RU
03.06.2011, 16:45

Художники зайнялися вивченням феномена українського жлобства

Художники зайнялися вивченням феномена українського жлобстваХудожники зайнялися вивченням феномена українського жлобстваХудожники зайнялися вивченням феномена українського жлобстваХудожники зайнялися вивченням феномена українського жлобстваХудожники зайнялися вивченням феномена українського жлобстваХудожники зайнялися вивченням феномена українського жлобстваХудожники зайнялися вивченням феномена українського жлобстваХудожники зайнялися вивченням феномена українського жлобстваХудожники зайнялися вивченням феномена українського жлобства

У київському музеї сучасного мистецтва відкрилася виставка-інсталяція культурологічного дослідження українського жлобства "Жлоб-Арт". Гостей зустрічали "гопники звичайні" у клітці, справжнє пиво у забігайлівці, альтернативні картини Союзу вільних художників і мультяшні Гопуня і Повійка.

Організатори виставки спробували вивчити це явище у всіх його соціальних виявах, а саме поняття і терміни "жлоб", "жлобство", на їхню думку, мають чисто українське походження.

Жива інсталяція "Жлобопарк. Тваринолюди". Біля великої стальної клітки – табличка з написом "Гопники звичайні". У клітці двоє "реальних хлопчаків", що займаються звичною справою – вони п'ють пиво, плюються насіннями, щосили грубіянять відвідувачам і з клітки намагаються украсти телефони у гостей, які тут же намагаються продати.

Випити пива з рибкою можна було прямо на виставці – в самому справжньому "генделику". У цій типовій забігайлівці гостей чекало "реальне" пиво і "реальна" музика. Колоритна панночка-продавщиця голосно і не соромлячись у висловах спілкувалася з гостями, розповідаючи безліч історій зі свого нелегкого життя.

Філософія жлоб-арту - це художній опір споживчим законам маси, яка прийшла і диктує свої закони. Але феномен жлобства в Україні і сьогодні не визнаний, що унеможливлює його розуміння і протистояння йому, зазначають автори робіт.

На виставці також представлено візуальне мистецтво художників-членів анархічного об'єднання Союзу вільних художників "Воля або смерть".

"Жлоб-Арт" - це робота з візуалізації жлобства, щоб зняти з нього шапку-невидимку, щоб кожний, хто замислюється над цією проблемою, мав перед собою допомогу, яка б показувала і структурувала це явище. Через наукову ідентифікацію і диференціацію, яка характеризує той чи інший соціальний, побутовий або художній вияв жлобства, буде створена чітка розділова смуга, прецедент для особистого, вільного вибору кожного: по який бік цієї розділової смуги бути", - сказав куратор виставки Антін Мухарський.

У межах виставки також були продемонстровані перші серії сатиричного мультфільму про Гопуню і Повійка "Умикни Україну".

Виставка триватиме до 20 червня.

Культура і мистецтво, шоу-бізнес: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter.
Відправити:
Теги:
Популярне