RU

Оксфордський словник назвав свою версію слова 2018 року - відео видео

15.11.2018, 17:21
Фото: скріншот відео

В університеті Оксфорда, де видається однойменний словник англійської мови, визначилося зі словом 2018 року. Ним став прикметник toxic (токсичний). Про це повідомляється на сайті словника.

За даними укладачів словника, в 2018-му кількість переглядів цього слова на oxforddictionaries.com зросла на 45%, порівняно з попереднім. Крім того протягом року слово використовували в різних контекстах, як в буквальному, так і метафоричному сенсі.

"Токсичними" в цьому році називали не тільки хімікати, речовини, гази, атмосферу або середу, а й маскулінність, відносини і культуру.

Редактори словника вважають, що частково зростанню популярності цього слова сприяли отруєння колишнього російського агента Сергія Скрипаля та інформаційні кампанії з приводу забруднення навколишнього середовища. Крім цього, в цьому році багато говорили про сексизм і сексуальні домагання - широко використовувалися такі словосполучення як "токсичні відносини", "токсична маскулінність" і "токсична культура".

Оксфордський словник визначає слово "токсичний", як "отруйний". Воно походить від латинського toxicus - отруєний, або просочений отрутою. Toxicus, в свою чергу, походить від грецького словосполучення toxikon pharmakon, назви отрути, якою древні греки змазували свої стріли. Що цікаво, відзначають в Оксфорді, що на "отруту" в словосполученні вказує слово pharmakon, тоді як toxikon походить від грецького слова toxon.

У 2017 році словом року обрали и youthquake - іменник, який можна визначити як "вагому культурну, політичну або соціальнау зміна, викликану діями або впливом молоді".

Комментарі

Останні новини