Видатний громадський діяч, соратниця й дружина В'ячеслава Чорновола, учасниця українського правозахисного руху померла на 83 році життя

Сьогодні стало відомо про смерть Атени Пашко - української публіцистки, громадського діяча й поетеси, дружини лідера Народного Руху В'ячеслава Чорновіла. 82-річна Атена Пашко була активною учасницею руху "шістдесятників", за що піддавалася переслідуванням, і її твори радянська влада довгий час забороняла друкувати. З 1991 року Атена Пашко очолювала Союз українок.

Найбільшою втратою в житті Атена Пашко називала смерть чоловіка В'ячеслава Чорновіла - видатного державного й громадського діяча, народного депутата України першого-третього скликань, одного з лідерів українського правозахисного руху. Вона була впевнена, що це замовне вбивство, і до останнього сподівалася, що замовників знайдуть.

В'ячеслав Чорновіл загинув 25 березня 1999 року в результаті ДТП. Розслідування обставин його загибелі кілька разів починалося й припинялося, остаточного висновку немає до цих пір.

Відео: ICTV
Відправити:
Теги:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter.
Популярне