05.05.2017, 13:19

Мумія крокодила і саркофаги з Єгипту в київській Лаврі: фото

Мумія крокодила і саркофаги з Єгипту в київській Лаврі: фото

У 60-70-ті роки мумії виставлялися в лаврських печерах, поряд з мощами святих, і використовувалися в атеїстичній пропаганді

У Києво-Печерському історико-культурному заповіднику представили колекцію єгипетських старожитностей, в яку входять мумії крокодила і людини. Як передає кореспондент LIGA.net, також в колекції - дві кришки давньоєгипетських саркофагів.

Імовірно, експонати потрапили до Києва у другій половині ХІХ століття. За однією з версій, вони перебували в приватних колекціях єпископа Порфирія Успенського, а також Богдана та Варвари Ханенків.

У 20-х роках минулого століття колекція потрапила в Лавру, в Музей культури і побуту. Колекції цього музею з 1926 року належали заповіднику, в якому з 1931 року відкрився відділ Музей історії релігії. Ще в 60-70-і роки мумії з колекції виставлялися в лаврських печерах, разом з мощами святих, використовувалися в атеїстичній пропаганді і експонувалися на численних виставках.

Колекція була виявлена ​​в Києво-Печерському заповіднику на початку 2017 року під час звірки музейних фондів. Поки невідомо, де вона буде експонуватися, так як для її зберігання повинні бути створені особливі умови. Колекцію досліджуватимуть фахівці. Можливо, експонатам буде потрібна реставрація.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net в Twitter, Facebook, ВКонтакте і Одноклассниках: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter.