RU

Журналістам показали картини, що викликали скандал у Кабміні

11.04.2012, 15:23
Журналістам показали картини, що викликали скандал у Кабміні - Фото
Михайло Кулиняк і сам не знає, оригінал це чи копія (фото: ЛІГАБізнесІнформ)
Сьогодні в будівлі уряду гооава Міністерства культури Михайло Кулиняк продемонстрував журналістам дві картини з фонду Національного художнього музею - "Село біля річки" і "Дніпровські далі" Миколи Глущенка.

"Це картини, про які  багато говорять останнім часом. Я хочу підтвердити, що ніякого приховування або заборони на ознайомлення з ними немає", - зазначив Кулиняк, якого цитує кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

картина 1.jpg

"Дніпровські далі" (1937 рік)  
Міністр підкреслив, що хімічна експертиза справжності картин поки не завершена. Експертиза повинна визначити склад фарби картин, зокрема, до якого часу вона відноситься.

картина 2.jpg

"Село біля річки" (1951 рік)

Кулиняк підкреслив, обидві картини весь час перебували в секретаріаті Кабінету міністрів, проби для експертизи теж бралися в стінах уряду. "Просто так винести картини ні міністр, ні співробітник секретаріату уряду не винесе. Тим більше таку картину ні в дамську сумочку, ні в портфель вони не помістять", - підкреслив він.

У той же час, відповідаючи на питання журналістів, чи впевнений він у справжності демонстрованих полотен, Кулиняк сказав: "Я ні в чому не впевнений, я не настільки глибоко розбираюся, напевно, не так багато людей є, які ось так підійдуть до картини й скажуть, справжня вона чи ні. Для того ми і проводимо цю перевірку. Раз виникли сумніви, ми їх повинні або спростувати, або підтвердити". Результати перевірки очікуються наступного тижня.

Якщо експертиза покаже, що картини не справжні, Кулиняк пообіцяв, що міністерство звернеться до правоохоронних органів.

Міністр додав, що ще дві картини, які опинилися в центрі скандалу, вже повернули до фондів Національного художнього музею. Йдеться про полотна Глущенка "У риболовецькому колгоспі" (1952 рік) та "Вітрила на морі" (1951 рік).

Досьє на Михайла Кулиняка
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини