RU

Знайдені в Мюнхені шедеври мистецтва викладуть в інтернет

12.11.2013, 12:10
Знайдені в Мюнхені шедеври мистецтва викладуть в інтернет - Фото
"Жінка, яка сидить" Анрі Матісса теж була розцінена нацистами як "дегенеративне мистецтво" (фото - ЕРА)
Виявлені в квартирі мюнхенського колекціонера Корнеліуса Гурлітта полотна художників-модерністів, які ймовірно були конфісковані нацистами у 1930-х роках, можна буде побачити в інтернеті. Знімки перших 25 картин будуть викладені у всесвітню мережу вже сьогодні. Про це йдеться в спільній заяві міністерства юстиції, міністерства освіти і культури Баварії, міністерства фінансів ФРН та уповноваженого уряду з питань культури та ЗМІ.

Як передає ІТАР-ТАРС, близько 1500 творів художників класичного модернізму, який у нацистській Німеччині вважався "дегенеративним" мистецтвом, що  "суперечить німецькій ідеї" , були знайдені в 2012 році , але в пресі інформація з'явилася лише на початку листопада цього року. Серед виявлених творів - роботи Пабло Пікассо, Марка Шагала, Анрі Матісса, Еміля Нольде. Їх загальна вартість оцінюється в 1 млрд. євро.

Разом з прокуратурою всі обставини справи також розслідуватиме спеціальна група незалежних експертів. Належить з'ясувати, скільки саме картин з півтори тисячі дійсно були вилучені націонал-соціалістами як антинімецькі. Частина переліку творів мистецтва опублікована на сайті www.lostart.de .

Роботи були знайдені в приватній квартирі в Мюнхені навесні минулого року. Її власник - 80-річний колекціонер Корнеліус Гурлітт. Він успадкував картини від батька, скуповував їх у 1930- х і 1940-х. Весь цей час вони зберігалися вдома у Гурлітта-молодшого серед старих книг і газет, накриті курними ковдрами. Періодично він продавав щось зі свого спадку, це було його джерелом доходів. В даний час відносно господаря квартири ведеться слідство за підозрою в ухилянні від сплати податків.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини