RU

З Нацбанку в музей передано 785 картин

27.10.2016, 13:00
З Нацбанку в музей передано 785 картин - Фото
Національний художній музей України (фото - Facebook)
Колекція картин і предметів декоративно-прикладного мистецтва авторства відомих українських художників, більше 20 років перебувала в Національному банку України, передано Національному художньому музею України (НХМУ). Як повідомляє прес-служба прокуратури Києва, тепер ці твори зможуть побачити всі цінителі українського і зарубіжного мистецтва.

За рішенням суду НХМУ передана унікальна колекція образотворчого мистецтва АТ Градобанк, в яку входять 735 картин відомих сучасних українських художників - Бовкуна, Сенченко, Тістола, Вартіванова, Гнилицького, Кавсана, Сільваші, Криволапа, твори художників кінця XIX - початку ХХ століття - Ткаченкf, Пимоненка , Світославського.

У 2004 році, з огляду на високу культурну цінність колекції та необхіднscnm її збереження для України, на вищому рівні було прийнято рішення про її передачу на постійне зберігання в НХМУ. За позовом прокуратури міста Києва, заявленому в інтересах держави від Міністерства культури і НХМУ, суд зобов'язав Нацбанк передати картини.

Рішення про передачу неодноразово переглядалася судами різних інстанцій. Після вступу в законну силу рішення суду тривалий час знаходилося на виконанні в органах державної виконавчої служби Міністерства юстиції, і виконано тільки зараз.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини