RU
10.12.2010, 17:55

Пікассо, Врубеля і Шагала можна побачити у Києві

Пікассо, Врубеля і Шагала можна побачити у КиєвіПікассо, Врубеля і Шагала можна побачити у КиєвіПікассо, Врубеля і Шагала можна побачити у КиєвіПікассо, Врубеля і Шагала можна побачити у КиєвіПікассо, Врубеля і Шагала можна побачити у КиєвіПікассо, Врубеля і Шагала можна побачити у КиєвіПікассо, Врубеля і Шагала можна побачити у КиєвіПікассо, Врубеля і Шагала можна побачити у КиєвіПікассо, Врубеля і Шагала можна побачити у КиєвіПікассо, Врубеля і Шагала можна побачити у Києві

У Києві відкрилася різдвяна предаукціонна виставка "Колекційний живопис і іконопис", який безпосередньо знайомить шанувальників мистецтва з творчістю Пабло Пікассо, Михайла Врубеля і Марка Шагала. Загалом експозиція представляє класичний живопис рубежу ХІХ-ХХ століття і твори геніїв авангарду ХХ століття, українських радянських класиків і сучасних художників. Також на аукціон виставлені українські і російські ікони ХVIII ст. Торги проводить аукціонний дім "Корнерс".

Безперечним топ-лотом є графічна робота з релігійної серії Марка Шагала - одного з найбільш відомих представників світового художнього авангарду ХХ століття. Графічний "Диптих" (на фото внизу) з дарчим написом Шагала виконаний у 1950 році і належить до періоду, коли майстер активно працював над ілюстраціями до Біблії, які були видані у 1956 і 1960 роках у Парижі. Стартова ціна - $30-40 тисяч. Водночас Пабло Пікассо, хоч і є одним з найдорожчих художників світу, на цій виставці представлений роботою "Король" (1969 р.), яка оцінена усього у $4000-6000.

Серед лотів, що презентують "золотий вік" російського живопису, заслуговує уваги твір основоположника традицій російського реалістичного пейзажу передвижника Михайла Клодта. Унікальність картини М.Клодта "На ріллі" (1871) полягає у тому, що вона є більш раннім варіантом відомого монументального полотна "На ріллі" (1872), що є центральною у творчості художника. До того ж на цьому аукціоні картина стане найдорожчим лотом - її стартова ціна $150-180 тисяч.

Знаковим лотом аукціону стане морський пейзаж Михайла Врубеля. Живопис майстра нечасто зустрічається навіть на світових аукціонах, а мариністична тематика взагалі рідка для нього. Вишукана і несподівана у своєму овальному форматі, картина "Берег моря", можливо, належить до групи етюдів, виконаних Врубелем з натури під час подорожі у 1894 році з Генуї в Константинополь. Стартова ціна - $70-100 тисяч.

Вперше на українських торгах виставлена робота відомої на світових аукціонах художниці російського зарубіжжя Ольги Сахарової, дружини живописця Отто Лойда - племінника Оскара Уайлда. Монументальне полотно "Мисливці" (198х165), виконане у стилі "арт-деко", виступає рідким зразком її ранніх робіт, періоду захоплення творчістю прославленого фундатора примітивізму Анрі Руссо. Її робота - одна з найдорожчих на аукціоні, естимейт - $50-70 тисяч.

Форест Пьєр (1881-1971), "Натюрморт", третя чверть ХХ ст., дерево, масло. Стартова ціна - від $6000 до $8000 тисяч.

Не обійшли увагою предаукціонну виставку відомі українські політики - Петро Порошенко...

... Дмитро Табачник і Анатолій Кінах.

Василь Непийпиво (1916-2007), "Над селом", 1960-е рр., полотно, масло. Стартова ціна - $13-17 тисяч.

Ікона "Святий Микола" (Україна, кінець ХVIII століття). Естимейт - $9000-12000.

Предаукціонну виставку всі охочі зможуть побачити у музеї "Духовні скарби України" (вул. Десятинна, 12) з 10 до 17 грудня щодня, з 10:00 до 19:00. Вхід вільний.

Культура і мистецтво, шоу-бізнес: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter.
Відправити:
Теги:
Популярне