - це велика проблема".

3. Податок на виведений капітал.

"Зараз, саме зараз, є дуже великий ризик, якщо ми введемо податок на виведений капітал. Так як може бути діра в бюджеті. Спочатку треба знайти компенсатори. Про це ми і говорили з МВФ. Якщо ми введемо податок на виведений капітал зараз, в вересні ми не отримаємо $ 2 млрд від МВФ ".

4. Зняття мораторію на землю

"Я - за. Але нам потрібно людей підготувати, пояснити, що у них землю не забирають. І ми це добре вміємо. Це найголовніша проблема. Я думаю, якщо у вересні буде уряд, в цьому році це зробимо, питання з землею вирішимо".

5. Некорумповані правоохоронні органи.

"Нам потрібно сформувати уряд і запустити антикорупційний суд. Ідея в тому, щоб створювати Кабмін не з людей, які є в законодавчій владі. Ми робимо реформу правоохоронних органів так, щоб вони не мали можливості впливати на бізнес зовсім. Це наше першочергове завдання".
Мария Бровинская
Мария Бровинская
журналист Liga.net
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини