Сьогодні фільм "Донбас" Сергія Лозниці покажуть в кінотеатрі Жовтень на київському Подолі, а в широкий український прокат він вийде лише 18 жовтня

29 серпня на голосуванні в Українському оскарівському комітеті була обрана стрічка, яка представить країну на премії Американської академії кінематографічних мистецтв і наук в категорії "кращий фільм іноземною мовою".

Таким фільмом став "Донбас" режисера Сергія Лозниці. Він обійшов при відборі  такі стрічки: "Кіборги" Ахтема Сеітаблаєва, "Браму" Володимира Тихого, "Вулкан" Романа Бондарчука, "Коли падають дерева" Марисі Нікітюк і "Міф" Леоніда Кантера.

Драма розповідає про трагічні події на сході України і спостерігає за життям в окупації, де, як пишуть творці фільму, "стирається грань між правдою і вигадкою, руйнуються соціальні інститути".

Світова прем'єра відбулася 9 травня 2018 року в Каннах, отримавши приз в конкурсі "особливий погляд" за кращу режисуру. 21 серпня "Донбас" увійшов у лонг-лист премії Єврокіноакадемії.

Картина знята за співпраці України, Німеччини, Нідерландів, Франції та Румунії. Зйомки проходили цієї зими в Кривому Розі.

Офіційний прес-реліз про фільм доступний тут.

Читайте також: Українського звукорежисера номінували на премію "Еммі"

Нагородження "Оскарами" пройде 23 лютого 2019 року в Лос-Анджелесі.

Відео: The Upcoming

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter.
Популярне