RU
03.01.2019, 17:38

У Мексиці знайшли древній храм "пана зі здертою шкірою": фото

У Мексиці знайшли древній храм "пана зі здертою шкірою": фотоУ Мексиці знайшли древній храм "пана зі здертою шкірою": фотоУ Мексиці знайшли древній храм "пана зі здертою шкірою": фотоУ Мексиці знайшли древній храм "пана зі здертою шкірою": фотоУ Мексиці знайшли древній храм "пана зі здертою шкірою": фотоУ Мексиці знайшли древній храм "пана зі здертою шкірою": фотоУ Мексиці знайшли древній храм "пана зі здертою шкірою": фотоУ Мексиці знайшли древній храм "пана зі здертою шкірою": фотоУ Мексиці знайшли древній храм "пана зі здертою шкірою": фото

Мексиканські археологи знайшли в штаті Пуебла храм одного з найважливіших божеств доіспанської епохи - Шипе-Тотека ("пана зі здерто шкірою"), культ якого був широко поширений серед індіанців Мезоамерики. Про це повідомляє сайт Національного інституту антропології та історії Мексики.

Крім руїн самого храму виявлено кам'яні скульптури, що зображують Шипе-Тотека. Вони датуються 900-1150 рр.

Як вважається, поклоніння цьому божеству, яке символізує родючість і відродження, почалося в доацтекську епоху, але поширилося по всій Мезоамериці за часів ацтеків.

Адепти культу вірили, що Шипе-Тотек здер з себе шкіру, щоб нагодувати людей.

Також вважалося, що він насилає на людей хвороби, епідемії, сліпоту і глухоту.

Шипу-Тотеку було присвячене свято Tlacaxipehualiztli, яке відзначалося в дні весняного рівнодення. У ньому брали участь бранці індіанців. Після гладіаторських боїв з їх участю, в яких вони зазвичай програвали, з бранців живцем здирали шкіру і вирізали їх серця на честь божества.

Зідрану з людей шкіру згодом надягали на себе жерці культу під час ритуалів посвячення.

Вчені кажуть, що їхня знахідка може бути найбільш ранньою присвятою Шипе-Тотеку, виявленою в Мексиці.

Група індонезійських археологів, яка кілька років вивчала гору Гунунг Паданг на острові Ява, запевняє: це найстаріша в світі рукотворна пірамідальна структура, причому вік її базового рівня - від 9500 до 28000 років.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter.
Відправити: