RU

Завдяки номінанту на Оскар в США остаточно скасували рабство

19.02.2013, 12:36
Завдяки номінанту на Оскар в США остаточно скасували рабство - Фото
Кадр з фільму (фото - kinopoisk.ru)
Один з фаворитів кінопремії Оскар-2013, біографічний фільм Стівена Спілберга "Лінкольн" увійде в історію не тільки кінематографа, але й боротьби за скасування рабства в Сполучених Штатах Америки. Причина виявилася несподіваною - завдяки проекту оскароносного режисера 7 лютого 2013 року рабство остаточно визнали незаконним у останньому американському штаті - Міссісіпі, повідомляє видання Cinema Blend.


Ця ледь не детективна історія почалася після того, як професор Університету Міссісіпі Ранджан Батра після перегляду картини вирішив дослідити архівні документи, присвячені прийняттю в штаті тринадцятої поправки до Конституції США. Учений з'ясував, що Міссісіпі виявився єдиним з 36-ти штатів, які існували в 1865 році, який так і не ратифікував поправку.

Лише в 1995 році законодавчі збори штату прийняли відповідний закон, але документи не були направлені в Національний архів, отже, рішення не було зареєстровано офіційно на федеральному рівні.

Ранджан Батра поділився відкриттям з колегами, і один з них, що є шанувальником кінопроекту Спілберга, зв'язався з державним секретарем штату Делбертом Хосменом. Останній зібрав всі необхідні документи і відправив їх голові Національного архіву. Таким чином, 7 лютого штат Міссісіпі остаточно позбувся від рабства.

Нагадаємо, в цьому році драма Стівена Спілберга "Лінкольн" зібрала найбільшу кількість номінацій на Оскар - 12. Картина представлена ​​в найпрестижнішій категорії - "найкращий фільм". Біографічна стрічка розповідає про самий відповідальний період в житті 16-го президента США Авраама Лінкольна, часу, коли він скасував рабство. Події відбуваються на тлі самої кровопролитної війни в історії США - протистояння Півночі з рабовласницьким Півднем.

 Кращий фільм. Всі учасники головній номінації Оскара-2013

Кращий режисер. Стівен Спілберг та інші учасники режисерської номінації Оскара-2013

Всі новини, фото, відео Оскар-2013


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини